Výpravy a úlovky v roce 2013

Úvod Diskuze Ostatní fóra Zprávy od vody Výpravy a úlovky v roce 2013

  • Toto téma obsahuje celkem 179 odpovědí. Do diskuze (29 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Fit a poslední změna proběhla před 10 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 141. až 160. (celkem z 180)
  • Autor
    Zápisy
  • #261243
    Exil carp team
    Účastník

      29.8. Svazovka ČR
      Ihned po návratu z týdenní výpravy na Novomlýnské nádrže, kterou jsme absolvovali s Daliborem a opravdu na ní nezapomenu, jsem se vydal proklepnout naší oblíbenou svazovku. Chtěl jsem kapry aktivněji vyhledávat a to se mi i vyplatilo. Třetí vycházka, třetí místo. Poté jen kvalitní nástraha v podobě dvou 18mm hotovek Main Coursu, které se postavili do cesty krásnému, bojovnému šupíkovi a ten nemohl odolat. Ihned co jsem vzal prut, jsem myslel, že jsem zapřáhl sumce. Kapr bouchal s prutem, jako by se za to i sumec nemusel stydět. Stulíkové pole, které lemovalo břeh, bylo přesně na délku podběráku a tak mi neumožnilo kapra podebrat ze břehu. Musel jsem si dát i částečnou koupel. Tímto ještě jednou děkuji Daliborovi za mnoho předaných zkušeností, libové večeře a záchvaty smíchu, které jsme kolikrát měli, také za ten Main Course, který nám dal na cestu a já na něj tuto krásnou rybu chytl. Měl 90cm a rovných 13kg.

      #261244
      Exil carp team
      Účastník

        19.9. Svazovka ČR
        Zdravím, hlásím se s reportem ze dvou cca 48-mi hodinových výprav na svazovou vodu, která mi byla doposud celkem neznámou. Během těchto dvou krátkých výprav se mi však podařilo zdolat několik krásných kaprů i velkých. Vše bylo na Main Course a to nejčastěji v kombinaci dvou 18mm kuliček, ke kterým jsem často připichoval pva punčochu plnou minipeletek zalitých katem Main Coursu. První „zákrm“ byl řepkou, jelikož na dně je menší nános bahna a ta do něj krásně zapadá spolu s boiliem, kterým jsem zakrmil také a poté už pouze jím, kterého jsem měl nakonec i málo. Při každé z výprav mě doplnila má přítelkyně Šárka, která, jak už jsem jednou psal, mi dělá kolikrát dobrého společníka. Přejdeme ale k sumáři… Při první výpravičce se mi podařilo udělat 7 záběrů, všech sedm jsem proměnil a byla z toho pěkná řádka kaprů. Hned první záběr byl nádherný šupináč, který je mým zatím největším s 92cm délky a 15,3kg váhy. Dále se mi podařil double 74cm a 83cm/9,40kg. To byl můj první double, ale to nebylo vše. Zdolal jsem další dva mohykány přes deset. Oba šupináči, první měl 90cm a 12,6kg, druhý 86cm s 12,3kg váhy. Zatím tuto výpravu řadím mezi své nejúspěšnější. Další výpravička, opět jen cca 48 hodin, ale i tak jsem fajn zalovil. Opět byl v hlavní roli Main Course, který mi udělal 5 záběrů, ze kterých jsem 4 proměnil. Opět jen větší ryby, korunované opět šupíkem přes deset. Nyní to byl krasavec s 85cm a 11,5kg váhy. Už se těším na další výpravu s Coursem, který už mám poctivě naválený z basemixu a katu. S pozdravem za exiláky Slámiš! Vice u nás na webu nebo FB stránce!

        #261245
        Exil carp team
        Účastník

          22.9. Svazovka ČR
          Po 14ti denním rybářském půstu jsem společně s Honzou vyrazil na víkendovou výpravu. První den a noc byla bez záběru, ale když jsem v sobotu ráno odjel do práce, po chvíli Honza hlásil v smsce, že se mu podařilo chytit pár menších kapříků. Po mém příjezdu zpátky k vodě, dostal Honza záběr od větší ryby, kterou se mu bohužel zdolat nepodařilo. Záběrů začalo přibývat a my začali tahat ryby kolem 70cm, mezi kterými vynikal můj 82cm dlouhý a 10,7kg těžký šupináč. Ráno před odjezdem jsme oba s Honzou obdrželi záběr od velkého kapra, ale bohužel jsme naše souboje prohráli, tak snad příště 🙂 .. Na této výpravě nejlépe fungoval Main Course a dost ryb si připsalo také KOKpro. Za ct-exil Ondra Křížek.

          #261246
          Exil carp team
          Účastník

            29.9. Svazovka ČR
            Vyrazil jsem na dašlí výpravu, tentokrát na tři noci. Po příjezdu k vodě jsem místo pořádně rozkrmil, do vody na počáteční zákrm padlo 12kg řepky, 2kg halibut pelet zalitých katem kokpro a 3kg kuliček řady main course a kokpro. První záběr se dostavil po deseti hodinách od náhozu a hned od záseku bylo jasné, že je to jeden z největších kaprů, které jsem měl kdy na prutě. Dobrých 15-20 minut trval souboj, než jsem kapra navedl do sítě podběráku a při přesunu na podložku jsem se až zhrozil toho jak těžký je. 🙂 Váha po odečtení saku ukázala 16,9kg při 97 centimetech. Nový osobák byl na světě! Neskutečně šťastný jsem kapra rychle vyfotil samospouští a pustil zpět do jeho živlu. Druhý den mě přijel do konce výpravy doplnit parťák Šulcik, dokrmili jsme 2-3kg kuliček a čekali co následující hodiny přinesou. Kaprům evidentně zachutnalo a my jich vytáhli šest, z toho pět krásných lysců 70cm+. Moji dva největší měli 75cm 9,6kg a 85cm 10,6kg, Šulcikovi se podařilo unikátní kousek 87cm 13,2kg! Přes den jsme opět přikrmili 3kg boilies, ale kapři se nám do konce výpravy úspěšně vyhnuli. Nadmíru spokojení jsme odjeli domů, natěšení na další podzimní výpravy. Za ct-exil Ondra Křížek.

            #261252
            Luba
            Účastník

              Ahoj všem a gratulace k úlovkům!
              Naše podzimní výprava na Dešnou letos byla ve znamení deště a velkého větru, který naštěstí dul přímo k nám. Překvapením v tomto ideálním kapřím počasí byly záběry amura a jesetera na mého “Raptora”. V kaprech se žádné rekordní ryby tentokrát nekonaly, takže 91cm byl největší. Přesto prožitý týden byl naprosto pohodový a příště to těm metrovým natřem!

              2013-09-20-011.jpg

              2013-09-19-008.jpg

              2013-09-16-007.jpg

              #261253
              Fit
              Správce

                Ahoj,
                taky všem gratuluju, nádherný ryby jste všichni nachytali 😉 .

                Luba: Tak to je pěkný, hlavně ten amur! 😉 Já tam ještě teď na podzim taky jednou pojedu, pokud to klapne, tak jsem zvědav, zda se něco povede, to už tam bude klid, tak zkusím dostat nějakou větší rybu 😉 .

                Jinak jedu teď od zítra do pátku na jeden revír, tak snad nezmrznu a doufám, že i něco s kamarádem lapneme. Pokud jo, tak se o víkendu pochlubím. Přeju všem hodně úspěchů!

                #261254
                Luba
                Účastník

                  Fit: Tak přeju úspěch! Taky se ještě chystám na kratší výpravy. Přece je teď nejlepší doba na slušný úlovek, kapři jsou nafedrovaní k prasknutí a pokud nějak markantně nepoklesne teplota vody, budou v tom pokračovat….

