Re: Volba boilies a způsob vnadění na ÚN Orlík

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Volba boilies a způsob vnadění na ÚN Orlík Re: Volba boilies a způsob vnadění na ÚN Orlík

#262011
Fit
Správce

Ahoj,
pěkně obsáhlý dotaz jsi sem napsal 😉 . Ono teda docela těžko konkrétně radit. Na Orlíku jsem párkrát chytal taky, ale už je to dlouho a kapry tam mám největší kolem 70 cm. Každopádně je to krásná voda a chtěl by se tam zase někdy podívat, jestli bude čas.

Co se týká toho množství boilies, tak to určitě stačit bude. Vycházej z toho, co máš. Za tu dobu by jsi klidně mohl vykrmit 100kg boilies (pokud by ryba žrala), je to obrovská voda. Ale určitě tolik krmit nemusíš. Osobně bych doporučil následující:

1) Najít vhodná místa k lovu (myšleno na vodě), to bych považoval za úplně nejdůležitější věc. Jestli můžete použít loď a echolot, tak to určitě udělejte. Dobře si zjistěte hloubku, strukturu dna atd. To je to nejdůležitější před samotným krmením. Pokud víte, že z toho místa už někdo chytal ryby, tak máte určitě výhodu.

2) Rozmístěte pruty do více míst, nekrmte pouze na jedno místo, ale aspoň na dvě odlišné a podle záběrů se pak můžete třeba i rozhodnout, kde je to lepší.

3) K tomu boilies bych vzal ještě vařenou kukuřici (klidně i větší množství, není to drahé) + výborná věc je spařená řepka, kterou tam můžete nalít aspoň na začátku výpravy. Přitáhne to ze začátku sice pozornost menších ryb, ale když pak už budete krmit jenom větším partiklem a boiliesem, tak to přinese úspěchy.

Co se týká boilies, můžeš použít jakékoliv, prostě to vyzkoušejte. Boilies od Mikbaits je fajn a dá se nachytat na vše od nich, novinky od Tandemu se mi taky líbí a vypadají zajímavě. Takže zkoušejte… Zkuste dát plovoucí boilies, na dno i třeba na panáčka a uvidíte, co bude fungovat. Pokud je k dispozici více prutů, tak není špatné zkusit více variant.

PVA bych používal vždy, osobně ho používám téměř pokaždé. Proč ne, člověk má jistotu, že je něco kolem nástrahy a zvýší to šanci na záběr.

A ještě k Tvým otázkám:

Jak často přehazovat? – Přehazoval bych tak 2x denně a nebo v případě záběru, ale klidně to tam můžeš nechat celý den, když budeš věřit místu. Čím méně ruchu, tím líp.
Jak velký prostor zakrmit? – Jak jsem psal, udělal bych aspoň 2 odlišná krmná místa a krmil spíše do prostoru. Pořádně to rozházet tak nějak přiměřeně, většinou dělám takový krmný pás třeba o délce 20m a šířce 5m. Při vyvážce bych vždycky naházel nějaké krmení kolem montáže.
Jak často zakrmovat? Po každém přehození? – Pokud bude hodně záběrů, tak bych přikrmoval 2x denně, pokud málo, tak jen jednou a vždy bych dával PVA. Ale je to celkem na vás, tohle si musí každý rybář vyzkoumat, co mu bude fungovat…
Jak velký olovo využívat na této vodě? – nejde specifikovat, záleží dost na tom, jaký bude stav vody a hlavně jak daleko od břehu budete chytat. Pokud budete vyvážet na větší vzdálenost, tak bych používal aspoň 100g olovo, které dobře drží na dně. Čím budete chytat dále, tak tím těžší olovo je lepší zvolit. Pokud bych chytal do 100m, tak bych dal 130g 😉 . Případně můžete použít kamennou montáž.
Jak dlouhý návazec (háček – olovo) bychom měli dělat? – každý má svoje oblíbené, já nejčastěji používám návazce cca 20-25cm při 20mm kuličce boilies. Když dávám větší boilies, tak obvykle prodlužuji návazec. Ale rozhodně to není pravidlo, každý má své… Prostě použij to, na co chytáš normálně a máš úspěchy 😉 . Pokud Ti budou padat ryby, tak vymýšlej něco nového…
Jakou montáž by jste nám doporučili na tuto vodu? – pokud vyvážku, tak bych doporučil kamennou montáž viz. výše a nebo těžké olovo na odpadávačku. Je to nejlepší na dobré zaseknutí ryby. Pokud budete házet ze břehu, tak normálně obyčejnou únikovou montáž se zafixovaným obratlíkem do závěsu.

Takže asi tak, kdyžtak se ptej…