Výpravy a úlovky v roce 2013

Úvod Diskuze Ostatní fóra Zprávy od vody Výpravy a úlovky v roce 2013

  • Toto téma obsahuje celkem 179 odpovědí. Do diskuze (29 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Fit a poslední změna proběhla před 10 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 101. až 120. (celkem z 180)
  • Autor
    Zápisy
  • #260928
    dasty carp
    Účastník

      Ahoj,tak hlásím návrat z Labíčka.Výpravičku sice jen dvou denní,ale co jsem pochytal super.Po dobu vypravy jsem zdolal 22kaprů většina byla do 10ti kg a čtyři lepší a to 11,20kg,12,10,15,10 a 15,30kg.Všechny ryby jsem nachytal na letošní novinku G2 v soli a obalené v totožném těstíčku..Průtok je sice velký a bordelu teče nespočet,ale za tu námahu to stálo…

      #260929
      Mick
      Účastník

        Moc pěkný rybišky gratulace 😉

        #260979
        dasty carp
        Účastník

          Ahoj tak už jsem doma.Čtyři dny u Labe byly super.Pár kapříků se podařilo.Skoro dva dny mi plavalo takového bordelu že jsem to tam ani nemohl mít kde jsem potřeboval(((Nakonec se to trošku uklidnilo..Na tento usek když jedu tak vždy aspon jednou teče bordel)))A co jsem dostal bodanců od komárů ani nebudu počítat..Jsem jak když mám neštovice))).Jinak co se týče lovu ,chytal jsem opět na G2jku v soly+pastu G2.Z těch nej kapříků jsem si cvakl.12,20kg,13,40kg a 15,70kg..

          #261019
          dasty carp
          Účastník

            Tak opět jsem se vydal na břeh Labíčka ,,bohužel jen na 24hodin..Ale podařilo se mi zdolat pět kapříků z toho jeden slušnější,,,..Vedro bylo jak v p….i)))A na záběrech to bylo i znát.Ale kaprům to stejně nedalo a rádi si zobli G2 v soli obalené v pastě G2 ve 24mm..Krásný den u vody)))

            #261024
            Supina-P
            Účastník

              Dasty -pěkná kulička 😯 gratuluju

              #261046
              Luba
              Účastník

                Zdravím všechny zapálené kapraře a gratuluji k úlovkům!

                Také jsem se mezi pracovními povinostmi dostal konečně na delší výpravu a strávil deset dnů na Trnávce. Vzhledem k teplotám a řádění rekreantů na vrzajících šlapadlech, kteří se je pokoušeli potopit hlavně nad mým krmným místem ač byla celá přehrada volná, jsem zaznamenal první záběry až čtvrtý den. Jízdy začaly ve 4 hodiny ráno a pokračovaly až do poledne. Celkem osm slušných kapříků od 50cm. Měl jsem radost že se krmné místo konečně rozjelo, ale předčasně… Další dva dny nic krom několika násaďáků.
                Další den bylo konečně trochu pod mrakem a navečer přišel onen vymodlený záběr. Ze začátku se ryba nezdála nějak velká a tak jsem se rozhodl zdolat jí ze břehu. Kdybych věděl jaký nastane tanec u zatopeného lesa určitě bych šel do lodi. Nějakým zázrakem se mi ale podařilo jí do pařezů nepustit a nakonec byl na podložce krásný šupináč 88cm a 16,78kg. Na této vodě jeden z největších kaprů o kterých vím. Radost o to větší, že přišel na mého Raptora…

                2013-07-11-005.jpg

                Konečně má dušička pokoj… 😀 😀 😆

                #261048
                Mick
                Účastník

                  Gratulace k úlovku, v tomto počasí potěší dvojnásob 😉

                  #261049
                  Fit
                  Správce

                    Luba: Velká gratulace! Úžasná ryba na Trnávku, to fakt kloubok dolů! 😉 Zrovna nedávno jsem se tam byl projít kolem vody…

                    #261051
                    basnak
                    Účastník

                      Zdarec borci,
                      první řadě vám musím pogratulovat k úlovkům. Dasty pěkná sérka šupíků, palec hore chlape 😉
                      Luba: takže konečně “dušička v péří” 😀 tak to je super,gratuluji 🙂

                      Jinak co se týče mého trávení času u vody není o co stát. Měsíc jsem se na ryby pořádně nedostal a když jsem měl čas tak jsem ho musel trávit jinak. Červen utekl jako voda a mám tu červenec, kdy už jsem musel vyrazit. Tří-denní výprava v červenci pro mě dopadla katastrofálně. Víc jsem měl záběrů od bílé ryby než od kapra. Hned na druhý den jsem se stěhoval za rybou, jelikož se ukazovala z mého dostřelu. Ten večer dostávám jízdu a konečně zdolávám těžkou rybu. Její výpady kontrolovaně tlumím a se vším adrenalinem si užívám zdolávačku. Po mé pravici rostl malý trs stulíku, co čert nechtěl kapr se mi omotal kolem něj. Skáču hned do loďky i s přítelkyní, aby nepřišla o zážitek. Kapřisko zmítající se pod oným trsem se snažil zbavit háčku. Zapínám čelovku a pod trsem vidím tělo ryby. Leč naposled se k ní nakláním i s podběrákem, loď mi přechodem po ní ujela o kousek dál a mě chyběla sekunda času a decimetr délky ke zdárnému konci. Nestalo se tak. Kapr se mi posledním škubem hlavy vyřízl. A moje dlaně už jenom svíraly hlavu plnou smutku a nadávek.
                      Momentálně v těchto pařácích mám čas na ryby, ale trávit tam s rekreanty plných dýchánků se mi nechce. Tak chodím akorát na krátké nočky. Pár hodinek lovu. Tam kde je nejmenší tlak rybářů, tam si sednu. Se stmíváním nahazuji a jak už je slunko na obzoru jedu domů. Není to rybařina, kde bych zažil vyloženě “žně záběrů”. Je to spíše o jednom záběru. Ryba není tak aktivní a spíše u ní převládá letargie. Minulou nočku jsem dotáhl kapra ke břehu a v domnění menší násady ho chci vypnout ve vodě. Zapínám čelovku a s údivem šmátrám za sebou po podběráku 😀 Mé boilies pro letní dny s tří-roční zkušební zkouškou opět bodovalo. Teprve včera jsem mu přišel na název Big-foot (neboli “velká stopa”).
                      Mějte se pěkně a já jedu s Big-footem čelit dalšímu dobrodružství.
                      Bašňák

                      PS: Toho lysce, po kterém jdu jsem ještě nedostal. Ale až se tak stane, napíšu! 😉

                      #261054
                      dasty carp
                      Účastník

                        Luba-Velká gratulace ke krásné rybě
                        Basnak-Taktéž gratulace,,není nad cílený lov,,jít po rybě kterou chceš dostat,,také sním o dvou rybách a snad se mi to někdy povede.

                        #261060
                        basnak
                        Účastník

                          Čau,
                          tak mám za sebou dvě krátké nočky s Bigfoot(em) a pokaždé jsem udělal dva záběry od kapřa. Jeden přišel těsně před slejvákem, kdy kapří aktivita gradovala s přicházejícím deštěm a ustupovala hned po něm. Takže stačilo být v ten správný okamžik u vody. Při druhé návštěvě mě dělaly problémy záběry od sumíšů, jednoho se mi podařilo zdolat o druhého jsem přišel. Ale i tak se mi povedlo doslova pár záběrů od šupináčů.
                          Jinak jsem vždy nervózní jak před zkouškami co za kapří tělo se mi objeví na hladině. Ale zatím marně to lysé vyhlížím 🙂
                          Dasty: Jít cíleně po jedné rybě a chytit ji, znamená něco jak vyhrát ve sportce. A ještě k tomu na svazových revírech, kde je šance strašně maličká. A rybář má tu šanci třeba jeden měsíc z dvanácti. Pak je zase nechytatelná. Není to žádný lehký oříšek. Tak budu držet palce. 😉

                          #261063
                          dasty carp
                          Účastník

                            Gratulace chlape..Ja verim ze jednu z nich snad trefi..Na stojatych vodach se mi to podarilo..Ale na Labi zatim dva roky se mi vyhejba)))) Ale ono to prijde.

                            #261091
                            Fit
                            Správce

                              Čau,
                              tak já jsem se po těch nekonečných vedrech dostal aspoň na jeden den na Dešnou ve složení kámoš s bráchou a přítelkou + já. Včera kupodivu celkem prázdnej revír, hodně lidí odjelo v sobotu večer, tak jsme zasedli opět poblíž hráze. A docela pěkně jsme si všichni zachytali. Spousta kaprů, někteří určitě i přes 10 kg, ale nevážili jsme to zbytečně. Dokonce se nám povedl dvakrát takový pěkný double 🙂 .

                              [hsimg]https://lh5.googleusercontent.com/-vhUkS0zzYD0/UgiYjg8laPI/AAAAAAAAbnY/V8XPPoYiggw/w1109-h832-no/IMG_0854.JPG[/hsimg]
                              [hsimg]https://lh4.googleusercontent.com/-OApKSAcPnQM/UgiY6oboCbI/AAAAAAAAbn0/pQl0KaLTmyw/w1109-h832-no/IMG_0857.JPG[/hsimg]
                              [hsimg]https://lh6.googleusercontent.com/-JzMMjhWIQrA/UgiaSuuCYjI/AAAAAAAAbo8/RruzAYI3Swo/w1109-h832-no/IMG_0873.JPG[/hsimg]

                              #261092
                              basnak
                              Účastník

                                Zdravím vás kolegové a kolegyně rybářského cechu. I toho nerybářského 🙂
                                Tentokrát jsem podnikl výpravu na necelých čtyřiadvacet hodin. Dojel jsem k večeru k vodě a na druhý den než se začalo stmívat jsem musel balit. Při příjezdu jsem se pěkně rozkoukával po vodě nikam se nehnal. V klidu si sedl na břeh a rozjímal. Mysl se uklidnila mozek se přepl. 😆 Místo pro noční lov jsem prokrmil lehce svým Big-footem a šel se připravit na noční lov. Vše musím mít na noc po ruce abych zbytečně nesvítil. Montáže letí kousek od břehu. Tam, kde mi to připadá zajímavé. Vše nachystané, vlasce povolené a já ulehám za první hvězdičky na lehátko. Byla krásná noc plná komárů a hvězd na nebi. Vzduch se ani nehl. Otevřel jsem si nepasterizovanou dvanáctku a rychle ji do sebe lupl na žízeň. A taky jednak proti komárům, že prý jim vitamín “Bé” vadí. No, v tomhle případě to nefungovalo, a tak jsem pro malou účinnost otevřel ještě jednu, kterou jsem si už vychutnával. Dostávám jízdu a na prutu mám soupeře s “kopající” metodou boje. Sem tam si vezme z navijáku sem tam kopne do prutu. Na břeh vytahuji sumíše přes devadesát čísel, ach jo 🙂 . V hubě má ještě jednu kuličku boilie a jak tak sleduji břicho dost nafutrované. Pouštím ho a jdu přikrmit. Montáž letí do tmy zřejmě na stejné místo. Na vodě sleduji pohyb a voda jakoby ožívá. Sem tam se vyhodí kapřík a celá scenérie přírody do sebe zapadá, tak jak to všichni znáte. Z dřímot mě probouzí další záběr. Signalizátor svítí zeleně a problikává červenou diodou. Pérko cívky vydává ten krásný zvuk nesoucí se po hladině. Na prutu už cítím jinou váhu a po krušném boji dotahuji kapra ke břehu. Už ho mám na dosah a tak šmátrám po podběráku. Ten nikde, nechal jsem ho u podložky asi tak dvacet metrů od břehu. Odmotávám zpětným chodem a pomalinku jdu na couvačku pro něj. Kapra při tom udržuji v tahu. Ten využívá mé slabé chvilky a jede mi do stulíkového pole. Pěkně jsem si to posr.. Nervu ho, nemá to cenu. Povoluji vlasec a nechávám ho vycukat. Ha.. a daří se. Nakonec jsem souboj vyhrál. Tentokrát jsem měl štěstí. A i to někdy rozhoduje o našem úspěchu či neúspěchu.
                                Mějte se.
                                Bašňák

                                Jo a abych nezapomněl, za svítání se přesouvám na jiné místo pro odpolední lov. Nasazuji do boje malé flouro popky, zig-rig do 1,5m vodního sloupce. A vyplatilo se. Za horkého dne zdolávám svoji první větší rybu na zig-rig. Tak jsem se konečně dočkal. 😀

                                #261096
                                Supina-P
                                Účastník

                                  basnak-pěkná práce,gratuluji.Zig rig chci taky vyzkoušet jen se nemůžu utrhnout k vodě

                                  #261097
                                  Fit
                                  Správce

                                    basnak: Taky velká gratulace, pěkný fotky! Já už jsem jednou na zig-rig taky chytil kapr cca kolem 70cm, ale bylo to na soukromým revíru, když jsem to chtěl vyzkoušet, takže mě to tolik nepotěšilo. Určitě ještě párkrát někde vyzkouším, je to účinná metoda, zejména když kapři nechtějí brát ze dna.

                                    #261098
                                    dasty carp
                                    Účastník

                                      Opět jsem se dostal po delší době k vodě a krásně jsem si zachytal.Za necelé dva dny deset záběrů a jeden slušnejší kapřík se také povedl.Tuto výpravu jsem si vzal sebou novinku na příští rok a to boilie G4.Uvidíme jak jim bude šmakovat při dalších výpravách..Ale oto nemám obavy)

                                      #261099
                                      Mick
                                      Účastník

                                        Mooooc pěkný úlovky chlapi, velká gratulace 😉

                                        #261113
                                        mirekcarp
                                        Účastník

                                          V týdnu jsme společně s kamarádem Alešem vyrazili na krátkou dvoudenní výpravičku na naší srdcovou svazovou vodu.Sebou jsme si vezli Boss2 Doping Oliheň/chobotnice 20mm,Boss2 Doping Mrtvolu 16mm, Boss2 Chobotnici 20mm a novinku pro příští rok s názvem Játra. Boilie Chobotnice a Oliheň/chobotnice jsme ještě den před odjezdem zalili v novince CSL Killer ve stejné příchuti jako boilie – tudíž v Chobotnici a ke každé montáži jsme přihazovali ještě hrst Red Halibut pelet.Lovili jsme v hloubkách od 4m do 8m a na břeh se podívalo celkem 14 kaprů s toho nej Alešův šupík o váze 14,4kg. O tři kapry jsme přišli a nejvíce kaprů se ulovilo na Játra a Mrtvolu.Zajímavé bylo to,že jsme neměli záběr od jiné ryby než od kaprů,což na řece nestává tak často.
                                          Za Carp Servis Team Mirek a Aleš

                                          #261140
                                          mirekcarp
                                          Účastník

                                            Opět jsem strávil kratičkou dvoudenní výpravu na svazové vodě.Lovil jsem pod jezem a doufal,že se mi podaří přelstít některého “starousedlíka”. Připravil jsem si dvě lovná místa.Jedno asi 15 metrů od břehu pod převislou vrbou,které jsem rozkrmil boiliem BOSS 2 Chobotnice ve 20mm společně s halibut peletami zalité v CSL Killeru Chobotnice a druhou montáž jsem nahazoval k protějšímu břehu do plavební dráhy a zde jsem lovil na BOSS 2 Doping Oliheň/chobotnice 20mm doplněnou o 16mm popku Chobotnice.Celé montáže jsem obaloval pastou Oliheň. Celkem jsem ulovil 5 kaprů a jednoho Jelce. Největší kapřík byl lysec s váhou 12,8 kg. Ať se daří a brzy ahoj. Mirek

                                          Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 101. až 120. (celkem z 180)
                                          • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.