Úvod Literatura, DVD KAPŘI – průvodce moderního kapraře

KAPŘI – průvodce moderního kapraře

4 493
0

Článků o kaprech už byly popsány stohy papíru, které jako by symbolizovaly onen výjimečný vztah většiny Evropanů k této rybě. Tvrdit však, že o nich už dnes díky populárním dílům britských kapacit víme prakticky vše, by bylo nejen zpupné, ale popravdě i utopistické.

Autor knihy Andreas Janitzki patří mezi nejznámější německé kapraře. Ke svým osudovým rybám se autor, jeden z nejznámějších německých kaprařů, propracoval přes plavanou, a možná i proto vidí problematiku lovu velkých kaprů trochu jinýma očima. V první části knihy se dozvíte něco z biologie, jak a čím se pro lov kaprů ideálně vybavit, co a jakým způsobem na jednotlivé typy montáží nastražit. S potápěčskou výbavou nahlédnete i pod vodu a též se velmi podrobně dočtete o jednotlivých metodách lovu kaprů. V závěrečné pasáži pak bude řeč o zdolávání, vlivu počasí, metodě „chyť a pusť“ a fotografování úlovků. Kniha je plná skvělých barevných fotografií. Co ji ale výrazně odlišuje od jiných děl podobného zaměření, je pokora a firemní nadstranickost, které této publikaci propůjčují přirozenou důvěryhodnost.

Kapři - průvodce moderního kapraře Tuto knihu jsem přečetl nedávno během dovolené a doslova jsem se od ní nemohl odtrhnout. Autorovy poznatky a zkušenosti, které se v ní nachází byly pro mě někdy i mírně překvapivé (myslel jsem si opak), ovšem autor vždy uvádí, proč tomu tak je a na jakém základě k tomu dospěl. Vynikající jsou i fotogarafie, kterých je v knize opravdu velké množství. Osobně mě asi nejvíce zaujala část o montážích, boilies a o potápění. Autor ale v knize nevynechal snad nic a vše je zde rozebráno do detailů.

Nezbývá mi tedy nic jiného, než vám tuto knihu doporučit k přečtení…

www.fraus.cz
– 170 x 245 mm
– 196 barevných stran
– Rok vydání 2006
– cena: 339 Kč

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: