Úvod Kaprařská videa Jak správně zavážet na velkou vzdálenost (video)

Jak správně zavážet na velkou vzdálenost (video)

11 471
8

Správné zavezení a uložení montáže je základem úspěchu. V tomto videu Rafan detailně ukazuje, jak správně zavážet nástrahu na velké vzdálenosti od břehu, a to i v tom případě, že je člověk na rybách sám a nemůže mu pomoci kolega. Pro daleké zavážení je ideální tzv. kamenná montáž, která je zkušenými kapraři velice často používána. Princip tkví v tom, že se kámen po záběru kapra vyvleče z gumičky a díky tomu je samotné zdolávání mnohem lepší. Podstatně se tím také sníží riziko vyříznutí háčku z kapří tlamy (kývání těžkého olova tomu napomáhá).

Dále uvidíte praktickou ukázku správného „došponování“ vlasce, což je velice důležitá věc, neboť při lovu na velké vzdálenosti od břehu záleží na každém pípnutí hlásiče. V samotném závěru se můžete podívat na zdolávání krásného kapra.

Zavážení nástrahy na velké vzdálenosti

Tip: Pomocí ikonky na videopřehrávači si můžete video přepnout do vyšší kvality (480p).

Komerční sdělení

8 KOMENTÁŘŮ

  1. Zdravím,
    Videjko celkem ujde, ale proboha PROČ DO TOHO TEN KAMERAMAN TAK NEUVĚŘITELNĚ FUNÍ ??? to je fakt něco strašnýho !!!

  2. Možná by bylo fajn, kdyby si to vyzkoušel a ukázal na Labi při zvýšeném průtoku.A že letos toho bylo.To je celkem vo držku. Zavážet 2 pruty vůbec nejde a když druhý, tak se porušuje RŘ, co tady hodně lidí nebere v úvahu.Ale RS jo.
    Používal jsem opravdu těžké kameny a gumičku sichroval 0,15mm vlascem omotaným kolem kamene (nebo klasická trhačka),abych to mohl došponovat.Stejně né vždycky to vyšlo a proud to posunul klidně i 30-40m. O lodích a vodácich se není nutno zmiňovat. O to víc se to pak všechno komplikuje. 1-2 závaží na dno tomu pomáhají,ale i to má mouchy.
    Tak ať vám to jezdí.

  3. Radek 76: Jo, to máš pravdu, že by tohle asi na velké řece jen tak nešlo a při zvýšeném průtoku už vůbec ne :-). Však je to jistě míněno spíše jako ukázka na stojaté vody. Ohledně toho zavážení a RS je to samozřejmě pravda. Přijde mi to ale celkem padlé na hlavu, měla by tam být podmínka, že na břehu je u toho nějaký rybář, který hlídá druhý prut. To stejné, když třeba člověk jede na loď zdolávat a druhý prut má nahozený. RS vůbec nemusí nic zajímat (že je třeba na břehu kolega, který to hlídá) a je to bohužel přestupek. Ale zákon je zákon…

  4. To Fit.
    Nechtel jsem,aby to vyznelo spatne. Samozrejme videjko supr. Poucne a urcite hodne lidem pomuze.Jsou ale situace,ze bez motoru na clunu to jde tezko. Ja jej nemam a jdu se upadlovat.
    RS? Casto kapitola sama o sobe,ale jakekoliv poruseni se musi nejak projevit. Zatim se to asi nezmeni. Nekde jsem dokonce videl petici na zmenu. No uvidime.
    Hezke Vanoce.

  5. Zdravim,
    Chtel bych se zasvedcenych zeptat na nazor, zda je mozne vyvazet nastrahu na vzdalenost cca 300m a pouzit k tomu 2,75 lb prut (napriklad Shimano Beastmaster). Neni tento prut prilis mekky pro zdolavani z takove dalky?
    Diky za nazory.

  6. Jiri Geisler: No já sice dlouhé vyvážky nepraktikuji, ale myslím si, že se toho nemusíš bát. Když použiješ kamennou montáž (aby odpadla zátěž) a budeš rybu zdolávat třeba ještě k tomu ze člunu, tak si myslím, že měkčí prut je jedině plus. Tvrdší prut by měl možná větší smysl při zdolávání ze břehu (i když i to je sporadické možná, nevím), ale zase bych v tom takovej rozdíl neviděl. Větší libráž se hodí hlavně z důvodu dalekých náhodů.

    Mimochodem Beastmastery 2,75 lb jsem si zrovna nedávno pořídil také, ale ještě jsem je nevyzkoušel, první dojem z nich mám ale moc dobrý a myslím, že s nimi budu spokojen. Ale jak jsem psal, já zatím nevyvážím nikde na velký vzdálenosti…

  7. Je to všetko krásne, akurát ten čas čo Rafan potreboval na spustenie montáže (pripravenie uddice + samotné spustenie + zakrmenie) by mu čln odniesol prud vody, alebo na jazere vietor by som rátal tak minimálne na 100m+. Potom nič moc!! Je to možné jeho spôsobom tak za bezvetria, na stojatej vode.

Chcete-li, můžete přidat komentář: