Výpravy a úlovky v roce 2013

Úvod Diskuze Ostatní fóra Zprávy od vody Výpravy a úlovky v roce 2013

  • Toto téma obsahuje celkem 179 odpovědí. Do diskuze (29 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Fit a poslední změna proběhla před 10 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 81. až 100. (celkem z 180)
  • Autor
    Zápisy
  • #260721
    dasty carp
    Účastník

      Super chlape jen tak dál 😉 😉 😉 😉 [quote=”basnak”]Hola borci, tak už jsem byl po třetí u vody a mám nutkání se s vámi podělit o mém novém klenotu, který mi navýšil laťku jak v mírách tak i kilech. Což není zas tak důležité, jako to, že se mi ji podařilo nachytat na švestkách 🙂 Krvavá vanilka nadzvednutá yettim si ve své premiéře připsala nejednu rybu. Tak se s vámi podělím o kus příběhu, jak se to všechno stalo. 😉

      Jsem na (pro mě) novém místě a tak ho nejdřív musím poznat. Hladinu sleduji uhrančivě s veškerou ostražitostí.
      Ryba v pozdálí se sem tam ukazovala, ale nic v mém „dostřelu“. V tom mém pohledu na hladinu jí proťal kapr. Zůstal jsem vyvalený jak tenkrát na D5, když při hledaní fleků se nám pár metrů od člunu vyvalil statný lysec do půlky těla. A můj slovník házel jeden „obdiv“ za druhým.
      Celý vyvalený sleduji místo, kde se ryba ukázala. Šahám po prutu, který stahuji a vzápětí posílám do onoho přibližného místa s velkou výzvou. Nikdy jsem tak nereagoval, ale tuhle výzvu jsem musel zkusit. Otázka mi probíhala hlavou, jestli k udici přikrmit nebo nechat singlovku. Nechtěl jsem kapra vyplašit tím, že bych ho hned bombardoval kuličkami. Dobrých pět minut jsem zvažoval pozitiva i negativa. Nakonec jsem usoudil nastřílet mu tam hrst do širšího prostoru. Tak a uvidíme, co z toho bude, říkal jsem si. Dlouho se nic neděje a já o sobě dávám vědět domů přítelkyni. Tu sms-ku vám musím citovat: „Tak už sedím u vody nějakou tu dobu a popíjím Pálavu, litr Pálavy. Zrovna mam nalíčeno na jednoho kapra co se předemnou vyhodil. Docela velký. Dostanu ho? To uvidím. Jinak je docela zima, ale jsem „lišácky“ oblečen. Líbám Tě.“
      Už se smrákalo, když se swinger začal pohupovat nahoru a dolů. A dokonce to byla udice nahozená pro onoho kapra. Nabídl jsem mu tam K.V. s korkáčem yetti. Přisekávám, ale necítím urputný tah a ani nevidím mizející vlasec ve vodě. Ryba plula ke mně. Deset metrů od břehu se ale obrací a zjišťuje, o co jde. A já taky. Vlna jak prase a už začíná ten pravý boj. Boj s dlouhým časem „kdo z koho“. S mojí velkou radostí a šťastným koncem pro mě. Na podložku jsem vynesl další klenot mé oblíbené vody.

      2.jpg

      Big-mama! Po minuloročném listopadovém osobáku navažuji o dvě kila víc. Nejde ani o ty kila, ani o tu délku, jež byla přes celou podložku. Spíš jde o to, že si můžu odškrtnout další splněný cíl, o kterém jsem snil. Chytit ostražitou rybu, která se vyhýbá všem těm pokušením, co do vody přijde. Znamená chytit někdy ty největší jedince. Nemohu tvrdit, že vyskočený kapr byla ona Big-mama. Můžu jenom spekulovat. Ale jsem rád, že mi ukázala místo, z kterého jsem další den chytal kapra za kaprem. I když menších velikostí.

      1.jpg

      P1010067.JPG

      Jinak vám opět gratuluji k úlovkům.
      Fosgen: Ten řádkáč Je to ten z minulého roku, nebo se pletu? Opravdu luxusní ryba. Super.
      Fit: Myslím si, že na Slovensku nemají zas tak odlišné klimatické podmínky jak u nás. A ještě k tomu to byla řeka, domnívám se li správně. Opravdu to bylo na tření brzy.

      #260773
      Fit
      Správce

        Zdravím chlapi,
        též gratuluji všem k úlovkům 😉 . Nám bohužel nevyšla týdenní výprava na Lužnici kvůli povodním, viz. jak jsem psal zde: http://www.lovkapra.com/kaprarske-forum/viewtopic.php?f=22&t=871&start=60#p8748

        Moc nás to mrzelo, a tak jsme si s bráchou ve středu řekli, že zajedeme zkusit do pátku aspoň Dešnou, co to udělá, že by tam nemuselo být moc lidí. No a tady se docela zadařilo, chytli jsme za ty dva dny a dvě noci cca 50 kaprů. Snažili jsme se dostat přes tu místní celkem standardní běžnou velikost 8-11 kg. Záběrů jsme měli mraky, ale nakonec se nám to povedlo. Jak bráchovi, tak poslední ulovenou rybou i mně (a ta stála za to viz. poslední foto) 😉 . Celkem potěšilo, ale ta Lužnice nás velmi mrzí, navíc nedlouho před námi tam byl chycen 19 kg a 100cm dlouhý šupináč a kapři údajně dobře brali.

        No nic, tady ty fotky z Dešný, kde se zadařilo (vybírám jen pět lepších).

        #260783
        Mick
        Účastník

          Gratulace, Lužnice vynde jindy 😉
          Já testoval v květnu na týden Orlík a dost bída první den v podvečer jeden pěknej šupík 70cm/7kg, druhej den jesen 55cm a jinak zbytek týdne zero, nepočítám malý násaďáky a cejny kamikaze ve velikosti cca 30cm kteří do sebe naládovali i 21mm panáčka 😆

          https://lh3.googleusercontent.com/-QmEFjjbOdGA/UZDfdVB4M6I/AAAAAAAAE5w/EJ8rfrzmeIM/w480-h640-no/01.JPG” />

          #260784
          Fit
          Správce

            Tak to je ještě pěkný! Co mám zprávy, tak to letos na Orlíku vůbec nejde, co se týká kaprů. Prý hodně špatný a i zkušení rybáři, co to tam velmi dobře znají, tak nic moc… Tak ať se daří! Sezóna ještě neskončila 😉

            #260785
            Mick
            Účastník

              No chytal tam s náma vedle jeden den místní člen RS a hospodář tak týden před náma si ještě skvěle zachytali my jsme se trefily zrovna do tření cejnů takže všichni kapři najetí na skalách protějšího břehu u koryta. Ale zase sem aspoň zrelaxoval 😆
              Jo jen pro info kdyby tam někdo měl v plánu zajet na chytačku tak bacha na bivaky PČR to tam nekompromisně kasíruje, RS to nevadí pokud tam není bordel.

              #260786
              obranca666
              Účastník

                Este raz gratulujem krasna ryby to musel byt super boj pekne zdolavanie ryby.
                A naco to teraz bralo mali ste nejaku osvedcenu navnadu??

                #260788
                Fit
                Správce

                  obranca666: Díky 😉 .

                  Nejvíce kaprů jsme chytili na boilies Haliboom 23mm od Mikbaits, ještě jsme to obalovali do pasty s příchutí oliheň. Dále bylo hodně záběrů na balanced boilies od CarpZoom a toho největšího jsem chytil na plovku od Big Carp příchutě Monstercrab. Jen jsem ji vyvážil cca 5cm nad dno.

                  Ale nachytáš tam v podstatě na všechno, kaprů je tam hodně, je to spíš o tom, aby jsi trefil místo, kde ty ryby jsou. Přes noc jsem třeba neměl ani jeden záběr.

                  #260813
                  obranca666
                  Účastník

                    Zdravim tie Haliboom boilies boli akej prichuti??
                    Dufam ze i nam sa podari si dobre zachytat ne Desne zopar peknich kuskov by nas s otcom potesilo

                    #260814
                    Fit
                    Správce

                      Byly to normální 24mm Premium Haliboom viz. tady: http://obchod.mikbaits.cz/index.php/cz/trvanlive-boilie/haliboom/ak-ananas-n-ba.html

                      Voní to v podstatě jako klasické halibut pelety. Ty druhé jsou potom Red Fish, ty jsem ještě nezkoušel 😉 .

                      #260815
                      Mick
                      Účastník

                        Redfish fungují skvěle všude jsou to vlastně klasický Rehalibut pelety, tady maj lepší cenu http://monsterbaits.cz/cz_halibut-pelety,60.html 😉

                        #260818
                        V.S.
                        Účastník

                          Cez víkend som bol znovu testovať Brusinku vlastnej výroby a celkom sa darilo.Ani nie dve hodiny po príchode k vode ma príjemne prekvapil 96cm a 17.5kg krásavec ktorý zabral rovno pod nohami.Potom prislo par záberov od menších rýb a pár hodinový útlm s krotého ma prebral nesmierne tvrdý súper s mierami 98cm a 19.5kg.Na záver ma ešte prišiel potešiť 13kg lycec.

