Re: Jednodenní výpravy

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Technika lovu Jednodenní výpravy Re: Jednodenní výpravy

#255355
basnak
Účastník

Gaza:
Krátké vycházky mám ve velké oblibě a velká většina kaprů co jsem uvedl ve fotogalerii, jsou z jednonočního rybolovu, nebo jenom 5 hod. lovu. Má to svoje opodstatnění – kapra můžeš překvapit na svojí pouti za potravou. Neplašíš si zbytečně místo a zbytečně na sebe neupozorňuješ pozornost jak malých ryb, tak i ostatních rybářů. Ale to jenom pokud zvolíš dobře taktiku vnadění a předložení montáže.
Jak už tady vzpomínali kluci – své kouzlo má Fluoro Pop-up (nadipovaný), ale spíše jeho opodstatnění vidím jako singlovou nástrahu, nahozenou někde do pryč, bez krmného koberce.
Taky rozlišuji taktiku vnadění u řeky a u stojáku. Vnadím spíše střídmě, ale to jenom proto, že při výběru lovného místa tuším větší ryby.
Chytám jenom na boilie, nekrmím peletama a taky nepoužívám PVAčko. Pokud si produkty (boilie) kupuješ a nevyrábíš tak jako já, musíš brát v potaz jestli je to na rychlé chytání nebo boilie s pomalejším startem.

„Teď jsem četl diskuzi na mrku a tam si jeden rybář stěžoval na produkty nejmenované značky, že boilie mu nechytalo a na ostatní mu to bralo jak divé. Teď se dívu na cenu a 2kg toho mixu vyjde na nějakých 700Kč 🙂 , nevím proč mu to tak na drahou směs nebralo, ale spíše to bude o místě, nebo tím pomalejším startem (3dny), ale za to brutálním koncem 20+ 😀

Ale zaručeně (do 5hod. chytačky) to chce atraktivní nástrahu. A pak to přijde. 😉