                  #261255
                  Fit
                  Správce

                    Jo, to máš pravdu. Říjen je ideální měsíc. Přes den je krásně, ještě kdyby v noci nebylo tak málo, na Vysočině už to občas jde i pod nulu. No, nachystal jsem si teplý oblečení a už se těším 😉 . Tak ať se všem daří!

                    #261271
                    Fit
                    Správce

                      Ahoj,
                      tak už jsem doma. Byl jsem na 2 noci, od středy od rána do pátka dopoledne na jednom 3ha soukromém revíru ještě s kamarádem. No, musím říct, že jsem čekal, že si zachytáme víc. Kaprům se fakt nechtělo, ať jsme na ně zkoušeli, co jsme chtěli, chytali jsme na 5 prutů a i zaváželi na různá místa (měli jsme revír v podstatě téměř pro sebe). Jsou tam asi dost mazaní a nebo se jim nechtělo.

                      V noci celkem kosa, dle předpovědi -3 stupně, Vysočina je Vysočina no 🙂 . Ale dalo se to přežít, akorát trochu cítím ksicht, jak mi v noci omrzl 🙂 .

                      [hsimg]https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1233065_10200640278545176_1819719691_o.jpg[/hsimg]
                      Takhle to vypadalo dnes ráno po probuzení…

                      [hsimg]https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1274074_10200640286705380_683776731_o.jpg[/hsimg]
                      Ale tenhle pohled za to fakt stál, prostě nádhera! 😉

                      Ve dvě ráno hned první noc mi vzal i nej kapr výpravy, 85 cm a cca 12 kg, v té kose jsme ho co nejrychleji pustili a šli se zabublat do spacáku. Tady je:

                      [hsimg]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1239175_10200640311666004_1835346987_o.jpg[/hsimg]

                      Petr měl kapry jak přes kopírák kolem 60 cm, ale dohromady taky asi jenom 5. Navíc jednoho asi fakt pěknýho úplně na konci utrhl hned po záběru, byl to zásek jak do kredence, to musela být fakt slušná ryba (na 2x20mm kouli na dno). Leželo to tam celou noc a ráno hrkot, bohužel asi brnkl přes nějakej kamen a byl fuč…

                      [hsimg]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1264352_10200640253424548_1785894949_o.jpg[/hsimg]
                      Trochu smutnej Petr 🙄 , ale příště bude líp! 🙂

                      A tady ještě poslední kapr, co jsem chytil já, krásný zdravý slučníko, ten má určitě potenciál do budoucna, musel jsem se s ním rychle bliknout 😉 . Jinak jsem za ty 2 dny vytáhl pouze 3 kapry, takže na soukromku celkem bída. Na druhou stranu se mi to tam líbilo, protože se tam člověk fakt musí snažit a není to voda typu Dešná 🙂 .

                      [hsimg]https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/792253_10200640257304645_613073489_o.jpg[/hsimg]

                      No, už se těším na teplou postýlku 😉 . Všem přeju, ať se daří! 😉

                      #261274
                      Mick
                      Účastník

                        Proč bída? náhodou pěkný pochytání na pěkným rybníčku. Dešná už je extrém nebýt těch celosezoních nájezdů rybářů s metráky krmení tak ti kapři tam chcípnou hlady. 🙂

                        #261275
                        Fit
                        Správce

                          Mick: Jo, jako neříkám, mohlo to dopadnout daleko hůř. Bylo to určitě pěkný… Ale vzhledem k tomu, že je to 3ha voda a chytal jsem dva dny a dvě noci, tak jsem předpokládal, že přijde více záběrů a ne že budu mít dohromady 3 záběry, i když ten z noci byl fakt pěknej, ten potěšil. Navíc Petr chytal taky, takže jsme měli dohromady 5 prutů ve vodě a na celé vodě jsme mohli zkoušet různá místa. Kaprům se ale evidentně moc nechtělo.

