Berounka 1 – číslo revíru : 401001

Úvod Diskuze Revíry České a slovenské revíry Berounka 1 – číslo revíru : 401001

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)
  • Autor
    Zápisy
  • #258852
    SpeedyXxX
    Účastník

      Zdravím Vám, byl jsem dneska zkusit Berounku 1. Seděl jsem před mostem, po směru proudu. Je zajímavé, že Vltava je díky Sázavě kalná a Berounka je docela dobrá a hlavně teplá.

      Po příjezdu na Berounku, jsem si všimnul, že je okolo vody docela dost rybářů a po čas mého opalování s nahozenými pruty, jsem si také povšimnul, že se dost měnilo osazení. Jeden přijel a´jeden odjel.

      Venku bylo dneska hezké počasí. Trochu jsem zakrmil kukuřicí + pelety halibut + pár koulí. Nahodili jsme 4pruty v různých vzdálenostech od břechu a po dobu 3,5 hodiny nebyl ani jeden záběr. Navnazeno bylo kukuřice a boilie, které jsem smočil v Booster a obalil v játrovce. Vůně dobrý, ale ryby na to házely bobek…

      Tak zítra to zkusím znovu. Když už nejsou záběry, tak je u vody aspoň hezky. Dneska až moc, tak že mám spálené záda.

      Na zítra jsem si pořídil plovoucí boilie a zkusím udělat panáčka. Třeba se najde ryba, která se nechá chytit. Ryby se ukazovaly a byly vidět i hezcí kapři,ale na prut nic. Tak mi držte palce a zase podám zprávu.

      Tibor

      #258853
      SpeedyXxX
      Účastník

        …pokračování v náštěvě Berounky 1. Dneska návštěva byla od 07:00 do 12:15 a v této době zase bez potahnutí.

        Dneska jsem zkoušel montáž na “panáčka” a byl jak v obalovačce, tak druhý byl omočen v dipu+suhé játro. A ryny stejně nic. Jediné co mě uklidňuje, je fakt, že pouze jeden rybář vytáhnul ryby. Jinak všichni jsme měli stejné ryb. Prostě 0.

        Tak uvidím a budu dále zkoušet.

        Kdyby jste někdo byl také v okolí soutoku a šlo by vám to a budete ochotni se podělit. Tak budu jedině rád.

        Držím všem palce a ať to jezdí.

        Tibor

        #258854
        Fit
        Správce

          Pokračuj v tom a ono to přijde 😉 . Držím palce, ono na to přijdeš a odměna bude sladká. Ne pokaždé je úspěch, mohl bych o tom vyprávět dlouhé hodiny 🙂 .

          #258855
          Lusette
          Účastník

            Ahoj,

            no nechci ti brát iluze, ale na tomhle revíru s tak vysokým rybářským tlakem, se těžko dočkáš nějakého většího úspěchu.
            Raději se projedu 30km k Labi, protože mi to časově vyjde nastejno, jako kdybych jel z Prahy 9 na Berounku.(a to nepočítám zácpu)
            Labe je labe nedám na něj dopustit. Dneska jsem tam zajel rychle po práci, nahodil jsem ve 13:30, první záběr po půl hodině kapřík cca 5 kg, po další půl hodině další jízda a tentokrát měl kapřík už 7 kg. A to jsem měl akorát boilie na bázi rybích mouček (vl. výroba) cca 14 dní dipované v tekutých játrech (už to byla taková hustá hmota, jako čokoláda) a na druhý prut jsem dával cca 14 dní máčené v losovém oleji. K tomu jsem jen přidal pár peletek ze stejné směsi do PVA a basta. No a v 15:30 jsem to už pelášil domů na hokej, uspokojen dvouma kapříkama během 2 hodin. Samozřejmě šli oba zpět do svého rodného živlu. Navíc je Labe stále ještě trochu zvedlé se silnějším proudem, takže to byly slušný souboje, nehledě na to, že ryby z řek jsou obecně bojovnější.

            Tohohle by jsi se asi na “pražské” Berounce nedočkal 🙂

            #258868
            superweb
            Účastník

              [quote=”Lusette”]Ahoj,

              no nechci ti brát iluze, ale na tomhle revíru s tak vysokým rybářským tlakem, se těžko dočkáš nějakého většího úspěchu.
              Raději se projedu 30km k Labi, protože mi to časově vyjde nastejno, jako kdybych jel z Prahy 9 na Berounku.(a to nepočítám zácpu)
              Labe je labe nedám na něj dopustit. Dneska jsem tam zajel rychle po práci, nahodil jsem ve 13:30, první záběr po půl hodině kapřík cca 5 kg, po další půl hodině další jízda a tentokrát měl kapřík už 7 kg. A to jsem měl akorát boilie na bázi rybích mouček (vl. výroba) cca 14 dní dipované v tekutých játrech (už to byla taková hustá hmota, jako čokoláda) a na druhý prut jsem dával cca 14 dní máčené v losovém oleji. K tomu jsem jen přidal pár peletek ze stejné směsi do PVA a basta. No a v 15:30 jsem to už pelášil domů na hokej, uspokojen dvouma kapříkama během 2 hodin. Samozřejmě šli oba zpět do svého rodného živlu. Navíc je Labe stále ještě trochu zvedlé se silnějším proudem, takže to byly slušný souboje, nehledě na to, že ryby z řek jsou obecně bojovnější.

              Tohohle by jsi se asi na “pražské” Berounce nedočkal 🙂

              No vidis, pro me je zas proklety Labe. Nerikam ze bych tam prosedel tisice hodin, ale pres 100 hodin za poslednich 5 let asi jo. Ruzny fleky, ruzny krmeni a nastrahy, predkrmovani tyden predem.. Vysledek? Nej kapr cca 30cm a spousta cejnu(je fakt ze cejna pres 50cm jsem asi jinde na svazovce nechytil a na Labi kdyz jdou, tak je to bezna velikost..taky jsem tam ale sedel s feederem cely den a nezavadil ani o cejna na tyden krmenem fleku..).
              Kolega jednou behem dne vyfeederoval 2 kapry kolem 9-10kg, coz byl v proudu docela zazitek i pro me jako pozorovatele. Ja ten den chytil toho 30cm kaprika jako cenu utechy a prvniho kara z Labe. Na kaprove pruty a boilie jen cejni 🙂

              Oproti tomu na Berounku nedam dopustit, i kdyz teda chytavam dal proti proudu. Mam svuj oblibeny flek, kde se da za den par kapriku tak do 8kg capnout, s trochou stesti. A vetsinou siroko daleko ani rybar 🙂
              Prozradim jeden “figl”, ktery se mi osvedcil: vykoupat se v koryte nad lovnym mistem, rozvirit dno a kolem sebe rozhazet trochu kukurice a par kulicek. Nekolikrat mi to prineslo zaber behem chvilky po naslednem nahozeni. Prisel jsem na to vicemene nahodou, kdyz jsem si zapomel prak 🙂

            Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)
            • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.