Výpravy a úlovky v roce 2013

Úvod Diskuze Ostatní fóra Zprávy od vody Výpravy a úlovky v roce 2013

  • Toto téma obsahuje celkem 179 odpovědí. Do diskuze (29 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Fit a poslední změna proběhla před 10 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 161. až 180. (celkem z 180)
  • Autor
    Zápisy
  • #261313
    Fit
    Správce

      Ahoj kluci,
      tak jsem zpátky doma. V Rakousku bylo nádherně, vyšlo nám naprosto suprový počasí, že jsme každé odpoledne seděli u vody pouze v tričku. Příroda úplně úžasná… Chytali jsme na 5 ha rybníku, který měl naprosto čistou vodu, viditelnost tak 3 m do hloubky. Problém byl ale s tím, že je tam hodně vázek. Ryb tu taky moc není. Údajně zde bylo před velkou povodní na jaře cca 100 kaprů na těch 5ha. Největší ulovená ryba zde 27 kg. Při povodních se z toho tam prý stalo 500ha jezero a bylo to celé propojené s Dunajem, který to zaplavil. Takže nikdo neví, kolik ryb tam je teď. Na echolotu se ale občas něco ukázalo… Je to panenská voda, ryby tam nejsou zvyklí na krmení, byli jsme prý teprve třetí rybáři, co na této vodě kdy lovili…

      Každopádně, na břeh jsme nedostali ani jednu rybu, přestože jsme dohromady chytali na 18 prutů 😆 . Jediný záběr od kapra jsem měl já a při té smůle se mi u břehu vypnul (ale byla to spíš ryba tak 5-6 kg). A to bylo všechno… 🙄 Za zmínku ještě stojí minimálně metrová štika, která skočila na boilies při stahování. Nicméně před podběrákem se jí povedlo překousnout pletenku a byla taky fuč 🙂 .

      Velkou radost nám dělali taky bobři viz. foto 😆 . V noci to byl super hukot 😆 . Nicméně, byl to krásně strávený víkend, pěkně jsem si procvičil němčinu a určitě tam ještě v příštím roce pojedu a máme v plánu ještě jinou vodu v této oblasti. Tak se uvidí, mám zase nové přátele v Rakousku, za což jsem rád. Škoda jen, že nevzal nějaký místní mohykán, bylo by to krásný zakončení sezóny 😉 . Tady pár foto pro dokreslení atmosféry… Miluju takovéhle vody! 😉

      [hsimg]https://lh3.googleusercontent.com/-43pXVYatskg/Um-u_KFB_ZI/AAAAAAAAcuI/DfIx5rDWb1c/w1153-h865-no/IMG_1729.JPG[/hsimg]
      [hsimg]https://lh5.googleusercontent.com/-W2ZnYGeniyQ/Um-vTlcXvzI/AAAAAAAAcvU/i1e0ZjAfx4w/w1153-h865-no/IMG_1753.JPG[/hsimg]
      [hsimg]https://lh3.googleusercontent.com/-Dt8xvuKvsQQ/Um-vHyLkJ_I/AAAAAAAAcus/ryLMumhRFZk/w1153-h865-no/IMG_1737.JPG[/hsimg]
      Škoda, že kapři nebyli taky tak aktivní jako bobři 😆 .
      [hsimg]https://lh5.googleusercontent.com/-MzZQFZhxLIs/Um-va8n8VnI/AAAAAAAAcvs/OsvT1eJRn1g/w1153-h865-no/IMG_1776.JPG[/hsimg]

      #261314
      supinna
      Účastník

        Fit: Krásná voda! Škoda, že jste byli bez úlovku, ale někdy to ani nevadí 😉
        Jen malá otázka: Ten strom sundali bobři, když už jsi tam měl postavenej bivak 😆 😆 😆

        #261315
        Fit
        Správce

          supinna: Ne, tenhle už byl sundanej před stavěním bivaku. Ale každou noc tam byli a měl jsem strach o strom, který už byl značně nahlodanej a stál za mým bivakem 😀. Všechny stromy okolo nahlodaný.

          #261317
          Xylo
          Účastník

            Fit,s tymi zlodejmi,to je smutne,to uplne zkazi rybacku:(

            #261318
            Fit
            Správce

              Xylo: Jo, to máš pravdu, ale co můžeš dělat. Příště si snad všechno nacpat do bivaku nebo nevím… Každopádně to mohlo dopadnout daleko hůř.

              #261322
              superweb
              Účastník

                Letos jsem tu nebyl moc aktivní, tak jedno krátké video z naší letní dovolenkové výpravy na soukromé jezero Radnice
                http://www.youtube.com/watch?v=X-mRDoYNzVU&feature=youtu.be“>http://www.youtube.com/watch?v=http://www.youtube.com/watch?v=X-mRDoYNzVU&feature=youtu.be

                #261324
                Fit
                Správce

                  superweb: Pěkný! 😉 Co používáš za kameru na ty podvodní záběry, jestli se můžu zeptat?

                  #261325
                  superweb
                  Účastník

                    Fit: Podvodni i nadvodni zabery MagiCam SD21. Kamarad dela u ceskeho distributora, tak nam je pujcil s tim ze si z toho pak sestrihaji rybarske promo video 🙂 Ono to primarne toci hodne sirokym rybim okem(i kdyzto umi i zuzit), takze je to takovy lehce zakulaceny vsechno, ale zas mas pod vodou vetsi sanci “poslepu” trefit co potrebujes do zaberu.
                    Trochu me mrzi, ze jsme se vic nesnazili, chtel jsem to pridelat na tyc podberaku, nalepit na clun aby to nebylo tak roztreseny, neco natocit ze zavazeci lodky,..pak ale vzdycky neni zrovna cas to resit 🙂 Jinak tam maji taky krasne tolstolobiky, mezi ktere se dalo i zajet opatrne clunem, ale na potopeni kamery reagovali vzdycky rychlym utekem.

                    #261328
                    Fit
                    Správce

                      Ahoj, díky za odpověď 😉. Já to znám dobře, není to fakt žádná sranda něco pořádně natočit, vím o tom svoje a taky se učím 🙂 .

                      #261329
                      Exil carp team
                      Účastník

                        15.10. Svazovka ČR
                        Právě jsem se vrátil z mé zcela jistě nejlepší výpravy v životě. K vodě jsme vyrazili s Honzou ve čtvrtek odpoledne, po příjezdu do vody padlo 15kg řepky, 2kg halibut pelet zalitých katem Main Coursu a po dvou kilech koulí řady Main Course a Kokpro. První noc se Honzovi podařil kapr odhadem lehce přes 70cm a pár menších. Každý další večer jsme přikrmovali už jen boiliem, vždy dvěma kily od obou řad a začalo se nám to pěkně rozjíždět. V pátek večer jsem po dlouhém souboji ze břehu a později i ze člunu dostal dlouhého šupíka s parametry 96cm 15,3kg a Honza k ránu přidal kapra, kterého zde chytil již před měsícem – lysce 75cm. V neděli Honza odjel a mě zbývali dvě noci do konce výpravy, hned tu první z nich jsem dostal na podložku krasavce 92cm 15,2kg a po něm mi udělal radost i dost atypický malý kapřík. Za poslední noc jsem tahal už jen malé kapry, s výjimkou 8,5kg těžkoho šupináče. Za DH Baits a ct-exil Ondra Křížek.



                        #261333
                        Exil carp team
                        Účastník

                          30.10. Svazovka ČR
                          Další výpravu, tentokrát na šest nocí jsem si na konec října naplánoval už pár týdnů nazpět. Bohužel počasí připomínalo spíše začátek září a u vody to bylo znát. K vodě přijelo nespočet rybářů, které nalákal samozřejmě i prodloužený víkend. Vybral jsem si místo dál od ostatních a rozkrmil jako tradičně ze začátku řepkou a boiliem řady kokpro a main course. Aktivita kaprů byla slabá a na celé lokalitě se toho za celou dobu moc nechytlo, což jsem se z doslechu dozvěděl. Mně se ovšem na kokpro nakonec dva kapry přes 10kg podařilo zdolat, jeden zabral hned při druhé noci u vody, měl 86cm 10,9kg a druhý zabral pátou noc a měl krásných 88cm 13,8kg. Za DH Baits a ct-exil Ondra Křížek.


                          #261345
                          Fit
                          Správce

                            Tak jsem o víkendu vyrazil s kamarády na jednu tajnou vodu, kam se normálně nesmí, ale dostali jsme povolení 😉 . Nádherná lokalita, za celý víkend se nám podařilo ve 3 lidech udělat pouze 3 záběry, ale všechno kapři lysci jak přes kopírák. Krásný zdravý ryby, fakt radost pohledět. Vše chyceno na různé kuličky od Dragon Baits, které jsme testovali:

                            [hsimg]https://lh3.googleusercontent.com/-Uybf6Lm3k3k/Un-IV–I-FI/AAAAAAAAc0I/kAVjhEgVRHc/w1153-h865-no/IMG_1858.JPG[/hsimg]

                            Takové ryby mám fakt rád…

                            [hsimg]https://lh3.googleusercontent.com/-tmO6DFizTV0/Un-IYRsEhfI/AAAAAAAAc0Y/s7gjhLUiQpM/w1153-h865-no/IMG_1862.JPG[/hsimg]

                            [hsimg]https://lh4.googleusercontent.com/-c2zCrRt4g6o/Un-InQRf32I/AAAAAAAAc1k/ex57cy0X4qA/w1153-h865-no/IMG_1875.JPG[/hsimg]

                            A ještě ten poslední, co zabral v sobotu ráno:

                            [hsimg]https://lh3.googleusercontent.com/-witUQU9NQOY/Un-Iz63kgVI/AAAAAAAAc2c/m4GaloOOTr0/w1153-h865-no/IMG_1885.JPG[/hsimg]

                            Dost možná jsem si letos chytil posledního “lepšího” kapra, s tou zimou to už bude čím dál horší 🙄 . Jen mě mrzí trochu ta rýma, co jsem chytil, ale za ten klídek tam, to stálo 🙂 .

                            #261350
                            Fyrby_75
                            Účastník

                              Ohlédnutí za létem

                              Konečně jsem si udělal týden volna a vyrazil na jednu pískovnu, kterou jsem chtěl již dávno navštívit. Na místo jsme přijeli v neděli 22.7 .2013 v 15.hod. Rychle jsem postavil bivak, nafoukl člun a vyrazil s echolotem prozkoumávat dno. Asi 270 metrů od břehu jsem umístil bójku a zakrmil halibut peletami 20 mm bez díry s boilie Kill Krill a Krill Berry vše silně naboostrované. Ten večer jsem si připravoval návazce a promýšlel taktiku.

                              V pondělí ráno jsem měl udice připravené na zavezení. Zvolil jsem odpadávací kamennou montáž složenou z háčku Centurion 2000 ATS č.6, Mouthsnagger Shorty na šňůrce N-Trap 15 lb Weedy Green Soft. Na vlas jsem nastražil jednu kouli 24 mm Kill Krill a 12 mm Carp Bonbon Kill Krill pop-up to vše obalené pastou a nadipované + naboostrované 3 mm peletky v PVA. Na druhé udici totožná sestava, ale v příchuti Krill Berry. Celý den bylo velké horko. První záběr přišel večer ve 22:30 a na podložku se podíval první šupík s váhou 14kg a délkou 92cm. Měl jsem obrovskou radost, že v tomto horkém počasí kapr zabral. Rychle jsem znovu zavezl a čekal. Do rána jsem ještě zdolal šupíka 8kg a lysce 13kg to vše na Kill Krill.

