Problém s bahnem na dně

Diskuze ohledně boilies a pelet. Témata ohledně složení, druhů, příchutích apod.
Pravidla fóra
Diskutujte zde prosím pouze na témata ohledně boilies a pelet určených pro lov kaprů. Tato diskuze je moderována a nevhodné příspěvky (vulgární výrazy, urážky apod...) budou odstraněny! Váš příspěvek nesmí být v rozporu s pravidly kaprařského fóra. Děkujeme za dodržování těchto pravidel.
WhooooO
Člen
Člen

Problém s bahnem na dně

Příspěvek od WhooooO » 28 čer 2012, 13:23

Ahoj začal jsem chodit na rybník kde je hodně bahna a boilie mi smrdí po bahně i když tam mám plovoučku potřebuju poradit jak ten pach přebít... dipování nepomáhá
Naposledy upravil(a) Fit dne 28 čer 2012, 13:42, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Upraven nadpis tématu kvůli přehlednosti.

Komerční sdělení

Reklama

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Re: problém

Příspěvek od Fit » 28 čer 2012, 13:41

Ahoj,
otázka je, jestli ten zápach bahna kaprům vadí. Máš záběry? Chytají odtud jiní rybáři?

Ten zápach se dá přebít tak, že ty kuličky naboosteruješ. Je potřeba použít nějaký booster a nechat to v tom dlouho (třeba i několik dní), aby se to boilies pořádně nasáklo. Případně to na delší dobu naložit do tekutého dipu. Potom to nebude absorbovat to bahno.

Podívej se na tohle video od Karla Nikla, jestli si to dobře pamatuju, tak to tady ukazoval, jak to dělá on. Tak se můžeš inspirovat ;) .

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=W6pHMNl9PP4[/youtube]

Fosgen
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s bahnem na dně

Příspěvek od Fosgen » 29 čer 2012, 15:17

podle mého ti kapři jsou zvyklí z toho žrát a ikdyž ty z koulí cítíš jen bahno věř tomu, že kapr to "cítí" jinak ;)

Xylo
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od Xylo » 28 led 2013, 00:42

Na jednom z revirov kde chytavam,je plytsia,zarastena,zabahnena voda.Gula po vytiahnuti smrdi bahnom tak,ze ani necitit aromu gule,len blato.Kapri to vsak beru dobre,nevadi im to,v podstate vlastne ryt v bahne je ich konicek,a tiez si myslim ze i ked gula je citit blatom,kapor z nej i tak citi aromu a atraktory v nej obsiahnute.Mimochodom,na blate mam top prichut patentka ;)

V.S.
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od V.S. » 28 led 2013, 09:35

Ja by som este nieco prispel k tejto teme. Je dobre na bahnitom dne krmit drobnym partiklom (psenica,repka,konope) a vela krat sa stane ze uz po niekolkych hodinach je lovne miesto v dosledku rybej aktivity krasne ocistene od bahna.

Honza Slaminka
Člen
Člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza Slaminka » 11 úno 2013, 23:55

Souhlasím s fosgenem, ale další možnost jak tomu předejít by mohlo být předipování jak již psali a poté ještě nechat nasáknout vodou. Dalším důvodem je totiž také asi to, že boilie si stále bere vodu i přes nadipování.

ešd
Aktivní člen
Aktivní člen

Příspěvek od ešd » 10 bře 2018, 13:33

Ahoj, já zase jezdím na přehradu kde je taky bahno a chtěl bych se zeptat, jakým boilim tam krmit aby nesmrdělo bahnem? Nechci si placat booster na krmné boilie a nevím jestli by stačilo to jen předmočit ve vodě. Máte někdo stejnou zkušenost? ;) :)

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 10 bře 2018, 14:15

ešd: Ahoj, já bych to tak nehrotil, podle mě to kaprům vadit nebude a budou to žrát tak jako tak, pokud máš to správné místo ;). Pro lepší pocit to můžeš předmáčet ve vodě, tak jak říkáš.

Odpovědět