Úvod Články Výlet do Talianska

Výlet do Talianska

409
0

Bolo horúce leto, keď nás pozvali naši priatelia z Karma-teamu na spoločnú rybačku v Taliansku na ich domácej vode. Rozhodovanie netrvalo dlho a rozhodli sme sa spojiť rybačku s dovolenkou pri mori.

1

Čakala nás dlhá cesta z upršaného Slovenska, no nadšenie nás neopúšťalo, keďže sme išli na pre nás neznámu vodu s očakávaniami, že sa nám podarí uloviť svojho prvého talianského kapra.

Cesta trvala až 17 hodín, keďže nám celú cestu komplikoval hustý lejak, ktorý spôsobil aj povodne v Slovinsku, no neubralo nám to na nálade a keď sme dorazili do Talianska tak nás čakal úplne iný svet. Krásne svietilo slniečko, brutálnych 35 stupňov vonku a my sme sa nevedeli dočkať, kedy konečne dorazíme do nášho cieľa a nahodíme prúty. Naším cieľom bolo nádherné jazero s rozlohou cez 120 hektárov, kde sa kedysi ťažilo uhlie s krásne priezračnou vodou a hĺbkou až 15m. Dorazili sme na miesto a čakala nás skupina 12 členov talianského Karma-teamu, ktorí nás vítali s úsmevom a dôležitou informáciou, že ryby sú pri chuti.

Vďaka tejto informácií sme sa plný elánu pustili do rozbaľovania našej výbavy. Hĺbka vody na našom mieste bola medzi 5-6m. Taktika bola jasná od začiatku, keďže sa lovilo na odhod, tak sme si zvolili 100m hranicu, kam sme začali kŕmiť spombom mix boiliesov, all-round a TOP karmabait spoločné s partiklom. Naše montáže sme nahadzovali na hranicu 110m. Lovilo sa na 3 prúty a keďže sme chceli uloviť našich prvých “Talianov”, tak sme zvolili 1x20mm boiliesy pod háčik s príchuťou RED KRILL a SQUIDBERRY na začiatok, ktoré sme obaľovali do pasty v identickej príchuti.

Netrvalo ani pol hodinu a hneď sa nám rozbehlo naše kŕmne miesto. Neverili sme vlastným očiam, že tak rýchlo prišiel záber a to na hneď na 2 prúty, nasledovalo zdolávanie a po podobrani rýb sme si obaja poťažkali naších prvých kaprov z Talianska. Neskutočná radosť a ten prvotný stres z nás v momente opadol.

Slnko pražilo, no na apetíte rýb to neubralo, naopak začali sme ťahať množstvo rýb, ktorých váha sa hýbala medzi 10-15kg. Celú noc sme sa nezastavili, čo bolo pre nás dosť náročné, keďže sme mali dlhu cestu za sebou, tak sme sa rozhodli ráno vytiahnuť všetky prúty a odpočinúť si na chvíľku.

Dali sme si obed a rozbehli sme opäť kŕmnu kampaň, ktorá opäť rozbehla kolotoč záberov. Prišiel moment, keď sme dostali záber aj naraz na 4 prúty. V tom nám opäť prišla jazda na 2 prúty, zdolávanie trvalo dlhšie ako predošlé ryby, obaja sme cítili, že máme nejaké ťažšie ryby na konci udice, no keď sa nám obom objavilo telo mohutnej ryby v tej priezračnej vode tak sme vedeli, že to sú klenoty, pre ktoré sme tu dlhu cestu merali. Kapry cez magickú hranicu 20kg. Šťastie? Dobre zvolená taktika? Príchuť nástrah? Či sme len boli v správny čas na správnom mieste. Bolo nám to jedno, obaja sme sa tešili, že mame ďalších ciel v podobe 20kg+ kapra za sebou na ďalšom jazere. Vo finále sa nám za 70 hodín podarilo uloviť okolo 60 rýb vo váhe medzi 10-16kg a 4 kusy cez hranicu 20kg, čo sme zhodnotili ako veľmi úspešnú výpravu.

Skúšali sme rôzne príchute boiliesov, no ryby nám reagovali na všetky pozitívne. Najviac nám fungovali príchute na mäsovom základe ako RED KRILL, SQUIDBERRY a STINKER FISH.

Rozlúčili sme sa s našími priateľmi z Talianska s vetou “Určite sa sem ešte do budúcna vrátime na toto krásne jazero plne rýb” a vydali sme sa cestou k moru s pozitívnymi myšlienkami, keďže sme zažili spojenie rybačky so skvelou partiou rybárov a dobrej nálady.

Róbert Vlachovský

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: