Jaký partikl

Vše ohledně a přípravy a používání partiklů, které se používají pro lov kaprů. Jedná se například o kukuřici, hrách, tygří ořechy a různé semínka.
Pravidla fóra
Diskutujte zde prosím pouze na témata ohledně partiklů určených pro lov kaprů. Tato diskuze je moderována a nevhodné příspěvky (vulgární výrazy, urážky apod...) budou odstraněny! Váš příspěvek nesmí být v rozporu s pravidly kaprařského fóra. Děkujeme za dodržování těchto pravidel.
Roman
Člen
Člen

Jaký partikl

Příspěvek od Roman » 14 úno 2009, 18:15

Pánové porad´te jaký partikl používat ted´v předjaří kdy jsou ryby málo aktivní a nepřijímají tolik potravy :?:

Komerční sdělení

Reklama

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký partikl

Příspěvek od Fit » 15 úno 2009, 09:57

Já bych použil spařené řepkové semínko, protože to se mi vždycky osvědčilo a přitáhne to ryby, ale přitáhne to větší množství bílé ryby. Dále bych krmil sterilovanou kukuřicí, která je měkká a sladká. Na sladkou kukuřici jsem už v březnu mnohokrát nachytal kapry ;) .

Black pepe
TOP člen
TOP člen

Příspěvek od Black pepe » 15 úno 2009, 13:59

Zobral si mi to z jazyka FIT ;) ...Repka je super vec a možeš ju po uvarení este teplu zaliať niakou arómou alebo ju nechať vtom náleve v ktorom si ju varil.Raz som pridal do repky pri varení sáčok korenia a výsledok...korenistá repka.Tiež ta sladká kukurica nieje na zahodenie..
Obrázek

basnak
TOP člen
TOP člen

Příspěvek od basnak » 15 úno 2009, 23:57

Souhlasím s vámi panové 8-), řepkové semínko skvělá to zbraň. Jen doplním, že se při úpravě (vaření), dá třeba osladit. Jinak vodu z vývaru nevylévat :!: , ale použít např. do krmítkové směsi. S použitím feedru radost na špičku pohledět. 8-)

Roman
Člen
Člen

Příspěvek od Roman » 16 úno 2009, 08:16

Díky za odpovědi.Dalo by se použít také technické konopí(semenec) at´už uvařený,spařený nebo naklíčený.

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 16 úno 2009, 09:10

Roman píše:Díky za odpovědi.Dalo by se použít také technické konopí(semenec) at´už uvařený,spařený nebo naklíčený.
Já si myslím, že určitě... ;) .

kam!kaze
Člen
Člen

Příspěvek od kam!kaze » 17 úno 2009, 18:05

basnak píše:Jinak vodu z vývaru nevylévat :!: , ale použít např. do krmítkové směsi.
Dobrý nápad.Ale musím ji někde schovat před manželkou než vychladne.Když jsem vařil řepku minule doma,tak mne málem i sní vyhodila :!: Asi jí to smrdělo,nebo co :lol:

Roman
Člen
Člen

Příspěvek od Roman » 18 úno 2009, 16:51

Tak to nejseš sám já tu vodu taky schovávám ale jenom kvůli tomu aby mě ji navypila :lol: :lol:

dasty carp
Vážený člen
Vážený člen

Příspěvek od dasty carp » 20 bře 2009, 09:04

Také používám,řepku,konopí,lněné semínko...Sice jen z jara a jen na stojáku ;)

Petr Koch
Aktivní člen
Aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr Koch » 08 dub 2009, 13:46

Co se týče partiklu, nemám žádné zázračné zkušenosti, když pominu notoricky známou kukuřici, konopí a řepku. Včera jsem si povařil mix z těchto surovin a zajímalo by mě, jestli je někdo používáte a s jakým efektem - dari bílá,kardi,hrách(zelený,žlutý,Maple peas,Dunpeas),australský červený, čirok, Paddy rýže,soja,vikev,mungo,rýže cargo.

tatnda
Aktivní člen
Aktivní člen

Příspěvek od tatnda » 22 dub 2012, 20:33

zdravím,mám pár dotazů,jak upravujete semenec? Jak dlouho a jak necháváte řepku klíčit,dáte do hrnce,zalijete vodou a když pukne,je po všem? Kde můžu sehnat nejlevněji sójový šrot nebo drť? Díky předem

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 22 dub 2012, 23:45

Co se týče řepky, tak já jenom řepkové semínko nechám namočené ve vodě a už tak po 12 hodinách je hotovo. Prostě to začne vonět a semínka nabobtnají. Klíčit to nenechavam vubec. A ty věci na krmení nějaké prodejně s krmivy pro zvířata, je to obvykle levnější než v ryb potřebách. Když chytam na krmitko, nedám dopustit na toto: http://www.lovkapra.com/vynikajici-krmi ... -na-kapry/

Libor Vylášek
Člen
Člen

Příspěvek od Libor Vylášek » 15 lis 2012, 18:02

Chci se zeptat co je vlastně Tygří ořech?? díky

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 15 lis 2012, 18:33

Libor Vylášek: Nejedná se o pravé ořechy, ale o drobné hlízy rostliny „Šáchoru“ (Cyperus sculentus lativum). Další info třeba zde: http://www.nikl.cz/slovnik.php?termin=35

Nebo si to dej do Google a najdeš spoustu informací. U těch tygřích ořechů je důležitá správná úprava a nemělo by se s nimi příliš vnadit, protože to může kaprům škodit.

Libor Vylášek
Člen
Člen

Příspěvek od Libor Vylášek » 15 lis 2012, 18:35

Fit píše:Libor Vylášek: Nejedná se o pravé ořechy, ale o drobné hlízy rostliny „Šáchoru“ (Cyperus sculentus lativum). Další info třeba zde: http://www.nikl.cz/slovnik.php?termin=35

Nebo si to dej do Google a najdeš spoustu informací. U těch tygřích ořechů je důležitá správná úprava a nemělo by se s nimi příliš vnadit, protože to může kaprům škodit.
díky

SB-team dodo

Příspěvek od SB-team dodo » 26 led 2013, 18:42

Na jar je partikel dobry ale na druhej strane je kopa zaberov od mensich ryb. Ja pouzivam kukuricu,repku a psenicu ktore varim a zalievam malinovicou. Funguje to dobre

hanyking
Člen
Člen

Příspěvek od hanyking » 29 srp 2016, 00:34

Ahoj jakou máte zkušenost s pšenicí. Je to nejdostupnější partikl. U nás stojí metrák 450Kč.

Druhá otázka je jak ji připravit? Já mám alergii na ten prach tak ji nechám kvasit. Dám do sudu, na 10 kilo pšenice kilo cukru a zaleju. Ale smrdí to strašně po alkoholu. Každopádně moc se mi nedaří tak bych chtěl skusit pšenici nabobtnat nebo i lehce naklíčit a prosolit. A pak jen odebírat ze sudu.

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 29 srp 2016, 08:06

hanyking: Ahoj, co vím, tak naklíčená velmi dobře funguje na přilákání amurů. Super věc! ;)

Jinak dřív jsem ji používal normálně namočenou ve vodě, po pár dnech je krásně měkká. Ale už jí moc nepoužívám, protože to dost láká bílou rybu.

Odpovědět