Výroba boilies

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Výroba boilies

  • Toto téma obsahuje celkem 1,071 odpovědí. Do diskuze (92 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Luba a poslední změna proběhla před 1 rokem a 10 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (celkem z 1,072)
  • Autor
    Zápisy
  • #251816
    Luba
    Účastník

      Děláte si doma vlastní boilies a směsi na boilies? Nebo chcete zkusit něco nového neokoukaného ve vašem revíru? Podělte se o svoje osvědčené recepty!

      Směs ptačí zob s robinredem
      200gr Semolina
      200gr Ptačí zob – směs hrubě mletá (Konopí pražené, Ptačí zob – pro kanáry, Proso žluté, Sezam)
      150gr Gluten pšeničný
      100gr Sojová mouka
      100gr Pšeničné klíčky
      100gr Bentos
      100gr Ptačí zob – vaječné krmivo
      50gr Robin red

      Hrubá směs pro rychlé uvolňování atraktantů vhodná pro jarní chytání s ovocnými příchutěmi.

      #251818
      Black pepe
      Účastník

        Tiež som experimentoval zo surovinami podobného typu ale nebola to velká sláva.Vlastne vitvorený recept vždy mal niaky háčik,či to bola malá lepivosť alebo bolo naopak sa cesto moc lepilo a nedali sa dobre šúlať guličky.Do toho tvojho by som pridal pár tekutých zložiek či už predtrávenú potravu a aspom lososový alebo sardinkový olej v tomto prípade zimný do studenej vody.
        Vela odskúšaných receptov najdeš na http://www.kapripohoda.cz v sekcii Boilie,partikel..Kukni tam si určite najdeš čo ťa zaujme a možeš aj kombinovať.
        Ja si robím gule s Boilie mixov SBS,ak potrebujem našúlať viacej kg boilies menšej kvality napr.na rieku použijem najlacnejšiu zmes čiže metodmix nabúchaný tekutými prísadami,prípadne ho skombinujem s drahším mixom.S lepivosťou a inými problemami pri vlastných zmesiach si nelámem hlavu lebo s mixami sa perfektne pracuje.

        #251819
        Luba
        Účastník

          Toto je pouze základní směs. Je na libovůli každého jaký aminokomplet a další tekuté či jiné složky si přidáte. Tato směs se výborně roluje a cenově nevychází draho. Jako příklad nastíním možnost použití na špičkové boilies pro rychlé chytání.

          12 vajec
          cca 1kg mixu
          30ml aminokomplex brusinka
          30ml robin oil activ
          20ml sladidlo (melasa apod.)
          20-50gr atraktor (mega spice, játrový prášek apod.)
          10 kapek esence (brusinka, ananas apod.)
          cca 60ml tekutá potrava (aminoPPC apod.)

          Tekuté složky smícháte s vejci a atraktorem, přisypete část směsi a po promíchání necháte chvíli odstát. Pak postupně přidáte směs až vznikne těsto. Je třeba si uvědomit že příliš husté a suché těsto se bude špatně rolovat (dělá spíš věnečky než koule a rozpadá se) a příliš řídké těsto bude tvořit koule co se slepí a deformují. Řídké těsto se dá lehce dohustit směsí a husté se dá naředit dalším vejcem (ale to už tak dobře nejde). Válečky vyválejte nebo vytlačte pistolí a koule na rollballu nebo i ručně (hrozná práce to ručně). Hotové koule ve vařící vodě uvařte až vyplavou, pár hodin na sítě osušte a napusťte cca 20ml aminokomplexu (klidně se dají natřít i štětečkem na sítu a poválet aby se nasály) a potom asi po hodině dejte do mikrotenu zamrazit.

          #251820
          Black pepe
          Účastník

            Pridávaš do zmesí tiež škrupiny alebo sa držíš starého osvedčeneho čo funguje aj bez škrupín?Neskúšal si gule miesto varenia pariť? Mam s tým dobrú skúsenosť ide to ako na páse ked máš velký hrniec a z gulí neunikne tolko ingrediencii…

            #251823
            Luba
            Účastník

              Skořápky z vajec nedávám protože se na rollballu chovají nectně a vydírají ho, takže jsou pak v koulích šupinky hmoty z rollballu. Efekt “křupnutí” nepovažuji za až tak důležitý. Koule se dají vařit i pařit, nebo je někteří dělají i v troubě (např. Lukáš Krása). K úbytku ingrediencí dochází každým tepelným zpracováním a právě proto se pak vyplatí ostré chytací koule napustit aminokomplexem (koule ke krmení lze ponechat bez napuštění). Já koule vařím ve starém friťáku a z této směsi jsou během minuty hotové takže úbytek je minimální. Obecně platí že čím kratší doba varu tím lépe, ale nedovařené koule mají kratší dobu rozpadu (i to se však dá využít). Výhoda vaření je že pokud vyplavou jsou hotové.

              #251972

              Zkusil jsem to udělat přesně podle těch návodů a koule se povedly úplně bez problémů. Ani jsem nevěřil že to jde tak dobře. Jen to není tak docela levné při nakoupení surovin od Nikla, ale určitě by se daly použít i levnější komponenty. Ale to hlavní! Včera jsem na řece ve splavu na to dostal slušnýho kapra a to jem navnadil jen pár koulí a pelet. Jsou k dispozici ještě nějaké další recepty třeba na rybí nebo masové bázi?