                              Do úterního rána mě probudila brutální jízda. Než jsem se dostal ze spacáku ryba si vzala asi 50 metrů vlasce. Jaké bylo mé překvapení, když se cca po 40 minutách na hladině objevil sumec, který měřil 160 cm. Byla to zkouška mého vybavení a také mojí maličkosti. Celý den se nedělo nic až přišel večer. Hlásič jednou pípl a swinger se vrátil do původní polohy. Čekám. Po chvíli se situace opakovala a to již držím v ruce prut a nasedám do člunu. Jedu až nad rybu a když už mám uzel šokovky na navijáku začínám zdolávat. Ryba jde snadno, až do doby než se přiblíží k hladině. V tom ji zahlédnu. Obrovský šupináč! V duchu si říkám ” nic nepokaz, nechvátej, bude mít jistě ke 20 kg”. Úspěšně zdolávám a chvátám ke břehu. Rybu měřím na podložce, má rovných 100 cm a váhu 21 kg. Jsem šťastný že mám nový osobák. Kapra rychle fotíme, ošetřuji ránu po háčku Carp Doctorem a pouštím do vod pískovny. Sedám si na břeh do písku, abych si to všechno srovnal v hlavě. Prut již nezavážím. Do rána na druhou udici, kde bylo nastraženo 30 mm 3XL ještě zdolávám kapra o váze 12,5 kg.

                              Ryby braly až do našeho sobotního odjezdu. Celkem se mi podařilo chytit 11 kaprů a jeden sumec. Z 11 kaprů měli 3 pod 10 kg. Nejvíce ryb bylo chyceno na boilie Kill Krill.
                              Pro mne to byla nezapomenutelná výprava, kde jsem si zvýšil svůj osobní rekord a znovu ověřil že produkty od firmy “Karel Nikl” chytají kapry v každém počasí a to i v tropických dnech.

                              Petr Fyrbach

                              http://www.youtube.com/watch?v=r41xsdjQdFM“>http://www.youtube.com/watch?v=http://www.youtube.com/watch?v=r41xsdjQdFM

                              #261386
                              basnak
                              Účastník

                                Zdravím Vás kolegové a kolegyně,
                                celý říjnový půst bez lovu kaprů jsem trávil přípravami pro listopadový lov. Z jistých okolností jsem musel poupravit a doladit směs své Krvavé vanilky a nedočkavý očekával co na to listopadoví šupináči. Poučený z minulých roků s bojem násadových kapříků jsem zvolil taktiku, která mi minulý rok přinesla krásnou rybu.
                                S jistou nervozitou jsem ale očekával jak se bude boilie z upravené směsi chovat. První záběry nechaly na sebe čekat docela dlouho. Nad mé očekávání. Míň kapřích dorostenců, což byl cíl a více větších ryb. Vše klapalo a já s Kačkou prožili pěkné první listopadové dny u vody.


                                Oprášil jsem z jara popkork Yetti a spolu se svou K.V. pochytaly nejednu pěknou rybu..

                                Ale se svou oblíbenou kombinací jsem slavil úspěch v podobě ryby, která se už v minulosti jednou objevila na mé podložce 😀

                                V tuhle dobu už mám za sebou další listopadovou výpravu, se kterou se s vámi podělím až posléze. (Až budu mít chuť 😀 ) Byla zvláštní, takže můj deník nabyl spoustu dalších postřehů a zkušeností.
                                Zatím se mějte.
                                Bašňák

                                PS: A opět úspěšným lovcům gratuluji. Pěkné ryby borci. 😉

                                #261393
                                legio
                                Účastník

                                  [quote=”basnak”]Zdravím Vás kolegové a kolegyně,
                                  celý říjnový půst bez lovu kaprů jsem trávil přípravami pro listopadový lov. Z jistých okolností jsem musel poupravit a doladit směs své Krvavé vanilky a nedočkavý očekával co na to listopadoví šupináči. Poučený z minulých roků s bojem násadových kapříků jsem zvolil taktiku, která mi minulý rok přinesla krásnou rybu.
                                  S jistou nervozitou jsem ale očekával jak se bude boilie z upravené směsi chovat. První záběry nechaly na sebe čekat docela dlouho. Nad mé očekávání. Míň kapřích dorostenců, což byl cíl a více větších ryb. Vše klapalo a já s Kačkou prožili pěkné první listopadové dny u vody.

