Re: Tica Scepter GTX 9000 vz. Shimano Ultegra

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Pruty a navijáky Tica Scepter GTX 9000 vs Shimano Ultegra Re: Tica Scepter GTX 9000 vz. Shimano Ultegra

#259425
Fit
Správce

    Ahoj,
    už jsme o tom diskutovali přes Skype, ale tak napíšu to i sem ještě pro ostatní 😉 . Já mám osobně Tica Dolphin (což je v podstatě to samé co Scepter). Hází se s nimi suprově, jsou k tomu i druhé cívky (jedna je mělčí a druhá hlubší). U Scepter to bude to samé.

    http://www.lovkapra.com/kaprarske-forum/download/file.php?id=722&mode=view” />
    Tica Dolphin

    Viz. téma: Naviják Tica Scepter GF nebo GX?

    Ta Ultegra je určitě dobrá volba, nevím jen, jestli je k navijáku i náhradní cívka v ceně, to jsem nezkoumal. Ale určitě se případně dají sehnat. Je to Shimano a mezi rybáři je Ultegra hodně oblíbená, asi i vydrží více než Tica, a to hlavně v případě častého vyvážení na velké vzdálenosti a stahování těžkých olov. Někde jsem na netu viděl i zdeformované Scepter cívky, ale tam už se jednalo o extrémní zacházení, že někdo neustále stahoval hodně těžké zátěže z velké vzdálenosti. I tak se mi to ale nějak nezdálo… Moje osobní zkušenosti s Tica Dolphin jsou výborné a jsou to držáky, vše funguje jak má a mají dobrou a citlivou brzdu.

    Pokud nepotřebuješ šetřit, tak si klidně vezmi ty Ultegry, chybu neuděláš. Tady kluci psali i o Shimano Ultegra XSB 14 000.

    Za sebe bych neměl strach ani z jednoho navijáku. Co se týče nahazování, tak s Ticou se hází dobře, s Ultegrou jsem ještě neházel, ale určitě to bude minimálně stejné dobré. Oba navijáky se na delší náhody hodí. Shimano je jen prostě dražší a možná i dýl a víc vydrží (i když je to sporadické). Takže asi tak 🙂 😉 .