Úvod Články Zlaté české ručičky

Zlaté české ručičky

3 280
1

Každý z nás se určitě u vody na lovných místech setkal s olámanou, ořezanou či jinak poškozenou větví stromu, kterou tu za účelem zavěšení rybářských pomůcek určených k dosušování nástrah či návnad (boilie) a nebo ochranou před zvěří zanechal některý z rybářů. U vody potkávám mnoho kolegů rybářů, ale jen málo z nich má zájem tento nešvar mnoha z nás vyřešit. Jedním takovým rybářem, kterého jsem u vody potkal, je Roman Hošek z Děčína, který se zamyslel nad obyčejným sakem na boilie. Každý si může všimnout, že v rybářských obchodech, či internetových e-shopech jsou v nabídce různých, jak zahraničních, tak českých firem saky, které jsou jak z jednoho hnízda. Mají pevná ucha na přenášení či možné zavěšení (právě na té ulomené větvi stromu) a dále jeden centrální zip v horní části saku.

1

V čem spočívá nápad Romana Hoška? Upravil uši, kdy je nechal osadit rychloupínací umělohmotnou přezkou. A to na každé straně uší, kdy zámek této přezky je u druhého úchopného ucha osazen protilehle. Tím docílil toho, že z dvou krátkých uší může jednoduše po rozepnutí uší a následném vzájemném septnutí získat jedno delší ucho vhodné pro jak zavěšení na strom, tak také na rameno rybáře při přenášení či zakrmování například vrhací tyčí nebo kobrou.

23

Dalším nápadem je, že boční spodní část saku osadil zipem, a to z důvodu zjednodušení drobného odebírání boilie z tohoto saku, například při zakrmování, nebo při přípravě koncové montáže s boilie. Nemusí tím sak odepínat a zpětně jej zase zavěšovat. Dobrá vychytávka je také přišitý zip, kdy tento se uzavírá jezdcem směrem dolů. Vyřešil tím zanesení jezdce sušinou, která odpadává z boilie při samotném dosušování a manipulaci se sakem.

4

Získal jsem do svého držení dva kusy těchto saků, kdy jsem spokojený jak z materiálem, ze kterého jsou saky vyrobeny, tak také s precizním řemeslným provedením. Určitě se nejedná o produkt šitý někde na koleně horkou nití :-). Co se mi dále líbí, že Roman Hošek je schopen vyrobit sak ve velikosti dle potřeb jednotlivého zájemce a dále je schopen vyšít na zesílený horní lem libovolné logo nebo nápis jak carp týmu, tak také např. prodejny rybářských potřeb či e-shopu.

Při posledním setkání hovořil Roman Hošek, že vyrobí a vylepší pro rybáře termotašku, tak už nyní jsem zvědavý :-). Co dodat na závěr? Není nad zlaté české ručičky.

Roman Čížek
Fishing Team Mojžíř

Komerční sdělení

1 KOMENTÁŘ

Chcete-li, můžete přidat komentář: