Re: Ani né tak moc úniková montáž…?!

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Montáže a návazce Ani né tak moc úniková montáž…?! Re: Ani né tak moc úniková montáž…?!

#263660
Fit
Správce

Čudis: Ahoj, jsem rád, že o tom přemýšlíš a máš naprostou pravdu 😉. Hodně lidí tohle podle mě neví, dokonce jsem i dříve přemýšlel, že bych o tom napsal článek. Osobně olověnku vůbec nepoužívám, nemám jí rád právě z tohoto důvodu a podle mě je mnohdy i celá koncová montáž nápadnější, než když se nepoužije vůbec. To už raději používám back leads.

A jinak jak jsi psal, ten spojovací uzel fakt nemá šanci projet závěskou na olovo. Jediné řešení je asi to, že to olovo na závěsce člověk zajistí jen částečně (ten zajiš´ťovací kužílek dá třeba jen na polovinu) a potom olovo při problému často odpadne a zůstane jen závěska. Takže kapr pak s sebou tahá návazec + závěsku + olověnku, ale aspoň tam nemá to olovo.

Takže to dělám stejně jako Radim, používám maximálně šokovku (40 – 60mm) + občas backleads. Ono i takový spojovací uzel šokovky a kmenového vlasce nemusí dobře projít závěskou na olovo a může být problém. Je dobrý na to myslet a dávat na to pozor, protože tohle dost lidí podceňuje a pro ryby to fakt není nejlepší 🙄. Dobré téma! 😉