                          #261277
                          basnak
                          Účastník

                            Zdravíčko kolegové,
                            ještě v měsíci záři jsem stihl poslední nočku pod širým nebem. Večery už byly poměrně chladné, ale myslel jsem si, že to zvládnu i bez spacáku. I když na promyšlení lovné strategie padlo jedno pivčo, v noci jsem to udržoval moravským mokem. No nepomohlo to a tak to odneslo zdraví.
                            Hned první záběr jsem dostal od nízkého carpia, který příjemně zahřál. Po něm už jsem dochytával místo jenom s menší rybou.

                            Hned ráno jsem přehodil montáže na jiný flek, který jsem si připravil předešlý den. Prvního záběru se dočkávám zanedlouho. Radost mi projela tělem a já mohu po roce opět držet v náručí “perlu” místní fauny.

                            Stejně jak minulý rok jsem ji dostal na svého Bigfooda. I když se mi zdá, že se v růstu trošku přibrzdila, jsem rád, že se drží nadále v dobré kondici.

                            Všem vám gratuluji k úspěchům a těším se opět na vaše příspěvky. Úspěšné či neúspěšné, i takové bezesporu k rybařině patří.
                            S pozdravem Bašňák

                            #261281
                            Fosgen
                            Účastník

                              Po delší době taky přihodím dva lepší kapříky, kteří se mi tento víkend povedli …  😉 😉 voda se celkem ochlazuje a ryby začínají konečně trochu spolupracovat 😉

                              #261286
                              zadar
                              Účastník

                                Ahoj tak včera jsem se vrátil asi z nejhorší podzimní výpravy, byl jsem se 2 kámoši na Labi. 12 protrpěných dní, první týden strašná zima, vítr a záběry jenom sem tam, potom se počasí zlepšilo a záběry zhoršily, za celou dobu se mi podařilo chytit pouze 3 kapry nad 70 cm a jeden 85/12,5 kg, jinak šli docela dobře nasazení kapříci okolo 50-60 cm, ale to nebyla cílová ryba. Nechal jsem se zlákat na směs od JT biosquit ta cena teda to byla raketa, kilo vycházelo na více než 600 Kč. Na jeden prut jsem líčil tady ten zázrak a na druhý moje koule v ceně asi 80 Kč. Výsledek byl takový,že na biosquit 1 tloušť a vše ostatní na to moje. Tak nevím, je to tak selektivní, že se na to chytají kapři až od 15 kg výše kteří na místě asi nebyli a nebo čím to je, no ale pro příště jsem rozhodnut, už si to nekoupím.

                                #261301
                                Xylo
                                Účastník

                                  Vcerajsi mensi na Express od Mika.

                                  #261304
                                  Fit
                                  Správce

                                    Ahoj,
                                    tak minulý víkend jsem se dostal taky na ryby. Plánovaná voda nevyšla, a tak jsme se vydali na Asuán. Natáčeli jsme recenzi na prut Etna carp od Delphin a během toho samozřejmě chytali. Byl jsem tam s klukama z Dragon Baits teamu.

                                    Bohužel ty nejlepší fleky byly zabraný, a tak jsme první noc museli strávit na mělčině, kde jsme o rybu ani nezavadili. Ráno se uvolnilo nějaké místo blíže k hrázi, a tak jsme se okamžitě v rychlosti stěhovali. Změna se vyplatila a pár ryb konečně přišlo, ale žádná velká sláva to nebyla. Nicméně pár foto dávám, ten větší lysec byl krásnej 😉 .

