Re: Krátkodobý lov – Přehrada Horní Bečva

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Technika lovu Krátkodobý lov – Přehrada Horní Bečva Re: Krátkodobý lov – Přehrada Horní Bečva

#257656
Fit
Správce

Katsuhiro: Tak ty předšpičkové policajty budou určitě o něco citlivější v případě, že chytáš na krátkou vzdálenost bez ostatních vlivů jako je např. proud na řece atd.

Pokud chceš mít pořádné hrčáky, tak použij únikovou montáž, když je návazec fixován přes obratlík k závěsu na olovo. Díky tomu se ryba už v podstatě sama zasekne a ve většině případů máš hrčák. Jde takhle fixovat i těžší krmítko. Swingery můžeš zatížit úplně naplno, aby to dobře vyšponovalo vlasec. V podstatě když máš záběr, tak je to už v momentě, kdy ryba pohnula s olovem na dně, takže můžeš sekat i když ti jen swinger poskakuje, neboť ryba už je píchlá na háčku.

Jinak o únikové udici jsem tu psal už dříve několikrát, ale jestli chceš, tak si třeba pročti tyhle dva články a určitě to pochopíš, o co jde:

http://www.lovkapra.com/montaze-pro-lov-kapru-25/
http://www.lovkapra.com/unikova-udice/

Pokud chytáš takhle na blízko a třeba i na menší nástrahy a jde ti i o menší kapry, tak může být klasická průběžná montáž s předšpičkovým policajtem lepší co do počtu záběru (ale neplatí to 100%, záleží na revíru a přesném sestavení těch montáží 😉 ).