Re: Výroba boilies

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Výroba boilies Re: Výroba boilies

#264187
kobr.d
Účastník

    [quote=Luba post_id=12298 time=1517339928 user_id=85]
    kobr.d:
    Celá semínka upražím za stálého míchání na normální železné smaltované pánvi. Není třeba pražit moc dlouho. Jak začnou semínka praskat a lítat z pánve, ztlumím teplotu a ještě pár minut nechám dojít. Získají krásnou vůni trochu po oříškách. Namelu je až vychladnou.
    Kdybys je namlel před pražením asi by to bylo místy spálené a olej bys měl na pánvi místo v boiliesu. Vlastní pražení není zrovna voňavá procedura, ale výsledek určitě stojí za to. O tisíc procent lepší než koupit drahé žluklé mleté konopí v igelitu. A proto také je třeba moc dlouho upražené mleté konopí neskladovat.

    Já jsem to posledně dělal podle návodu, který jsem našel kdesi na plavačkářském webu. Nepražil jsem ho tedy tak dlouho a častěji jsem ho kontroloval. Měl jsem strach abych ho nespálil. Upražené konopí jsem potom i ochutnal a bylo chuťově úplně někde jinde než nepražené.

    návod: Pražení provádíme tak, že do předehřáté trouby vložíme plech s konopným semínkem a na cca 250 stupňů pražíme cca 5 minut. Poté konopí promícháme a pražíme dalších 5 minut. Následně konopí opět promícháme troubu vypneme a necháme dalších cca 10 minut odstát. Poté vyjmeme plech z trouby, necháme zchladnout a konopí rozemeleme.