                                    Mimochodem, v noci nás navštívil zloděj! 🙄 🙁 Šli jsme spát až okolo jedné hodiny v noci a vstávali ráno po šesté. Měli jsme tři bivaky, od sebe tak max 10 metrů. Mezi tím jsme měli stolek, kde jsme měli okolo kýble s krmením a různé další věci. Nechápu, jak se mezi nás někdo mohl nepozorovaně dostat (měli jsme otevřené bivaky během spaní ). Mě nevzali nic, ale klukům ukradli kýble s boiliesem + bižuterii a náhradní hlásiče a dokonce jeden přišel i o papíry na svazové vody, které měl v té brašně. Celková škoda nebyla zase tak malá, ale mohlo to dopadnou daleko hůř, neboť jsme tam měli víc věcí, zřejmě víc neunesl(i). Vedle nějakým lidem ukradli podběrák a taky tam byl člověk, co měl odstříhnuté dráty u hlásičů a sundané závaží ze stojanu, ten tam ale zůstal, asi ho někdo vyrušil… Takže bacha na to! Úplně nám to zkazilo náladu! 🙁

                                    Jinak tento prodloužený víkend jedu ještě na kapry do Rakouska na jedno jezero, kam jsem dostal pozvání, tak se už moc těším a doufám, že něco chytneme! 😉

                                    [hsimg]https://lh5.googleusercontent.com/-TFSgmMXRjd4/UmZygpi0VoI/AAAAAAAAcgU/IDZxdEC2QoE/w1153-h865-no/IMG_1546.JPG[/hsimg]
                                    [hsimg]https://lh4.googleusercontent.com/-ItNkIPKFLuo/UmZyvIkTnTI/AAAAAAAAchY/WIjEqaHcBqc/w1153-h865-no/IMG_1560.JPG[/hsimg]
                                    [hsimg]https://lh6.googleusercontent.com/-aN-rT1elsmQ/UmZzDbL2OuI/AAAAAAAAcic/FTgtJYswE8M/w1153-h865-no/IMG_1581.JPG[/hsimg]
                                    [hsimg]https://lh4.googleusercontent.com/-b3CZ8SWFRK0/UmZzGGubf4I/AAAAAAAAcik/qAFOF1v0WF8/w1153-h865-no/IMG_1582.JPG[/hsimg]

                                    #261307
                                    supinna
                                    Účastník

                                      Fit: Už když jsem koukal na test prutu a šňůr,chtěl jsem se Tě zeptat na ten revír. Psal jsi, že jedeš na tříhektarový soukromý revír a pak jsem dobře poznával asuán 😮 Krásný záběr na tu stranu od lesa 😉
                                      To s těma zlodějema, to je fakt hrůza. Jet na takouto profláklou vodu sám přes noc je skoro o hubu 😡 😡 Tak snad je někdo sejme, jestli se o to pokusej znovu

                                      #261308
                                      Fit
                                      Správce

                                        supinna: Na tu 3ha vodu jsem jel už minule, viz. tento zápisek od vody: http://www.lovkapra.com/kaprarske-forum/viewtopic.php?f=22&t=871&p=9327#p9292

                                        Tu recenzi jsem měl původně natáčet na Dešné, ale nevyšlo to, a tak jsme museli zvolit náhradní vodu – Asuán. Byli jsme u vody 4 a přesto nás nějaký ten zlodějíček navštívil. Zítra ráno odjíždím až do pondělí do Rakouska na jednu panenskou vodu, jsem tam pozvanej, tak se moc těším. Možná bude zase nějaký nový video, už tu mám zase další věci na recenzi od někoho jiného, uvidíme 🙂 . Kéž by se podařilo něco pořádnýho chytit 🙂 . Každopádně asi moje poslední delší výprava na ryby letos, tak si to chci užít.

                                        #261309
                                        supinna
                                        Účastník

                                          Tak to jo, nějak jsem tu minulou výpravu přehlídl 😉 To Rakousko Ti celkem závidím 😉 , taky bych si něco podobnýho nechal líbit. Už jen pro tu krásnou přírodu. Když budou tahat, tak to je jen třešnička … 😉 Tak ať to jezdí, aby jsi sem mohl dát nějaký zajímavý foto.

                                          #261310
                                          Fit
                                          Správce

                                            Jo, díky, však se moc těším. Má nám snad vyjít i parádní počasí na tuhle dobu, tak by se mohlo něco podařit. Určitě pak dám vědět, až se vrátím 😉 .

                                          Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 141. až 160. (celkem z 180)
                                          • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.