Montáž…montáže….

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Montáže a návazce Montáž…montáže….

 • Toto téma obsahuje celkem 192 odpovědí. Do diskuze (33 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel ešd a poslední změna proběhla před 4 roky a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (celkem z 193)
 • Autor
  Zápisy
 • #251869
  Black pepe
  Účastník

  Aké preferujete cez sezónu montáže?
  Aká je vaša oblúbená montáž?

  #251870
  alda
  Účastník

  Dá se nějak vložit fotka?

  #251872
  Fit
  Správce

  [quote=“alda“]Dá se nějak vložit fotka?

  Ano, jde úplně v pohodě všem registrovaným uživatelům. Stačí při psaní příspěvku před odesláním překliknout na Příloha. Fotku ale před odesláním zmenši, maximální velikost je omezena na 500kb. Přidávám fotku, kde se na to dá kliknout.

  #251873
  Fit
  Správce

  Jinak montáží používám více, ale nejčastěji jdu do klasiky. Takže normální únikovka, osobně nepoužívám hadičky proti zamotání, 20cm návazec z pletenky. Občas používám plastický olovo a někdy i to rovnátko, asi jako většina.

  Jinak když jdu jen na chvilku k vodě, tak používám krmítko a 10-15cm návazec z pletenky, to celý s menším háčkem a jako průběžnou montáž. To se mi velmi osvědčilo, ale samozřejmě hlavně na menší kapry.

  #251875
  alda
  Účastník

  Jak prosím zmenším fotku? Má 1,3MB. Dík. 😳

  #251876
  Fit
  Správce

  [quote=“alda“]Jak prosím zmenším fotku? Má 1,3MB. Dík. 😳

  Ahoj,
  jde to udělat například v klasickém Windows Malování, ale nejlepší je mít na to nějaký program. Z těch, co jsou zadarmo, doporučuji PhotoFiltre Studio , které je navíc v češtině. Stačí jenom stáhnout a nainstalovat.

  Potom v tom programu stačí požadovanou fotku otevřít, kliknout na ní pravým tlačítkem a dát změnit velikost. Stačí nastavit šířku třeba na 640px a už se to samo upraví. Dáš OK a pak už jenom fotku někam uložíš, třeba na plochu a můžeš jí poslat sem na fórum.

  Jinak jde to skoro přes všechny grafické programy, nevím co používáš na fotky. Můžeš si o tom něco vygooglit, třeba tady jsem našel změnu velikosti přes program IrfanView:
  http://www.mimiangel.cz/story/jak_zmensit_obrazek_pomoci_irfanview

  Nebo tady přes obyčejné malování: http://monika.lama-web.cz/blog/2008/07/jak-jednoduse-zmensit-obrazek-ve-windows/

  #251877
  Fit
  Správce

  Pokud nejsi úplně zdatným uživatelem, asi nejsnadněji to uděláš přes to malování. Tady dávám znova ten odkaz: http://monika.lama-web.cz/blog/2008/07/jak-jednoduse-zmensit-obrazek-ve-windows/

  #251882
  alda
  Účastník

  Tak tady jsou mé oblíbené montáže.

  Přílohy:
  #251885
  Fit
  Správce

  Pěkný montáže aldo, přesně takové používám i já! Ty olova, co tam máš, tak s oblibou používám na řece, protože dobře drží i v proudu.

  Letos ještě chci vyzkoušel olověnou šňůru za montáž, kterou jsem si pořídil už loni, ale vždycky jsem byl línej jí tam navázat 🙂 .

  #251887
  alda
  Účastník

  Olověnka je podle mě dobrá věc, rád ji používám. Letos se chci víc zaměřit na návazce z fluorcarbonu. Zkusím sem hodit fotku, když už jsem se to naučil 😀

  #251888
  alda
  Účastník

  Tak tady je ta montáž s fluorcarbonem a na další fotce jsou materiály, které používám.