                                  kacka.jpg

                                  ….jpg

                                  Oprášil jsem z jara popkork Yetti a spolu se svou K.V. pochytaly nejednu pěknou rybu..

                                  bor+korkY.jpg

                                  Ale se svou oblíbenou kombinací jsem slavil úspěch v podobě ryby, která se už v minulosti jednou objevila na mé podložce 😀

                                  11855.jpg

                                  V tuhle dobu už mám za sebou další listopadovou výpravu, se kterou se s vámi podělím až posléze. (Až budu mít chuť 😀 ) Byla zvláštní, takže můj deník nabyl spoustu dalších postřehů a zkušeností.
                                  Zatím se mějte.
                                  Bašňák

                                  PS: A opět úspěšným lovcům gratuluji. Pěkné ryby borci. 😉
                                  Gratulace pěkné ryby začni ty koule dělat na kšeft a Fit ti to tu bude 😀 prodávat určitě by zájem byl

                                  #261421
                                  alesb
                                  Účastník

                                    Ahoj posílám pár fotek z dnešní krátké vycházky. Povedli se 4 kapři, dva z toho lehce nad 9kg a dva přes 4kg. Krásný závěr sezóny, ještě uvažuji o dvou krátkých návštěvách tak snad se povede i nějaký ten kapr nad 10kg. 😉

                                    #261430
                                    alesb
                                    Účastník

                                      Ahoj, posílám pár fotek z dnešní krátké vycházky k vodě. Podařilo se přemluvit 🙂 celkem 4 ryby, 82cm – 12,10kg , 78cm – 11,20kg , 70cm – 9kg a jeden mrňous 🙂 48cm. Vše šlapalo na Spiceman – pikantní švestka, ryby tu švestku prostě milují 😀 . Ahoj

                                      #261494
                                      basnak
                                      Účastník

                                        Zdruvko, ještě než se rok přehoupne do další nové sezóny podělím se o své poslední úlovky. Svato-martinský pobyt u vody jsem strávil na oblíbené lokalitě. Od předešlé výpravy jsem se stěhoval směr sever. Vanul silný jižní vítr a já byl po celý svůj pobyt na lokalitě úplně sám. Tyto chvíle, kdy máte vodu sami pro sebe si naprosto úžívám. Není nic lepšího. Jako obvykle jsem si vzal svého favorita do studené vody. Upraveného, doladěného a odzkoušeného z předešlé výpravy.
                                        Když se mi rozsvítila poprvé červená dioda už se stmívalo.
                                        Jsem zvyklý prochytávat se menší obsádkou ryb, tak jak je tomu na svazovkách zvykem. Proto mne při prvním kontaktu s rybou překvapil tah. Rozjetý vlak. Nezastavíš 🙂 Ale povedlo se a než se mi podařil podebrat rozjel se i druhý prut.

                                        Záběrů jsem neměl příliš. Ale když přišel, tak většinou od větší ryby.


                                        Dvě ryby už letos jednou krvavá vanilka přemluvila a podruhé jsem měl tu čest znovu na poslední výpravě 😀

                                        #261500
                                        basnak
                                        Účastník

                                          Letos je zima ještě za dveřmi a teploty panují poměrně vlídné. Ale zdraví mi nedovolilo podniknout další vycházky, tak jsem zavřel vodu už v polovině prosince.

                                          Mějte se a do příštího roku hodně úspěchů a pevné nervy 😉
                                          Bašňák

                                          #261518
                                          Fit
                                          Správce

                                            Máme tu nový rok, takže téma tradičně zamykám a pokračujeme v přidávání úlovků zase v novém tématu:
                                            Výpravy a úlovky v roce 2014.

                                          Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 161. až 180. (celkem z 180)
                                          • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.