              #251980
              Luba
              Účastník

                Těší mne že jsi měl úspěch! Mám s touto směsí velice dobré zkušenosti. Nejdražší je tu Robin Red, ale i tak je cena kila směsi někde na hranici 150,- Kč. Ostatní komponenty jsou pravda dražší, ale tady se meze kreativitě nekladou a při dodržení dávkování příměsí podle výrobce je lze použít prakticky od kohokoli. Protože je beru většinou ve velkých baleních dostávám se s cenou boilí kolem 350,- Kč, což je myslím na špičkové boilí slušná cena. Samozřejmě nepočítám práci. Jen pro zajímavost – vloni se na tyto koule s příchutí brusinka chytilo několik kaprů přes 15kg a jeden přes 20kg. Mám samozřejmě i další směsi na rybí a masové bázi, ale zatím bych je nezveřejňoval. Několik novinek se bude letos testovat a tak počkám co to přinese. Jen ještě poznámka: Není na škodu se nedržet striktně a přesně návodů, ale popřemýšlet co by těm klukům šupinatým mohlo chutnat. Výrobci se drží toho aby to mělo správnou výživnou hodnotu a bylo pro ryby zdravé, ale copak nám taky nechutná spíš to nezdravé ale dobré?!!! 😉

                #252261

                zdravim nemáte někdo recept na výrobu boilies z domácích surovin??

                #252263
                Fit
                Správce

                  [quote=”anonim”]zdravim nemáte někdo recept na výrobu boilies z domácích surovin??

                  Ahoj, jasně, na netu toho najdeš spoustu. Co třeba tohle: Jednoduché boilies z domácích surovin I, Jednoduché boilies z domácích surovin II.

                  Ale jak říkám, přes google toho určitě nalezneš spoustu 😉 .

                  #252265
                  tomas2
                  Účastník

                    jojo tohle jsem přesně hledal a zeptám se skušený kaprářů jakou barvu boilies bych měl zvolit ??

                    #252267
                    Fit
                    Správce

                      [quote=”tomas2″]jojo tohle jsem přesně hledal a zeptám se skušený kaprářů jakou barvu boilies bych měl zvolit ??

                      Já si myslím, že je to jedno. Osobně preferuji spíše tmavší odstíny, ale třeba na žluté jsem měl také velmi dobré úspěchy. V barvě bych zásadní problém neviděl, podle mě spíše záleží na příchuti a hlavně chuti, tj. jestli to kaprům bude chutnat. Otázku barvy jsem nikdy moc neřešil, pravděpodobně není barva, která by kaprům nějak vadila 😉 .

                      #252269
                      tomas2
                      Účastník

                        jednoduché boilies z domácích surovin :
                        Pšeničná mouka polohrubá 0,5 kg
                        kukuřičná mouka 0 5 kg
                        ušené mléko 0,5 kg
                        cukr moučka 0, 25 kg
                        vejce 5 ks
                        med 2 lžíce
                        anýz mletý 1 balíček
                        potravinářské barvivo – červené nebo žluté
                        Koule vložíme do vroucí vody a vaříme až vyplavou + 2 minuty.
                        Konzervujeme vakuováním v mikrotenovém sáčku a zmrazením.
                        ____________________________________________________________________________
                        Ctěl bycj udělat tyhle ty tam jim tu chuť udělám anýzem ??

                        #252270
                        tomas2
                        Účastník

                          jak jsem vložim obrázek ?

                          #252271
                          Fit
                          Správce

                            Jo, ty suroviny samy o sobě dobře voní. Mnohdy člověk nachytá více na méně navoněné boilies… Je to jak kdy, musíš vyzkoušet a uvidíš sám. Každý si časem najde svoji oblíbenou směs 😉

                            #252272
                            Fit
                            Správce

                              [quote=”tomas2″]jak jsem vložim obrázek ?

                              Fotka lze vložit jednoduše. Tady máš návod, stačí překliknout na příloha. Ten návod zde: http://www.lovkapra.com/kaprarske-forum/viewtopic.php?f=12&t=22&p=116&hilit=fotka#p116

                              #252273
                              tomas2
                              Účastník

                                sakra já mám moc velkou fotku

                                #252274
                                Fit
                                Správce

                                  [quote=”tomas2″]sakra já mám moc velkou fotku

                                  No tak musíš zmenšit velikost a znova uložit někam na disk a potom sem nahrát. Stačí na to obyčejné malování nebo nějaký libovolný grafický program, který toto umožňuje.

                                  #252275
                                  tomas2
                                  Účastník

                                    hele mám ještě doma takovej prášek kterej dávám do šrotu má to krásnou vůni a barvý to myslýte že to mám dát do těhlech kuliček ?? 🙄 🙄

                                    #252276
                                    Fit
                                    Správce

                                      Zkusit to určitě můžeš, je na tom prášku něco napsanýho? Hlavně bych to zase moc nepřeháněl… 😉

                                      #252277
                                      tomas2
                                      Účastník

                                        já to mám vifocený ale nejde mi to sem dát

                                      Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (celkem z 1,072)
                                      • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.