  #251891
  Black pepe
  Účastník

  Používam podobné montáže ako vadšina z vás.V jednoduchosti je krása…k pop-up pridávam olovený brok a miesto krúžku sil.hadičku.Vlasové rovnátka skoro ani nepoužívam.Nadvezcový materiál používam od Sufixu,olovenku od Těšinského.

  #251916
  basnak
  Účastník

  Když už tady byla řeč o tom vlasovém rovnátku. Tak jsem přemýšlel o tom jak to udělat aby to nebylo takové mohutné, méně nápadné a aby to splnilo svůj účel. Jestli máte s tímhle návazcem zkušenosti tak dejte vědět o jeho funkčnosti, nebo jaké by mohl mít výhody-nevýhody. Já si myslím, že FCL splní stejný účel jak vlas. rovnátko a je méně nápadný.

  Přílohy:
  #251917
  basnak
  Účastník

  Zde je ještě detajl D-systému s kroužkem.

  Přílohy:
  #251948
  lackot
  Účastník

  Tak som behal po nete a nasiel zopar animácii možných naväzcov. Ak ma niekto chut pozrite celkom pekne spracované.

  http://www.mrk.cz/rybarska-videa.php?id=10209
  http://www.mrk.cz/rybarska-videa.php?id=10210

  #251949
  Fit
  Správce

  [quote=“lackot“]Tak som behal po nete a nasiel zopar animácii možných naväzcov. Ak ma niekto chut pozrite celkom pekne spracované.

  http://www.mrk.cz/rybarska-videa.php?id=10209
  http://www.mrk.cz/rybarska-videa.php?id=10210

  Jo jo, to máš pravdu. Tyto videa jsou i na těchto stránkách v sekci videa . Je jich tam možná i více, už si ale nevzpomínám, co jsem všechno zveřejňoval. Určitě tam je ještě taky bezuzlové vázání pro úplné začátečníky. Tyhle animace jsou opravdu povedené 💡 .

  #252994
  W4c
  Účastník

  Pouziva nekdo tzv kamene montaze? Zajimalo by me jakto ze se kapr zasekne driv nez se kamen uvolni?

  #252995
  Fit
  Správce

  [quote=“W4c“]Pouziva nekdo tzv kamene montaze? Zajimalo by me jakto ze se kapr zasekne driv nez se kamen uvolni?

  No, je to jednoduché 😉 . Jedná se o stejný princip jako u klasické únikové montáže. Kamen drží na gumičce, kapr se tedy zasekne o pevnou zátěž (kámen). Jakmile ale dojde k záseku a zdolávání, tak ten kamen prostě z té gumičky během chvilky odpadne (případně to může držet i na tenkém vlasci, který praskne). Výhody jsou jasné, je možné rybu zdolávat bez zátěže…, neocenitelné např. při lovu v blízkosti vázek a také proto, že se snižuje možnost vyříznutí háčku (vlivem „klimbání“ těžké zátěže ze strany na stranu při zdolávání).

  #253057
  W4c
  Účastník

  Diky za odpoved. Teoreticky to chapu ,ale kde vzit tu jistotu ze to vypadne kdyz ma a ne driv nebo vubec ?

  #253060
  Fit
  Správce

  Je třeba to udělat tak, aby si člověk byl jistý, chce to vyzkoušet. V případě, že se použije nějaký tenčí vlasec, tak ten prostě nápor nevydrží a praskne. Já kamenné montáže nepoužívám, protože jsem pro to zatím nikdy neměl důvod. Nechytám nikde na velké vzdálenosti, ani to nepotřebuju dělat kvůli vázkám. Jinak dělá se to tak, že se po zavezení montáže vlasec co nejvíce vyšponuje a swinger se dá na největší možné zatížení. Kdyby se ten kamen uvolnil dříve, tak se to celé povolí a šlo by to poznat 😉, protože už by to celé nebylo našponované. Často se používají takové ty klasické gumičky a z těch to vypadne buď při záběru, nebo až při zdolávání. Ale jak říkám, nerad bych moc poučoval, když s tím nemám osobní zkušenosti. Ale z vyprávění a článků vím, že to funguje… 😉

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (celkem z 193)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.