Re: Výpravy a úlovky v roce 2013

Úvod Diskuze Ostatní fóra Zprávy od vody Výpravy a úlovky v roce 2013 Re: Výpravy a úlovky v roce 2013

#260712
basnak
Účastník

    Hola borci, tak už jsem byl po třetí u vody a mám nutkání se s vámi podělit o mém novém klenotu, který mi navýšil laťku jak v mírách tak i kilech. Což není zas tak důležité, jako to, že se mi ji podařilo nachytat na švestkách 🙂 Krvavá vanilka nadzvednutá yettim si ve své premiéře připsala nejednu rybu. Tak se s vámi podělím o kus příběhu, jak se to všechno stalo. 😉

    Jsem na (pro mě) novém místě a tak ho nejdřív musím poznat. Hladinu sleduji uhrančivě s veškerou ostražitostí.
    Ryba v pozdálí se sem tam ukazovala, ale nic v mém „dostřelu“. V tom mém pohledu na hladinu jí proťal kapr. Zůstal jsem vyvalený jak tenkrát na D5, když při hledaní fleků se nám pár metrů od člunu vyvalil statný lysec do půlky těla. A můj slovník házel jeden „obdiv“ za druhým.
    Celý vyvalený sleduji místo, kde se ryba ukázala. Šahám po prutu, který stahuji a vzápětí posílám do onoho přibližného místa s velkou výzvou. Nikdy jsem tak nereagoval, ale tuhle výzvu jsem musel zkusit. Otázka mi probíhala hlavou, jestli k udici přikrmit nebo nechat singlovku. Nechtěl jsem kapra vyplašit tím, že bych ho hned bombardoval kuličkami. Dobrých pět minut jsem zvažoval pozitiva i negativa. Nakonec jsem usoudil nastřílet mu tam hrst do širšího prostoru. Tak a uvidíme, co z toho bude, říkal jsem si. Dlouho se nic neděje a já o sobě dávám vědět domů přítelkyni. Tu sms-ku vám musím citovat: „Tak už sedím u vody nějakou tu dobu a popíjím Pálavu, litr Pálavy. Zrovna mam nalíčeno na jednoho kapra co se předemnou vyhodil. Docela velký. Dostanu ho? To uvidím. Jinak je docela zima, ale jsem „lišácky“ oblečen. Líbám Tě.“
    Už se smrákalo, když se swinger začal pohupovat nahoru a dolů. A dokonce to byla udice nahozená pro onoho kapra. Nabídl jsem mu tam K.V. s korkáčem yetti. Přisekávám, ale necítím urputný tah a ani nevidím mizející vlasec ve vodě. Ryba plula ke mně. Deset metrů od břehu se ale obrací a zjišťuje, o co jde. A já taky. Vlna jak prase a už začíná ten pravý boj. Boj s dlouhým časem „kdo z koho“. S mojí velkou radostí a šťastným koncem pro mě. Na podložku jsem vynesl další klenot mé oblíbené vody.

    Big-mama! Po minuloročném listopadovém osobáku navažuji o dvě kila víc. Nejde ani o ty kila, ani o tu délku, jež byla přes celou podložku. Spíš jde o to, že si můžu odškrtnout další splněný cíl, o kterém jsem snil. Chytit ostražitou rybu, která se vyhýbá všem těm pokušením, co do vody přijde. Znamená chytit někdy ty největší jedince. Nemohu tvrdit, že vyskočený kapr byla ona Big-mama. Můžu jenom spekulovat. Ale jsem rád, že mi ukázala místo, z kterého jsem další den chytal kapra za kaprem. I když menších velikostí.

    Jinak vám opět gratuluji k úlovkům.
    Fosgen: Ten řádkáč Je to ten z minulého roku, nebo se pletu? Opravdu luxusní ryba. Super.
    Fit: Myslím si, že na Slovensku nemají zas tak odlišné klimatické podmínky jak u nás. A ještě k tomu to byla řeka, domnívám se li správně. Opravdu to bylo na tření brzy.