Volba boilies a způsob vnadění na ÚN Orlík

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Volba boilies a způsob vnadění na ÚN Orlík

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)
  • Autor
    Zápisy
  • #262010
    Weider
    Účastník

      Ahoj. Koncem července se chystáme s kamarádem na 18 dní na ÚN Orlík (konkrétně 31.7.-17.8.). Potřebovali bychom poradit jaký boilies zvolit, kolik kg a jakým způsobem vnadit. Kolik kg krmit na začátku, kolik později? Jak si správně rozdělit všechno boilies co máme? Dávat také něco na PVA nebo nikoliv? Už jsme objednali Mikbaits Multibait 15kg – Patentka, ale nejspíš ještě příchuť půjde změnit v případě jestli jsme volili špatně. Bude stačit 15kg? Jiné boilies nejspíš z finančních důvodů volit nebudeme. Budeme mít k dispozici loďku, tak je možné vše zavážet a zakrmovat z loďky.

      Také budeme mít další boilies a pelety.

      http://www.tropicliberec.cz/darek-k-nakupu-nad-3000-kc-mikbaits-pelety-classic-halibut-1kg/

      a

      http://www.tropicliberec.cz/darek-k-nakupu-nad-5000-kc-tandem-baits-impact-boilies-1kg/

      + mám nějaké starší boilies v mrazáku.

      http://www.lkbaits.cz/lk-baits-produkty/trvanlive-boilie/boilie-euroeconomic/euro-economic-swet-pineapple.html

      Zajímalo by nás, zda by jiné boilies kromě toho Mikbaits co nyní kupujeme, šlo také využít. Pravě to co mám v mrazáku a také ty Tandem Baits, které dostaneme jako dárek k nákupu u Tropic Liberec. Jakým způsobem je využít? Krmit jimi nebo je dávat pouze na vlas a na PVA?

      Dále máme nějaké dipy.

      http://www.tropicliberec.cz/tandem-baits-impact-natural-attract-booster-300ml/ (liquid food liver)

      +

      Tandem Baits – natural extract blend (Schrimp Extract)

      Dále by nás zajímalo.

      Jak často přehazovat?
      Jak velký prostor zakrmit?
      Jak často zakrmovat? Po každém přehození?
      Jak velký olovo využívat na této vodě?
      Jak dlouhý návazec (háček – olovo) bychom měli dělat?
      Jakou montáž by jste nám doporučili na tuto vodu?

      Už jsme na několika výpravách takhle s boilies byli, ale stále se považujeme za amatéry, tak budeme velice vděčný za každý váš názor a připomínku. Na ÚN Orlík jedeme na kapry poprvé, ale už máme vybrané konkrétní místo.

      Děkujeme! 🙂

      #262011
      Fit
      Správce

        Ahoj,
        pěkně obsáhlý dotaz jsi sem napsal 😉 . Ono teda docela těžko konkrétně radit. Na Orlíku jsem párkrát chytal taky, ale už je to dlouho a kapry tam mám největší kolem 70 cm. Každopádně je to krásná voda a chtěl by se tam zase někdy podívat, jestli bude čas.

        Co se týká toho množství boilies, tak to určitě stačit bude. Vycházej z toho, co máš. Za tu dobu by jsi klidně mohl vykrmit 100kg boilies (pokud by ryba žrala), je to obrovská voda. Ale určitě tolik krmit nemusíš. Osobně bych doporučil následující:

        1) Najít vhodná místa k lovu (myšleno na vodě), to bych považoval za úplně nejdůležitější věc. Jestli můžete použít loď a echolot, tak to určitě udělejte. Dobře si zjistěte hloubku, strukturu dna atd. To je to nejdůležitější před samotným krmením. Pokud víte, že z toho místa už někdo chytal ryby, tak máte určitě výhodu.

        2) Rozmístěte pruty do více míst, nekrmte pouze na jedno místo, ale aspoň na dvě odlišné a podle záběrů se pak můžete třeba i rozhodnout, kde je to lepší.

        3) K tomu boilies bych vzal ještě vařenou kukuřici (klidně i větší množství, není to drahé) + výborná věc je spařená řepka, kterou tam můžete nalít aspoň na začátku výpravy. Přitáhne to ze začátku sice pozornost menších ryb, ale když pak už budete krmit jenom větším partiklem a boiliesem, tak to přinese úspěchy.

        Co se týká boilies, můžeš použít jakékoliv, prostě to vyzkoušejte. Boilies od Mikbaits je fajn a dá se nachytat na vše od nich, novinky od Tandemu se mi taky líbí a vypadají zajímavě. Takže zkoušejte… Zkuste dát plovoucí boilies, na dno i třeba na panáčka a uvidíte, co bude fungovat. Pokud je k dispozici více prutů, tak není špatné zkusit více variant.

