Re: Jaký máte názor Vy?

Úvod Diskuze Ostatní fóra Nezařazená témata Jaký máte názor Vy? Re: Jaký máte názor Vy?

#259323
Fit
Správce

Ahoj,
no, já myslím, že je to hodně o přístupu každého rybáře/testera… A u těch článků je to stejné, že si z toho člověk vybere to, co se mu líbí. Je jasné, že když je někdo tester nějaké firmy, tak má značné výhody. Ale ono je to taky často podložené časem a dalšími věcmi, co ten člověk musí obětovat a taky něco pro tu danou firmu dělat. Ono to sice mnohdy vypadá hezky, ale potom když člověk zjistí, co to všechno obnáší, tak to podle mě zase tak růžové není. A samotné krmení ryby taky nenachytá, pokud tedy tester nejezdí na kaprodromy, kde je to úplně jedno 🙂 .

Třeba já osobně netoužím být testerem nějaké firmy. V kaprařině mi jde hlavně o klid a o pěkné chvíle u vody. Taky si myslím, že to není jenom o tom, aby člověk tahal samé kapry 20 kg +. Jsou vody, kde takoví kapři ani nežijí a 10 kg kapr je na takové vodě mnohem cennější než obr ze soukromáku, kterého tam chytne kde kdo za víkend bez toho, aniž by se musel nějak moc snažit. Pro mě tohle není kaprařina, nemá to pro mě žádné kouzlo. Na druhou stranu mě mrzí, že jsou na tom u nás svazové vody tak, jak jsou… 🙄 .

A jsem také přesvědčen, že lze chytat velmi pěkné kapry i za minimum peněz. Lze krmit např. partiklem (třeba kukuřící) a chytat na boilies a krmit jen málo, případně i jenom s PVA. Radši méně a kvalitní…, čemu člověk věří…Je to spíš o správně vybraném místu k lovu, montáži a zkušenostech každého…

Co se týká zahraničí, tak každý si to dovolit nemůže, ale rozhodně to nikomu nezávidím. Rád si něco ze zahraničí přečtu. A snažím se řídit heslem: „Přej druhému a bude přáno i Tobě! 😉 „. Na zamyšlenou je také to, proč kvůli velkým rybám do zahraničí musíme jezdit? Není to náhodou kvůli tomu, že jsme si obrovské množství kaprů zmasili a nebo prodali do nesvazových vod? Byl bych rád, kdyby se toto postupně změnilo a dožil jsem se ještě toho, že tu budeme mít pěkné vody plné krásných a zdravých kaprů a budeme vzájemně hlídat, aby se nekalé praktiky (a všichni víme, o co jde) neděly. Osobně kapraře hodnotním podle něčeho jiného, a to podle toho, jak jsou pokorní, slušní k ostatním a jak se chovají k přírodě a kaprům + jsou šikovní a vím, že mají zkušenosti nachytat tam, kde by jiný ztroskotal.

Když si zajedu na přerybněný soukromý revír a nachytám si několik dvacítek, budu nějaký king? Ne, opravdu ne… Aspoň já tedy podle toho kapraře nehodnotím. Když něco takového předvede rybář třeba na Labi a má dlouhodobé úspěchy na obtížných vodách, potom klobouk dolů 😉 .

PS: Možná jsem to napsal trochu zmateně, ale nějak jsem popsal dnešní pocity, zrovna jsem na toto téma s několika lidmi diskutoval. Chce to změnu v myšlení lidí… Vychovávat mladší generaci k pokoře a ohleduplnosti k ostatním a přírodě. Učím už asi 5 let rybářský kroužek a musím říct, že mám docela radost, co se nám daří vychovávat za rybáře. Chtěl bych být optimista, i když vím, že to ještě bude u nás v ČR chvíli trvat 🙂 . Je to na nás všech, zda půjdeme příkladem a nebudeme ke všemu lhostejní 😉 . Snad jsem to napsal srozumitelně 🙂 .