Výpravy a úlovky v roce 2013

Úvod Diskuze Ostatní fóra Zprávy od vody Výpravy a úlovky v roce 2013

  • Toto téma obsahuje celkem 179 odpovědí. Do diskuze (29 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Fit a poslední změna proběhla před 10 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 61. až 80. (celkem z 180)
  • Autor
    Zápisy
  • #260595
    Fosgen
    Účastník

      Fit : reportáž jsem četl, muselo to být náročný takový množství záběrů. To se mě na svazovce nikdy nestalo a asi ani nestane …  😉 Ale příští víkend po třech letech opět navšítívím privát. Máme sraz jako Infinty team na Roudnici na jedný z těch klubovek, tak jsem zvědavej jestli se mi něco povede …  😉 😉

      #260597
      Fit
      Správce

        Fosgen: Jo, mně se teda tohle nestalo ještě ani na privátu. Normálně jsem třeba nahodil, věším swinger a vlasec už mi řezal ruce, to jsem nevěřil svým očím 😯 , a to jsem házel s PVA 🙂 . Ale tak myslím si, že to bylo tím větrem a že jsem chytal na hloubce u hráze, na druhém konci byli celou noc bez záběru. Škoda jen, že se mi nepovedlo chytit něco většího, přál jsem si nějakou třeba patnáctku 🙂 , ale čím jsem dal větší nástrahu, tím jsem chytal menší kapry 🙂.

        Jinak já taky preferuji svazovky, bohužel u nás na Vysočině toho moc není 🙄 . Teď v květnu jedu na dva dny ještě na Vranov a pak na začátku června na týden na VN Kořensko, tak jsem zvědavej, jestli se něco povede. Už se těším.

        Tak Ti přeji, ať se něco povede na té Roudnici 😉 .

        #260606
        Fit
        Správce

          Tak dnes dopoledne se mi povedl za pár hodin lovu celkem pěkný lyseček 80 cm, nevážen, hned jsem ho pustil. Na tomto menším rybníku je to určitě jedna z nej ryb vůbec, takže potěšilo 😉 . Chytal jsem bez krmení, zachutnala mu kulička balanced boilies. Foceno jen mobilem 😉 .

          #260618
          Exil carp team
          Účastník

            Máme za sebou jednu z nejvydařenějších výprav vůbec, při které se mi povedli dva šupíci 9,2kg a 9,8kg, Tomášovi také šupináči 8kg a 8,7kg a celou výpravu korunoval Šulcik těsně před odjezdem nově zvednutým osobáčkem o rozměrech 96cm 17,8kg! Paráda! Za ct-exil Ondra Křížek.



            #260622
            Exil carp team
            Účastník

              Letošní sezona pro mě začala opravdu velkolepě. Na krátkých výpravách s týmovými kolegy se mi podařilo opět zabodovat. Nejprve přišel krásný lysec 83cm 14,70kg a po něm nádherný šupoš 78cm a rovných 11kg.Všechny ryby byly uloveny na KOK.pro od firmy DH baits. Za ct-exil Ondra Šulc


              #260629
              basnak
              Účastník

                Zdar borci, tak už i já hlásím svoji první letošní návštěvu k vodě. Po dlouhém pětiměsíčním půstu konečně sedět u vody byla pro mne slast jak hrom. Zas jsem si mohl vychutnat přírodu a vychutnat si ten pocit, když člověk nahodí a čeká na první záběr. Odpočinek, vyčištění hlavy od starostí to je to, proč k vodě chodím tak rád(ale musím mít k tomu pivo nebo víno) 😆 . A když jsem po devíti hodinách konečně uslyšel první jízdu, usmíval jsem se jak malý kluk 😀 . Ke břehu jsem dotáhl pěkného malého lysce, takového jak chytají v UK. Ten potenciál tam prostě měla, ale musí dorůst. Druhý záběr už byl o něčem jiném a já poprvé letos stál před objektivem. 😀


                Letos jsem si pořídil pomocníka a musím uznat, že si hodně ulehčím tahání věcí

                Jinak jsem se tu dočetl o kapřích radovánkách na nějaké řece. Asi to bylo na Slovensku jak si vybavuji, že kapři jdou do tření, tady někdo psal. Chlapi neblbněte, vždyť u nás na líhni budem kapry třít teprve teď A to je máme ve výtažníku s max. hloubkou 1,5m.
                Jinak ať se všem daří a gratuluji vám k úlovkům.
                S pozdravem Bašňák.

                #260639
                Fit
                Správce

                  basnak: Gratuluji k pěkným rybám 😉 . A gratuluji i ostatním výše 😉 . Co se týká toho tření, tak jsem si taky říkal, že je to nějak brzy. Ale týkalo se to Slovenska, tak jedině, že by tam už měli takové teplo a byli napřed, nevím… U nás na Vysočině to teda ještě určitě nehrozí 🙂 .

                  Jinak já dnes přijel z dvoudenní výpravy na Vranov. Mě se podařili jen tloušti a cejni + dvě klíšťata 🙄 😆 , ale táta na boilie měl nějaké záběry. Největší cca kolem 70cm a byl to krásný, opravdu velmi dobře stavěný lysec, radost se podívat. Potom už jen menší ryby, ale byl to relax 😎 .

                  #260640
                  kríca
                  Účastník

                    Zdar , tak další výprava našeho Carp team KROS dopadla uspěšně…. Přidávám pár focených kapříků…

                    #260641
                    dasty carp
                    Účastník

                      Poslední rychlá akce na pár hodin ,dopadla dobře ..Byl jsem u vody na 12hodin a podařilo se mi udělat asi 12 záběrů..Vše bylo opět na BigS obalené v těstě..

                      #260642
                      Ri Š Ko
                      Účastník

                        Tak zašli sme si kamarátmi na víkendovku a padol jeden peknný kaprík (aspoň pre mňa 😀 )

                        #260676
                        Exil carp team
                        Účastník

                          Mnoho prutohodin v roce 2013 a s nimi i dost veliká smůla, kdy jsem trefoval dobu, když se spíše nechytalo vůbec nic, anebo mi hold nebylo přáno. Nyní jsem na cca 48hodinové výpravě vše prolomil a mohl si prožít vskutku dramatický souboj. Bylo to den předtím, než chytil Tomáš krásného mlíčáka. K naší oblíbené svazové vodě jsem dorazil v pátek v podvečer. To jsem chytl dva tlouště a jeden z nich se stal mým největším doposud s 54cm délky. Musíme si vážit každé ulovené ryby. V sobotu ráno mě vzbudil záběr od 75cm dlouhé maminy, která měla krásných 9,25kg. V poledne se na mne dorazil podívat jeden dorostenec a asi hodinku po něm i jeden z mých parťáků Šulcik. Ten utekl z míst, kde chytal. Byl uzavřen z obou stran dalšími kapřaři. Jestli tam přijeli jen tak nebo na popud jeho úspěchu se můžeme jen domnívat. Vzal sebou tudíž i své dva klacky a nahodil je kus odemě. Večer jsem dostal mega jízdu, popadl prut, chviličku cítil rybu a najednou problém. Vlasec se zachytil nejspíše pod kameny a tak jsem byl bez člunu dost nahraný. Naštěstí jsem tam měl Šulcmena na kterého se můžu na 100% spolehnout i když je nejmladší člen naší party. Vzali jsme můj druhý prut a pokusili se vlasec zachytit za vázkou. Hned při prvním pokusu jsme při stahování uřízli olovo, kterým jsme chtěli vlasec chytit a tak musel Ondra navázat další. Tím už se mu povedlo vlasec zachytit. Já už předtím rybě pomalu postupně povoloval, aby nepřeřezala vlasec o onu vázku. Vlasec jsme tedy chytli a začali pomalu tahat směrem ke břehu. To je jak hodinářská práce. Na prutu na kterém je ryba povolujete vlasec, který taháte dalším prutem a nakonec Vám za něj tahá i ryba, která tam pořád je! Když už byl vlasec relativně blízko, neváhal jsem, sundal boty a mazal do vody abych ho chytil. To se povedlo, Ondra mi kus vlasce povolil, abych mohl rybě případně povolit, a vše jsem překousl. Ondra už měl mezitím odkousnuté olovo a už si bral můj konec, aby vše spojil dohromady. To taky udělal a už mi podával prut. Poté ještě začalo několika minutové tornádo, kdy mi ryba ukazovala svou pravou sílu. To už stál Ondra s podběrákem, jen v trenkách a triku vedle mě ve vodě. No jak už vidíte, po podebrání jsme se mohli kochat pohledem na krásnou ještě nevytřenou maminu. Byl to můj 8 kapr z naší oblíbené svazové vody, kde to tento rok zatím není zrovna jednoduché. Dále už se nic nedělo a já v neděli odjížděl na oběd domů. Večer jsem ještě vyrazil s Tomem na místo činu a zalovil i on. Doufám, že jsem si tímto přestal kakat na ruce a dostanu se kaprům na chlup nebo spíš šupinu i nadále. 🙂 Za Exiláky Honza“Slamiš“Slaminka”


