Re: Jaký naviják?

#264345
Fit
Správce

    Ty Omicrony jsem jen držel v ruce v obchodě, když jsem na ně koukal, snad budou v pohodě, je to v této cenové relaci vše dost podobné (i ohledně té grafitové slitiny). Nemám s nimi tedy osobní zkušenost při rybolovu. Odysey jsem loni pořídil bráchovi (chytá jen párkrát do roka) a drží bez problémů. Osobně už na kapry za ty roky používám jen navijáky Shimano (Power aero a Ulegry).

    Možná stojí za zvážení, o trochu si připlatit a pořídit třeba něco z vyšší třídy v nějaké klidně bazarové verzi (např. třeba ty Shimano Ultegra – jakýkoliv typ, klidně i starší verze a budeš mít klid). I když na druhou stranu, určitě je hodně rybářů, kteří jsou spokojeni s navijáky typu Omicron. U těch levnějších je to taky o štěstí a dost i záleží na tom, jak se k tomu chováš. Někdo chytá hodně na lehko a někdo zase stahuje těžká olova z dálky a dává těm mašinkám celkově kouř, takže se to dá těžko srovnávat. Taky je rozdíl, jestli jde někdo 10x za rok na ryby a nebo jestli má někdo 200 vycházek ročně 🙂. Podle toho bych taky vybíral…

    Jinak doporučit z levnějších řad můžu třeba i Ticu Scepter (na ty jsem snad ještě neslyšel křivé slovo a za ty peníze jsou to určitě super navijáky).