Re: Výběr nového navijáku

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Pruty a navijáky Výběr nového navijáku Re: Výběr nového navijáku

#259541
Fit
Správce

Ahoj,
na toto téma je tady už hodně témat. Nicméně, neuvedl jsi, kolik jsi ochoten investovat do jednoho takového navijáku? Od toho se všechno odvíjí. A taky jestli to musí být baitrunner nebo zda Ti stačí přední brzda?

Za sebe můžu určitě doporučit navijáky Tica Dolphin nebo Tica Scepter viz. téma: http://www.lovkapra.com/kaprarske-forum/viewtopic.php?f=9&t=388 (to jsou navijáky s přední brzdou).

Pokud chceš s baitrunnerem, tak potom buď třeba Tica Abyss a nebo nějaké Shimano třeba, ale to už si budeš muset připlatit. Taky záleží, jak velké potřebuješ mít cívky a kde s těmi navijáky budeš lovit (jestli na odhoz a nebo spíše zavážka). Záleží na Tvých konkrétních požadavcích a také na ceně…

Jinak jestli se můžu zeptat, tak s čím nejsi spokojen u těch Longbow navijáků? Třeba můj táta je už léta má a žádný problém při běžném chytání, všichni ostatní si je docela chválí (samozřejmě v poměru cena/kvalita, nejsou to nějaké zázraky). Tak se klidně více rozepiš… 😉

PS: Osobně používám Tica Dolphin a jsem naprosto spokojen. Pokud bych šel v budoucnu do něčeho jiného a lepšího, tak bych volil asi jedině Shimano (asi Ultegru). Ale jak říkám, nemám zatím těm Tica Dolphin co vytknout a víc nepotřebuji.