                          #260679
                          Exil carp team
                          Účastník

                            Po týden staré nehodě na motorce, pří níž jsem si zlomil zápěstí, jsem stejně vyrazil na několik hodin k vodě. První záběr na Koka jsem proměnil v krásného lysce, který byl už čerstvě vytřený – 81cm 10,3kg. Chvíli po něm jsem dostal ještě 70ku a to bylo vše.. Snad bude sádra působit jako talisman i v dalších dnech u vody Za ct-exil Tomáš Sekera.

                            #260686
                            Fosgen
                            Účastník

                              Tak jsem pár kapříků opět chytil 🙂) tento víkend prodloužený o dva dny se mi nepovedl, tak jak jsem si sliboval, ale bylo to zejména mojí vinnou. Po slibném začátku kdy jsem chytil v rychlém sletu cca. 7 kaprů (nej 11,9kg) jsem byl den bez kontaktu s rybou a i přesto, že jsem cítil vhodnost změny místa, byl jsem líný a na místě zůstal. Zbytek výpravy se tedy nesl ve znamení boje o každý záběr a spíše připomínal trápení. Ovšem několik kaprů se ještě povedlo a tak jsem nakonec něco pochytal. 😉 😉

                              Nejvíce mi fungoval klasicky Stinky s ananas/butyric acid nuggetou od IFB

                              #260687
                              Kesam
                              Účastník

                                Letos sem hodně marnej zatím 😈

                                #260704
                                Jurdy
                                Účastník

                                  Tak konečně i já jsem chytl pěkného kapříka. 63 cm potěšilo! Snad bude na podzim o něco větší.

                                  #260712
                                  basnak
                                  Účastník

                                    Hola borci, tak už jsem byl po třetí u vody a mám nutkání se s vámi podělit o mém novém klenotu, který mi navýšil laťku jak v mírách tak i kilech. Což není zas tak důležité, jako to, že se mi ji podařilo nachytat na švestkách 🙂 Krvavá vanilka nadzvednutá yettim si ve své premiéře připsala nejednu rybu. Tak se s vámi podělím o kus příběhu, jak se to všechno stalo. 😉

                                    Jsem na (pro mě) novém místě a tak ho nejdřív musím poznat. Hladinu sleduji uhrančivě s veškerou ostražitostí.
                                    Ryba v pozdálí se sem tam ukazovala, ale nic v mém „dostřelu“. V tom mém pohledu na hladinu jí proťal kapr. Zůstal jsem vyvalený jak tenkrát na D5, když při hledaní fleků se nám pár metrů od člunu vyvalil statný lysec do půlky těla. A můj slovník házel jeden „obdiv“ za druhým.
                                    Celý vyvalený sleduji místo, kde se ryba ukázala. Šahám po prutu, který stahuji a vzápětí posílám do onoho přibližného místa s velkou výzvou. Nikdy jsem tak nereagoval, ale tuhle výzvu jsem musel zkusit. Otázka mi probíhala hlavou, jestli k udici přikrmit nebo nechat singlovku. Nechtěl jsem kapra vyplašit tím, že bych ho hned bombardoval kuličkami. Dobrých pět minut jsem zvažoval pozitiva i negativa. Nakonec jsem usoudil nastřílet mu tam hrst do širšího prostoru. Tak a uvidíme, co z toho bude, říkal jsem si. Dlouho se nic neděje a já o sobě dávám vědět domů přítelkyni. Tu sms-ku vám musím citovat: „Tak už sedím u vody nějakou tu dobu a popíjím Pálavu, litr Pálavy. Zrovna mam nalíčeno na jednoho kapra co se předemnou vyhodil. Docela velký. Dostanu ho? To uvidím. Jinak je docela zima, ale jsem „lišácky“ oblečen. Líbám Tě.“
                                    Už se smrákalo, když se swinger začal pohupovat nahoru a dolů. A dokonce to byla udice nahozená pro onoho kapra. Nabídl jsem mu tam K.V. s korkáčem yetti. Přisekávám, ale necítím urputný tah a ani nevidím mizející vlasec ve vodě. Ryba plula ke mně. Deset metrů od břehu se ale obrací a zjišťuje, o co jde. A já taky. Vlna jak prase a už začíná ten pravý boj. Boj s dlouhým časem „kdo z koho“. S mojí velkou radostí a šťastným koncem pro mě. Na podložku jsem vynesl další klenot mé oblíbené vody.

