Montáž...montáže....

Diskuze o montážích a různých druzích návazců. Vaše poznatky z lovu různými způsoby.
Pravidla fóra
Diskutujte zde prosím pouze na témata ohledně montáží a návazců určených pro lov kaprů. Tato diskuze je moderována a nevhodné příspěvky (vulgární výrazy, urážky apod...) budou odstraněny! Váš příspěvek nesmí být v rozporu s pravidly kaprařského fóra. Děkujeme za dodržování těchto pravidel.
Odpovědět
Black pepe
TOP člen
TOP člen

Montáž...montáže....

Příspěvek od Black pepe » 13 úno 2009, 19:48

Aké preferujete cez sezónu montáže?
Aká je vaša oblúbená montáž?
Obrázek

Komerční sdělení

Reklama

alda
Člen
Člen

Re: Montáž...montáže....

Příspěvek od alda » 13 úno 2009, 22:32

Dá se nějak vložit fotka?

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 13 úno 2009, 23:09

alda píše:Dá se nějak vložit fotka?
Ano, jde úplně v pohodě všem registrovaným uživatelům. Stačí při psaní příspěvku před odesláním překliknout na Příloha. Fotku ale před odesláním zmenši, maximální velikost je omezena na 500kb. Přidávám fotku, kde se na to dá kliknout.
Přílohy
priloha.jpg
takto se přidává fotka

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 13 úno 2009, 23:23

Jinak montáží používám více, ale nejčastěji jdu do klasiky. Takže normální únikovka, osobně nepoužívám hadičky proti zamotání, 20cm návazec z pletenky. Občas používám plastický olovo a někdy i to rovnátko, asi jako většina.

Obrázek
Obrázek
Tu anti-tagle hadičku tam ale nedávám. Nemám ty montáže bohužel nafocený :cry: , tohle jsou starší fotky.

Jinak když jdu jen na chvilku k vodě, tak používám krmítko a 10-15cm návazec z pletenky, to celý s menším háčkem a jako průběžnou montáž. To se mi velmi osvědčilo, ale samozřejmě hlavně na menší kapry.

alda
Člen
Člen

Příspěvek od alda » 14 úno 2009, 13:36

Jak prosím zmenším fotku? Má 1,3MB. Dík. :oops:

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 14 úno 2009, 15:19

alda píše:Jak prosím zmenším fotku? Má 1,3MB. Dík. :oops:
Ahoj,
jde to udělat například v klasickém Windows Malování, ale nejlepší je mít na to nějaký program. Z těch, co jsou zadarmo, doporučuji PhotoFiltre Studio , které je navíc v češtině. Stačí jenom stáhnout a nainstalovat.

Potom v tom programu stačí požadovanou fotku otevřít, kliknout na ní pravým tlačítkem a dát změnit velikost. Stačí nastavit šířku třeba na 640px a už se to samo upraví. Dáš OK a pak už jenom fotku někam uložíš, třeba na plochu a můžeš jí poslat sem na fórum.

Jinak jde to skoro přes všechny grafické programy, nevím co používáš na fotky. Můžeš si o tom něco vygooglit, třeba tady jsem našel změnu velikosti přes program IrfanView:
http://www.mimiangel.cz/story/jak_zmens ... _irfanview

Nebo tady přes obyčejné malování: http://monika.lama-web.cz/blog/2008/07/ ... e-windows/

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 14 úno 2009, 15:22

Pokud nejsi úplně zdatným uživatelem, asi nejsnadněji to uděláš přes to malování. Tady dávám znova ten odkaz: http://monika.lama-web.cz/blog/2008/07/ ... e-windows/

alda
Člen
Člen

Příspěvek od alda » 15 úno 2009, 09:16

Tak tady jsou mé oblíbené montáže.
Přílohy
Snímek 174.jpg

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 15 úno 2009, 10:12

Pěkný montáže aldo, přesně takové používám i já! Ty olova, co tam máš, tak s oblibou používám na řece, protože dobře drží i v proudu.

