nahadzovacia montaz

Diskuze o montážích a různých druzích návazců. Vaše poznatky z lovu různými způsoby.
Pravidla fóra
Diskutujte zde prosím pouze na témata ohledně montáží a návazců určených pro lov kaprů. Tato diskuze je moderována a nevhodné příspěvky (vulgární výrazy, urážky apod...) budou odstraněny! Váš příspěvek nesmí být v rozporu s pravidly kaprařského fóra. Děkujeme za dodržování těchto pravidel.
aughostino
Člen
Člen

nahadzovacia montaz

Příspěvek od aughostino » 09 zář 2013, 22:45

viete mi prosim poradit montaz na pelety/boilies na nahadzovanie? pouzivam nadvazcovu snuru 0,14mm na 10,2kg a vzdy sa mi snura pri nahadzovani zamota o olovo.

Komerční sdělení

Reklama

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Re: nahadzovacia montaz

Příspěvek od Fit » 09 zář 2013, 23:44

Ahoj, často to je o technice nahazování a o zkušenostech. Zkus to těsně před dopadem do vody jakoby přibrzdit, aby se návazec narovnal před dopadem na hladinu. Snaž se to sledovat za letu. Osobně velmi rád používám různé druhy PVA, s tím se to nezamotá snad nikdy a je to velmi spolehlivé. Pokud nepotřebuješ nahazovat na veliké vzdálenosti, potom PVA určitě doporučuji použít ;) .

aughostino
Člen
Člen

Příspěvek od aughostino » 10 zář 2013, 08:55

nahadzujem na kratsie vzdialenosti max. 15-20m a snura sa mota uz pocas letu olovo je tazsie ako pelety tak leti vpredu a kedze je snura mäkka tak sa zamota nad olovo. rozmyslal som ze do snury by som dal tenky medeny drotik.

tie pva vyskusam.

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 10 zář 2013, 09:11

To PVA Ti pomůže určitě. Jinak jak jsem říkal, dobrý je při letu montáž jakoby přibrzdit a pokud to dopadne na hladinu narovnané, tak máš většinou vyhráno.

Můžeš taky udělat kombinovaný návazec, to taky pomáhá, případně použít návazec se svlékací slídou. Postup vázání v článku třeba zde: Kombinovaný návazec.

Fotka k příspěvku

marduk
Aktivní člen
Aktivní člen

Příspěvek od marduk » 10 zář 2013, 12:37

Suhlasim s Fitom,tiez davam vzdy PVA (bud puncochu alebo boilies na PVA snurke) a mota sa to minimalne ;)

Xylo
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od Xylo » 30 zář 2013, 20:18

Pouzivam mäkku snurku,tiez cca 14tku,olovo 115 g a ani si nepamätam,kedy sa mi to zamotalo,ale ako Fit vravi,pred dopadom montaze,alebo kludne aj pocas letu to prstom na cievke jemne pribrzdujem.

legio
Aktivní člen
Aktivní člen

Příspěvek od legio » 01 říj 2013, 11:33

Jestli se ti to motá přes obratlik na olově zkus přes něj převléct ventilgumku řešil jsem to tímto spusobem ale jak píšou kluci tak to přidrž tesně před dopadem

Vylda
Člen
Člen

Příspěvek od Vylda » 01 led 2014, 01:38

Zkus Helikoptérovou montáž a používej olověnou šňůru s tímhle se mi to nemotá vůbec ;)

Gashtto
Člen
Člen

Příspěvek od Gashtto » 07 úno 2015, 22:35

Jednoznačne odporúčam použiť stuženú šnúrku a gumičku proti zamotaniu na obratlík, ja to tak používam stále a ešte sa mi to nezamotalo ;)

Mick
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od Mick » 21 úno 2015, 17:49

Jak pisou vyse s prevlekem a ztuzenou snurkou se to nemuze motat. Ja uz upustil od zavesek uplne a presel na tyto olova http://www.monsterbaits.cz/Inlex-kamufl ... -d1443.htm zamotani nehrozi a lita to uplne luxusne proti zaveskam ;)

Odpovědět