                                    Big-mama! Po minuloročném listopadovém osobáku navažuji o dvě kila víc. Nejde ani o ty kila, ani o tu délku, jež byla přes celou podložku. Spíš jde o to, že si můžu odškrtnout další splněný cíl, o kterém jsem snil. Chytit ostražitou rybu, která se vyhýbá všem těm pokušením, co do vody přijde. Znamená chytit někdy ty největší jedince. Nemohu tvrdit, že vyskočený kapr byla ona Big-mama. Můžu jenom spekulovat. Ale jsem rád, že mi ukázala místo, z kterého jsem další den chytal kapra za kaprem. I když menších velikostí.

                                    Jinak vám opět gratuluji k úlovkům.
                                    Fosgen: Ten řádkáč Je to ten z minulého roku, nebo se pletu? Opravdu luxusní ryba. Super.
                                    Fit: Myslím si, že na Slovensku nemají zas tak odlišné klimatické podmínky jak u nás. A ještě k tomu to byla řeka, domnívám se li správně. Opravdu to bylo na tření brzy.

                                    #260716
                                    Fit
                                    Správce

                                      basnak: Ahoj, tak to obrovská gratulace, to je paráda, že jsi ji opět dostal, krásná ryba a musel to být skvělý zážitek! 😉

                                      Zato já jsem velmi smutný, měl jsem být teď týden od 1.6. na Lužnici, navíc to tam šlo a nedávno se tam chytl krásný 19 kg šupináč. Těšili jsme se s bráchou a tátou, včera jsme přijeli za hustého deště… No, abych to zkrátil, byli jsme dnes dopoledne rádi, že jsme se ve zdraví vrátili domů! Měli jsme co nejdříve opustit prostor, protože tam nebylo bezpečno… A co se týká chytání, tak to samozřejmě minimálně týden nepůjde, takže akorát to vyšlo 🙂.

                                      Přikládám video, dnes po probuzení, natočeno na mobil z verandy chaty (ven jsem do deště nechtěl). Dejte si HD kvalitu… No prostě smůla… 🙄

                                      http://www.youtube.com/watch?v=IOjLkC1u32A“>http://www.youtube.com/watch?v=http://www.youtube.com/watch?v=IOjLkC1u32A

                                      #260717
                                      V.S.
                                      Účastník

                                        Vcera som sa konecne odstal k vode aj ked len na par hodin ale stalo to za to.Pocasie mi prialo a aj ked sa vsade okolo bliskalo nespadla na mna ani kvapka.Skusal som boilies vlastnej vyroby s prichutou brusinka kde som mierne pozmenil recepturu a prvy test dopadol nad ocakavanie.Podarilo sa mi chytit sedem kaprov a dvoch amurov v priebehu zhruba piatich hodin.Najvacsia ryba mala 87cm a tesne pod 11kg a chytil som aj jedneho znameho z minuleho roka.

                                        #260719
                                        dasty carp
                                        Účastník

                                          Ahoj.tak konečně jsem včera dodělal byt.A mám volno a mohu jezdit trápit kapříky..Ale bohužel Labe je tabu(((Když už mohu jezdit tak zase toto..Navečir jsem skončil na bytečku a rychle vykoupat a hurá k vodě aspon na pár hodin.Za tu chvilku se mi podařilo udělat tři záběry od kapříků..Super po takové době)))Sebou jsem měl skvělou G2 v soli..Letos jí budu více provětrávat.Zatím první výjezd a spokojenost…

                                          #260720
                                          dasty carp
                                          Účastník

                                            Všem uspěšným lovcům velká gratulace)

                                          Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 61. až 80. (celkem z 180)
                                          • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.