                          #260819
                          Mick
                          Účastník

                            Moc pěkný kousky, gratulace ať ti to hrčí 😉

                            #260820
                            dasty carp
                            Účastník

                              Ahoj všem rybářům.Určitě sledujete záchranou akci výlovu ryb z polí a lagun po záplavách.Zítra od 8hod. ráno je plánovaná další akce v Litoměřicích.Respektive Mlékojedy u nového mostu.Pokud by měl někdo zájem každá ruka výtaná..

                              #260824
                              dasty carp
                              Účastník

                                Ahoj přátelé rybáři.Na zítřejší sobotu je plánovaná další akce o záchranu ryb z polí a lagun.Jedná se o větší lagunu a je zapotřebí co nejvíce lidí..Opravdu už je za potřebí co nejvíce lidí,V lagunách začíná být moc teplá voda a ryby by nemuseli přežít.Komu to není lhostejné at dorazí.Prsačky,gumáky sebou..Sraz je opět v 8hod.V Prosmykách směr Litoměřice nový most.Každá ruka vítaná.Zde jsou kontakty na lidi co vác navedou a dají přesné udaje..
                                Milan Šturek-728705615
                                Krpeš Láda-603753774
                                Zde ještě míst srazu..
                                http://www.mapy.cz/s/7xbG

                                #260830
                                dasty carp
                                Účastník

                                  Ahoj tak to dnes máme za sebou a mohu říct jen jedno,,MASAKR,,Předposlední zátah bylo něco neskutečného,Všichni křičeli radostí co tam bylo ryb a krásných opravdu super))To se nedá ani popsat.Dřina jak prase ale stálo to opět za to..
                                  Jinak zítra 15.6.2013 je opět další akce..Komu nejsou lhostejné ryby které zůstali v lagunách tak at dorazí.Každá ruka je za potřebí..A to doslova…
                                  Sraz je opět v 8hodin ráno…
                                  Milan Šturek-728705615
                                  Krpeš Láda-603753774
                                  Zde ještě míst srazu..
                                  http://www.mapy.cz/s/7xbG

                                  #260835
                                  Fit
                                  Správce

                                    dasty carp: Vážím si všech lidí, kteří v tomhle pomáhali a zachránili spoustu ryb. Kdybych bydlel blíže, tak bych určitě taky přišel pomoct. Muselo toho tam být opravdu hodně, to věřím 🙄 .

                                    #260838
                                    dasty carp
                                    Účastník

                                      [quote=”Fit”]dasty carp: Vážím si všech lidí, kteří v tomhle pomáhali a zachránili spoustu ryb. Kdybych bydlel blíže, tak bych určitě taky přišel pomoct. Muselo toho tam být opravdu hodně, to věřím 🙄 .
                                      Ahoj jasné pokud je někdo z daleka chápu,ale je tu u nás spousty rybářů kteří by se mohli utrhnout a bohužel(((

                                      #260854
                                      dasty carp
                                      Účastník

                                        Tak jsem se utrhl na 24hodin k Labi,Super jsem si to užil konečně jsem tahal kapry i na prut a né jen do sítě)))Za tu dobu jsem chytl 15kapříků..Většinu přez den a v tom průtoku paráda zážitek)))))

                                        #260855
                                        basnak
                                        Účastník

                                          [quote=”dasty carp”]
                                          Ahoj jasné pokud je někdo z daleka chápu,ale je tu u nás spousty rybářů kteří by se mohli utrhnout a bohužel(((

                                          No jo Dasty, jedna věc je být jenom rybářem a druhá srdcařem. A těch, kteří dávají do toho všeho i trochu srdíčka, domnívám se-li správně, je ještě málo. Ale zas na druhou stranu se musí počítat i s tím, že to hold někomu v ten termín nevyšlo.
                                          Jestli pak to není tajné, mohl bych se zeptat kolik se vás sešlo a jestli jsou k vidění i nějaké fotky z akce?

                                          Jinak vám chlapi gratuluji k úlovkům, já se momentálně k vodě nedostanu jinak než pracovně. A za pár dní odjíždím směr pálavská jezera. Větší mučírnu mi přítelkyně nemohla připravit, protože budu jezdit akorát na kole kolem vody a krásné přírody. 🙄 😉

                                          #260879
                                          dasty carp
                                          Účastník

                                            Opět pár hodin u Labe a byl z toho krásný šupík 12,60kg.Který byl opět uloven na G2 v soli a obalen v totožné pastě 😉

                                          Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 81. až 100. (celkem z 180)
                                          • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.