Jak podnikat v rybářství?

Zde se nachází témata, které se nehodí do jiných sekcí (případně se netýkají kaprařiny).
Pravidla fóra
Zde se nachází témata, které se nehodí do jiných sekcí (případně se netýkají kaprařiny) a chcete je vložit na kaprařské fórum.
vlada.opt
Člen
Člen
Příspěvky: 2
Registrován: 09 bře 2013, 09:23

Jak podnikat v rybářství?

Příspěvek od vlada.opt » 09 bře 2013, 09:51

Zdravím všechny milovníky přírody, sportovního rybolovu a zejména kaprařiny. Moc by mě zajímalo, zda má někdo z vás zkušenosti s obhospodařováním vlastního či pronajatého rybníku určeného ke sportovnímu rybolovu? V současné době jsem klasickým zaměstnancem a sním o tom, že se jednou budu starat o vlastní rybník plný krásných šupináčů. Mám zůstat pouze u snění? Vydělá mi to aspoň na normální živobytí?

Komerční sdělení

Reklama
 

Uživatelský avatar
Fit
Admin
Admin
Příspěvky: 3139
Registrován: 29 led 2009, 14:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak podnikat v rybářství?

Příspěvek od Fit » 09 bře 2013, 23:38

Ahoj,
no, osobní zkušenost nemám, ale znám člověka, který jeden sportovní revír provozuje. Není to určitě jen tak, má to svoje rizika a náklady, představa je to pěkná, ale té práce je na tom moc, pokud to člověk chce dělat kvalitně... Pokud je to ale Tvůj sen, tak sny se mají plnit... a přál bych Ti to ;) . Je potřeba si uvědomit, že v ČR je dlouhá zima, takže část roku bude asi na kšefty hodně slabá (pokud nemluvíme třeba o lovu na dírkách, ale pouze o kaprařině). Dále tu je už taky docela slušná konkurence. Nevím, jestli Ti tady k tomu nějaký provozovatel revíru něco napíše, to si možná nechají všichni pro sebe... Takhle těžko říct..., otázka ale docela zajímavá... Tak uvidíme ;). A Ty už máš nějakou konkrétní představu?

vlada.opt
Člen
Člen
Příspěvky: 2
Registrován: 09 bře 2013, 09:23

Re: Jak podnikat v rybářství?

Příspěvek od vlada.opt » 10 bře 2013, 13:45

No....konkrétní představu mám. Samozřejmě nečekám, že mi tu nějaký majitel rybníku poradí jak na to. I přes relativně širokou konkurenci, vidím podnikání v tomto odvětví jako velice perspektivní. Rybařina se u nás v ČR za poslední léta posouvá mílovými kroky vpřed a čím dál tím více lidí vyhledává prostor v přírodě a rybaření jako ten největší relax, nehledě na neopakovatelně krásné zážitky. Pracuju v jedné velké síti optik jako optometrista už pár let, a větší obavy bych měl z otevření vlastní optiky než spravovat rybník.
Co se týče té představy, tak už nějaké rybníky vyhlédnuté mám, v krásném prostředí, vybagrované od bahna, vyčištěné. Záležet pak bude na výši nájemného a podmínkách pronájmu. Z ryb bych chtěl vysadit zejména kapry, amury, štiky, sumce, líny a nějakou tu bílou rybu a možná i pár jeseterů. Množství samozřejmě úměrné objemu vody, tak aby mi při horkých letních měsících rybky nelekaly jedna za druhou. Pak přizpůsobit obvod rybníku k rybolovu a tak, aby byl k uhlídání. nakoupi pár lodí, jestliže bych se pustil do většího revíru. Sehnat pár lidí na provoz, hlídání a kontroly. A nakonec bych se rád dohodl s českým výrobcem návnad a nástrah, aby si u rybníka otevřel svůj krámek, kde by se prodávaly i povolenky. Zapomněl jsem také na krmení, jehož množství bych podřídil množství ryb, návštěvnosti a roční době. Atd., atd. :-)

Elis42
Člen
Člen
Příspěvky: 1
Registrován: 13 říj 2017, 14:45

Re: Jak podnikat v rybářství?

Příspěvek od Elis42 » 13 říj 2017, 14:54

Dobrý den, docela mě zajímá, jak to nakonec dopadlo. :) Povedlo se vám něco z toho uskutečnit. Byl to docela ambiciózní plán se spoustou velkých nákladů. Doufám, že se vám nakonec zadařilo. Já taky nějakou dobu podnikala, ale radši jsem se nakonec rozhodla pro zaměstnání, abych měla více volného času. Když člověk podnikáním nežije, tak má do úplné spokojenosti daleko. :) Docela dobře je to napsané tady...

Odpovědět