Focení úlovků mobilem na samospoušť

Diskuze ohledně ostatního vybavení pro kaprařinu. Například ohledně bivaků, přístřešků, člunů, echolotů, elektronických hlásičů, swingerů a dalšího potřebného...
Pravidla fóra
Diskutujte zde prosím pouze na témata ohledně vybavení pro kaprařinu. Tato diskuze je moderována a nevhodné příspěvky (vulgární výrazy, urážky apod...) budou odstraněny! Váš příspěvek nesmí být v rozporu s pravidly kaprařského fóra. Děkujeme za dodržování těchto pravidel.
Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Focení úlovků mobilem na samospoušť

Příspěvek od Fit » 22 bře 2020, 18:23

Ahoj,
letos chci chodit více sám na ryby přes noc, a proto řeším, jak se nějak použitelně vyfotit s případným lepším úlovkem :) . Ve dne je to v pohodě, stačí dát i jen telefon na stativ a nastavit hlasové ovládání spouště (popř. ještě nastavit 10s prodlevu). Mám dokonce i bluetooth dálkový ovladač samospouště.

Asi vhodný postup je v tomto starším článku (když si to člověk pořádně dopředu připraví, tak to jde provést rychle a hlavně bezpečně pro rybu): https://www.chytej.cz/clanky/1329/samos ... vody-sami/

Co ale aktuálně řeším, je noční focení na samospoušť. Jasně, že nejlepší by bylo s sebou táhnout několik externích kvalitních světel a zrcadlovku, ale toto nejsem ochotný podstupovat, vzhledem k tomu, že třeba jedu nalehko na 1 noc k vodě a chci mít co nejméně věcí. Vzhledem k současné situaci :roll: je dost času, a tak jsem dnes hledal různý možnosti, jak to zkusit všechno vymyslet i jen s pomocí kvalitního mobilního telefonu. Na Aliexpressu jsem našel toto viz. odkaz a na zkoušku :D za těch pár dolarů objednal:

https://www.aliexpress.com/item/4000233449613.html

Obrázek

Je to sice určené primárně k jinému účelu, ale je možné, že to bude dostačující i pro focení ryb někde v noci u stromu na mobil. Chci to letos určitě otestovat. Chtěl bych mít prostě jen takový lehký set na focení za tímto účelem, který se mi vejde do batohu.

Zakládám toto téma hlavně z toho důvodu, že by mě zajímalo, jak to třeba řešíte vy? Viděl jsem, že lidi používají provizorně na přisvícení i různá nabíjecí světla, co se používají do bivaku jako např. Ridgemonkey Bivvy lite Pro IR a podobné od jiných značek. Určitě budu rád za nějaké vaše poznatky s touto problematikou ;).

Komerční sdělení

Reklama

palo zemak
Člen
Člen

Re: Focení úlovků mobilem na samospoušť

Příspěvek od palo zemak » 23 bře 2020, 09:05

ahoj tak na to som velmi zvedavy ako bude osvetlovat priestor tiez planujem nieco zakupit lebo chodim pri vodu len sam.Som zvedavy na dalsiu recenziu

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 23 bře 2020, 09:33

palo zemak: To i já, až to přijde, tak vyzkouším a dám určitě vědět. Akorát si asi ještě pěkně počkám (navíc v současné situaci), než to dorazí. Objednal jsem to teprve včera.

Stativ na telefon už mám doma a mám k telefonu i tohle malé přídavné fotosvětlo, ale ještě jsem taky nevyzkoušel: https://www.alza.cz/fomei-led-light-min ... 550448.htm

Předpokládám ale, že to kruhový světlo by mohlo být pak lepší. Každopádně kdyby to pak bylo málo, tak bych místo zkusil osvítit ještě pomocí čelovky nebo nějakých přídavných světel. Šikovné mi přijde toto od RidgeMonkey:

Obrázek

Obrázek

Ale uvidím, až přijde to kruhové světlo, jestli to bude stačit. Chce to zkusit, jsem zvědav ;) .

Lukasduko
Člen
Člen

Příspěvek od Lukasduko » 24 bře 2020, 03:22

Ja som si kúpil asi tri roky dozadu stativ od NGT za cca 600kč s dialkovym ovladačom,je to male,skladne,svoj účel to za tie prachy splní.Svetlo moc neriešim ak fotim fotakom.Pri telefone ktorý používam v 90% prípadoch už ale aspon nahradnu čelovku z Alli zasvietim.Chodím na ryby sám a to fotenie je taka posledná vec ktorú by som rád dostal na nejakú úroven aby to stálo za to.

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 24 bře 2020, 07:50

Lukasduko: Jasně, ono ten stativ z Aliexpressu bude něco podobného, jen tam bude navíc to kruhové světlo, které při rozsvícení nevytváří nežádoucí stíny. Když fotím foťákem, tak světlo taky neřeším, s bleskem je to úplně v pohodě. Tady fotky pro srovnání:

Foceno foťákem:
Obrázek

Foceno telefonem:
Obrázek

Obě fotky jsem ale fotil z ruky. Jak by to v případě mobilu dopadlo se stativem, to si právě nejsem jist a světlo by už asi bylo špatný. Proto jsem začal řešit nějaké to přisvícení a chci to pak vyzkoušet. ;)

Lukasduko
Člen
Člen

Příspěvek od Lukasduko » 25 bře 2020, 00:01

Svetlo je učite +++ to je bez debat.Určite to pomože hlavne pri tom telefone.

palo zemak
Člen
Člen

Příspěvek od palo zemak » 29 bře 2020, 11:43

a nepozeral si nieco podobne na ali ako ma ridgemonkei

palo zemak
Člen
Člen

Příspěvek od palo zemak » 29 bře 2020, 11:46

tie svetla od ridgemonkey su ina paaalka skoro ma obarilo ked som pozrel cenu ze kus od 54 eur

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 29 bře 2020, 14:09

Dají se sehnat i levnější (ale je třeba si porovnat i funkce a parametry). Viz. třeba toto od NGT:

https://www.chytapust.cz/Svitilny/NGT-S ... vy-Light-L

Na Aliexpressu asi určitě taky něco bude, ale nehledal jsem to.

Odpovědět