Letos ještě chci vyzkoušel olověnou šňůru za montáž, kterou jsem si pořídil už loni, ale vždycky jsem byl línej jí tam navázat :) .

alda
Člen
Člen

Příspěvek od alda » 15 úno 2009, 11:33

Olověnka je podle mě dobrá věc, rád ji používám. Letos se chci víc zaměřit na návazce z fluorcarbonu. Zkusím sem hodit fotku, když už jsem se to naučil :D

alda
Člen
Člen

Příspěvek od alda » 15 úno 2009, 12:06

Tak tady je ta montáž s fluorcarbonem a na další fotce jsou materiály, které používám.
DSC04101.JPG
Snímek 046.jpg

Black pepe
TOP člen
TOP člen

Příspěvek od Black pepe » 15 úno 2009, 13:27

Používam podobné montáže ako vadšina z vás.V jednoduchosti je krása...k pop-up pridávam olovený brok a miesto krúžku sil.hadičku.Vlasové rovnátka skoro ani nepoužívam.Nadvezcový materiál používam od Sufixu,olovenku od Těšinského.
000.jpg
Rozdielne montáže používané na rieke
Obrázek

basnak
TOP člen
TOP člen

Příspěvek od basnak » 17 úno 2009, 23:39

Když už tady byla řeč o tom vlasovém rovnátku. Tak jsem přemýšlel o tom jak to udělat aby to nebylo takové mohutné, méně nápadné a aby to splnilo svůj účel. Jestli máte s tímhle návazcem zkušenosti tak dejte vědět o jeho funkčnosti, nebo jaké by mohl mít výhody-nevýhody. Já si myslím, že FCL splní stejný účel jak vlas. rovnátko a je méně nápadný.
Přílohy
P2170012.JPG

basnak
TOP člen
TOP člen

Příspěvek od basnak » 17 úno 2009, 23:41

Zde je ještě detajl D-systému s kroužkem.
Přílohy
P2170010.JPG

lackot
Člen
Člen

Příspěvek od lackot » 25 úno 2009, 11:50

Tak som behal po nete a nasiel zopar animácii možných naväzcov. Ak ma niekto chut pozrite celkom pekne spracované.

http://www.mrk.cz/rybarska-videa.php?id=10209
http://www.mrk.cz/rybarska-videa.php?id=10210

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 25 úno 2009, 12:27

lackot píše:Tak som behal po nete a nasiel zopar animácii možných naväzcov. Ak ma niekto chut pozrite celkom pekne spracované.

http://www.mrk.cz/rybarska-videa.php?id=10209
http://www.mrk.cz/rybarska-videa.php?id=10210

Jo jo, to máš pravdu. Tyto videa jsou i na těchto stránkách v sekci videa . Je jich tam možná i více, už si ale nevzpomínám, co jsem všechno zveřejňoval. Určitě tam je ještě taky bezuzlové vázání pro úplné začátečníky. Tyhle animace jsou opravdu povedené :idea: .

W4c
Člen
Člen

Příspěvek od W4c » 17 lis 2009, 00:14

Pouziva nekdo tzv kamene montaze? Zajimalo by me jakto ze se kapr zasekne driv nez se kamen uvolni?

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 17 lis 2009, 01:26

W4c píše:Pouziva nekdo tzv kamene montaze? Zajimalo by me jakto ze se kapr zasekne driv nez se kamen uvolni?
No, je to jednoduché ;) . Jedná se o stejný princip jako u klasické únikové montáže. Kamen drží na gumičce, kapr se tedy zasekne o pevnou zátěž (kámen). Jakmile ale dojde k záseku a zdolávání, tak ten kamen prostě z té gumičky během chvilky odpadne (případně to může držet i na tenkém vlasci, který praskne). Výhody jsou jasné, je možné rybu zdolávat bez zátěže..., neocenitelné např. při lovu v blízkosti vázek a také proto, že se snižuje možnost vyříznutí háčku (vlivem "klimbání" těžké zátěže ze strany na stranu při zdolávání).

W4c
Člen
Člen

Příspěvek od W4c » 30 lis 2009, 21:24

Diky za odpoved. Teoreticky to chapu ,ale kde vzit tu jistotu ze to vypadne kdyz ma a ne driv nebo vubec ?

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 30 lis 2009, 23:08

Je třeba to udělat tak, aby si člověk byl jistý, chce to vyzkoušet. V případě, že se použije nějaký tenčí vlasec, tak ten prostě nápor nevydrží a praskne. Já kamenné montáže nepoužívám, protože jsem pro to zatím nikdy neměl důvod. Nechytám nikde na velké vzdálenosti, ani to nepotřebuju dělat kvůli vázkám. Jinak dělá se to tak, že se po zavezení montáže vlasec co nejvíce vyšponuje a swinger se dá na největší možné zatížení. Kdyby se ten kamen uvolnil dříve, tak se to celé povolí a šlo by to poznat ;), protože už by to celé nebylo našponované. Často se používají takové ty klasické gumičky a z těch to vypadne buď při záběru, nebo až při zdolávání. Ale jak říkám, nerad bych moc poučoval, když s tím nemám osobní zkušenosti. Ale z vyprávění a článků vím, že to funguje... ;)

Odpovědět