Re: Přepravní vozík

#263724
Regis
Účastník

Keďže som sám túto voľbu musel urobiť minulý rok, napíšem ti pár postrehov. Nakoniec som kúpil ten prepravný vozík čo ti ukázal FIT.
Tento vozík projektoval niekto bez inšpirácie. Ak si ho zložíš do kompaktných rozmerov ako je na obrázku, tak o nejakom rýchlom skladaní není reč. Problém je, že pri úplnom poskladaní sa musí koliečko vybrať alebo povoliť jeden pár jeho nožičiek. Keď sa rozhodneš povoliť od základne jeden pár nožičiek , tak vybrať to ešte celkom rýchlo ide. No nazad to musíš skúšať napasovať pod správnym uhlom. Toto mohlo byť trochu lepšie vymyslené. No a pokiaľ ho chceš voziť v aute, jednu z týchto vecí budeš musieť robiť ak nemáš hoodne veľký kufor. Ďalšia vec je, že to koliečko mohlo byť umiestnené trochu vzadšie. Väčšia časť váhy je preto prenášaná na ruky, ktoré držia vozík na tých neergonomických gumených rukovätiach. Rukoväte mohli byť tiež v strede spojené nejakou tyčou. Materiál je robustný, ale neviem po čase používania a vozenia väčších váh, či sa nepokrútia, keďže ako som spomínal je na ne prenášaná väčšia váha. A koliečko je plastové aj v strede, neviem koľko to vydrží pri full záťaži. K vozíku boli aj papučky pre zadné nohy, no nič k nim, takže ak ich tam chcem, musím si tam navŕtať diery a kúpiť skrutky. Trošku fail.
Aby som ale nepísal len negatíva, tak tu je aj pár pozitív. Za svoju cenu je to jeden z najväčších vozíkov na trhu si myslím. A dosť robustný ako som písal. Pokiaľ chodíš na dlhšie výpravy a berieš dosť vecí, tak tento naozaj pojme čo treba.Najprv som chcel JRC contact barrow, no teraz si neviem predstaviť, kam by som si tie veci poskladal. Pokiaľ dobre rozmiestniš veci na vozíku, tak sa dajú aj tie väčšie váhy voziť v nerovnom teréne s trochou úsilia. Výhodou sú aj bočnice a predĺžený predok. Vozík zatiaľ plní svoj účel, a popravde aj keď má veľa subjektívnych negatív, není na trhu iný ktorý by splnil všetky moje podmienky a zostal na tejto cene. Musel som robiť kompromis. Druhým favoritom bol Sona trakar. Možno to pomôže pri výbere.