        PVA bych používal vždy, osobně ho používám téměř pokaždé. Proč ne, člověk má jistotu, že je něco kolem nástrahy a zvýší to šanci na záběr.

        A ještě k Tvým otázkám:

        Jak často přehazovat? – Přehazoval bych tak 2x denně a nebo v případě záběru, ale klidně to tam můžeš nechat celý den, když budeš věřit místu. Čím méně ruchu, tím líp.
        Jak velký prostor zakrmit? – Jak jsem psal, udělal bych aspoň 2 odlišná krmná místa a krmil spíše do prostoru. Pořádně to rozházet tak nějak přiměřeně, většinou dělám takový krmný pás třeba o délce 20m a šířce 5m. Při vyvážce bych vždycky naházel nějaké krmení kolem montáže.
        Jak často zakrmovat? Po každém přehození? – Pokud bude hodně záběrů, tak bych přikrmoval 2x denně, pokud málo, tak jen jednou a vždy bych dával PVA. Ale je to celkem na vás, tohle si musí každý rybář vyzkoumat, co mu bude fungovat…
        Jak velký olovo využívat na této vodě? – nejde specifikovat, záleží dost na tom, jaký bude stav vody a hlavně jak daleko od břehu budete chytat. Pokud budete vyvážet na větší vzdálenost, tak bych používal aspoň 100g olovo, které dobře drží na dně. Čím budete chytat dále, tak tím těžší olovo je lepší zvolit. Pokud bych chytal do 100m, tak bych dal 130g 😉 . Případně můžete použít kamennou montáž.
        Jak dlouhý návazec (háček – olovo) bychom měli dělat? – každý má svoje oblíbené, já nejčastěji používám návazce cca 20-25cm při 20mm kuličce boilies. Když dávám větší boilies, tak obvykle prodlužuji návazec. Ale rozhodně to není pravidlo, každý má své… Prostě použij to, na co chytáš normálně a máš úspěchy 😉 . Pokud Ti budou padat ryby, tak vymýšlej něco nového…
        Jakou montáž by jste nám doporučili na tuto vodu? – pokud vyvážku, tak bych doporučil kamennou montáž viz. výše a nebo těžké olovo na odpadávačku. Je to nejlepší na dobré zaseknutí ryby. Pokud budete házet ze břehu, tak normálně obyčejnou únikovou montáž se zafixovaným obratlíkem do závěsu.

        Takže asi tak, kdyžtak se ptej…

        #262017
        rovina
        Účastník

          Zdravím, velmi obsáhlé, pokusím se ve stručnosti odpovědět….
          Jak jste sami řekli ,jste začátečníci. Nevím, kde na orlíku budete, ideální je lavice v 5metrové hloubce, postupně svažující do 10m a více.
          Nevím, zdali budete nahazovat nebo zavážet. Při zavážení musíte lehce dokrmit v každém případě, aby kapři vaší vyvážku nepovažovali za nebezpečí.
          krmení v létě, v každém případě rozjíždět partiklem, jednak jeto levnější a navíc je to silný potravní signál. Kapři, by za řepku dali duši i ti opravdu velcí.
          Doporučuji krmit po skončení denního lovu, kvůli důvěře a pak ve 14.00. Kolem poledne přestávají jezdit 50′ a je slušná možnost na velkého.
          15 kg partiklu, 2kg bojlí + cesty. Krmte před bojkou, doufám, že sklopná, z pohledu rybáře.
          Nahazujte za bojku, tedy za krmení. Jakékoli krmení u montáže vám pomůže docílit záběrů.
          Pod 50′ pouštějte. Ať vám to jezdí

          #262042
          Weider
          Účastník

            Pánové mockrát děkuji za odpověď. Jen jsem chtěl dodat, že bohužel sonar nemáme a budeme již na vybraném místě, kde doufáme vše bude ok. Budeme muset zmapovat dno nějakým jiným způsobem. Rybáři tam již rybařili vícekrát. Kolega tam jezdí spíš na dravce, říkal, že na tom místě kapři nic moc, ale nikdy tam nerybařil na boilies. No už se to blíží a ve čtvrtek vyrážíme. Snad vše klapne 🙂

            #262048

            Zdar, právě jsem přijel z Orlíka – Popelíky a bez pelet Tandem Baits IMPACT carp food 6mm tam ani nejezděte. Nic jiného tam ti větší chlapáci
            neakceptovali. ať bylo na háčku cokoli. Doporučuji toto složení do krmítka, které bylo velmi účinné.
            Složení vnadící směsi: 50% granule N1, 40% pelety, 10% hladká mouka
            Smíchat den předem s adekvátním množstvím vody.

          Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)
          • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.