Úvod Kaprařská videa Video: Domácí výroba boilies na kostičky

Video: Domácí výroba boilies na kostičky

11 190
6

Podívejte se na zajímavý a netradiční způsob domácí výroby boilies. Tímto způsobem boilies připravíte velice snadno a rychle, jelikož se nemusíte zdržovat pracným rolováním kuliček. Vtip je v tom, že těsto vaříte vcelku ve fólii a po uvaření jej nakrájíte na kostičky požadované velikosti. Výhoda spočívá nejenom v rychlosti přípravy, ale i v atraktivitě takto zhotoveného boilies, jelikož se z něj budou ve vodě dobře uvolňovat všechny látky. To oceníte především při krátkodobých vycházkách, kdy potřebujete kapra něčím rychle zaujmout. Navíc se můžete od ostatních rybářů takovou návnadou a nástrahou odlišit a nabídnout kaprům něco neokoukaného.

Přísady na 1 kg kostičkového boilies:
500 g pšeničná krupice
100 g kukuřičná mouka
100 g krevní moučka
100 g mleté ořechy
100 g mleté konopí
100 g kokosové vločky
10 vajec
kokosové aroma dle potřeby

Přesný postup výroby

Tip: Pomocí ikonky na videopřehrávači si můžete obě videa přepnout do vyšší kvality (až 720p HD).

Hlavní výhody takto připraveného boilies

– Kostičkové boilies se bude kaprům hůře vyplivovat, klasickou kuličku kapr vyplivne mnohem snadněji

– Kostičky jsou pro kapry zajímavé i díky odlišnému tvaru (jsou zvyklí na kuličky)

– Toto boilies ve vodě velice dobře a rychle uvolňuje aroma (protože jsme ho po uvaření nakrájeli)

– Kostičkové boilies připravíme velmi rychle a při použití levné směsi a dalších látek nás nebude stát ani moc peněz

– Boilies na kostičky se osvědčilo velké spoustě profesionálních kaprařů

A pokud si chcete přečíst další návody a postupy na výrobu kostičkového boilies, potom si otevřete třeba článek Jana Kölbla s názvem Způsob přípravy boilies na krátké výpravy a nebo také článek od Tomáše Holého: Netradiční výroba boilies, který podobné kostičky připravuje v mikrovlnné troubě. Rozhodně se nejedná o žádnou novinku a takto připravené boilies s oblibou používá mnoho úspěšných kaprařů.

A co vy? Máte nějaké zkušenosti? Pokud ano, tak se můžete s ostatními podělit pomocí komentářů pod tímto článkem. Nové tipy a recepty jistě ocení nejeden rybář.

Komerční sdělení
HODNOCENÍ: 1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (10 hlasů, průměr: 4,60 z maxima 5 hvězdiček)
Loading...

6 KOMENTÁŘŮ

 1. Zdravím,video pekné,jen v receptu na uvod je malá chyba.Není 500g pšeničné mouky ,ale má to být 500g krupice.tak kdyby to někdo zkoušel,at nemá problém.Mějte se Tony

 2. Ahoj Tony,
  díky za upozornění. Byla to moje chyba. Už jsem to opravil i v článku, aby kvůli tomu neměl někdo nepříjemnosti. Ještě jednou díky!

 3. Ahoj,

  chtěl bych zkusit toto boilies vyrobit, nikdy jsem si sám vlastní nedělal, tak se chci zeptat jak dlouoh mám asi boilies sušit, nepotřebuju mít z toho šutr, spíš aby se rychle uvolňovalo a jestli to stačí sušit třeba v přepravce od ovoce.
  Děkuji za radu.

 4. hokej: Nejlepší je, když si to vyzkoušíš sám, každý to chce mít třeba jinak tvrdé atd. Jinak si myslím, že bude bohatě stačit třeba 24 hodin, čím dýl to budeš sušit, tím to bude tvrdší (stačí to sledovat).

  Přepravka na ovoce bude pro sušení OK, občas bych s tím možná jen trochu zatřepal, aby na sobě nebyly kostičky nalepené.

Chcete-li, můžete přidat komentář: