Bivak

  • Toto téma obsahuje celkem 19 odpovědí. Do diskuze (8 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Janec a poslední změna proběhla před 4 roky a 9 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (celkem z 20)
  • Autor
    Zápisy
  • #263693
    legio
    Účastník
      #263694
      Fit
      Správce

        Ahoj, osobně bych šel spíš do toho Professional od Mivardi. Líbí se mi víc ta jejich látka. Ale chybu asi neuděláš ani s jedním…

        #263697
        Luba
        Účastník

          Ahoj Legio.
          Mě se taky víc líbí ta látka u Mivardi, ale bivak je jen 150cm vysoký a protože mám bivak od Foxe (co je takhle nízký) vím že se v něm nedají ani ve stoje natáhnout a zapnout kalhoty. Prostě je to na skrčeninu v mém věku. Jinak je útulný a pohodlný.
          Ten od Giants má výšku 170 což už je lepší, ale ten materiál na fotkách fakt nevypadá moc vábně i když asi v něm nebude problém.
          Koukej hlavně aby to mělo podlepené švy a dobré možnosti vyvětrání. Druhý přehoz je také dobrý, ale po pravdě jsem ho za celou dobu co jezdím s bivakem moc nevyužil.
          Možná bych se ještě porozhlédnul i u jiných výrobců, přece jenom to není investice jen na chvíli, že….

          #263698

          Profesional od Mivardi jasná volba.

          #263701
          Fit
          Správce

            Taky záleží, jak velký bivak vlastně chce. Pokud velký a vysoký, tak dobrá volba je i tento od Delphinu: https://www.chytapust.cz/Bivaky/Delphin-Bivak-Yurta-2017

            #263702
            legio
            Účastník

              Tak jak píšete mivardy má dobrou látku a je propracovaný ale mohly by být vyšší no a yurta to už je malý hangár ten bych mel asi problém postavit tam kde jezdím tak asi půjdu do toho druhého libí se mne tam i to upevnění podlahy ,pokud by jste mely ještě nějaké návrhy budu rád

              #263703
              Luba
              Účastník

                A co Mivardi New Dynasty XL? Kdybych si teď měl koupit nový bivak tak bych šel asi do tohodle.

                #263705
                Fit
                Správce

                  Souhlasím s Lubou, Mivardi New Dynasty XL je už léty prověřený bivak a je fakt parádní v této cenové relaci. Záleží fakt na tom, jakou chceš velikost bivaku. 😉 Delphin Yurta je už opravdu hodně velký bivak.

                  #263914
                  Dodo677
                  Účastník

                    A co by ste doporučili kolem 5k pro dva? Díval sem se na Zippera od Deplhinu. K vodě se přes noc dostanu tak 5x za rok tze něco dražší pro mě postrádá smysl 😀

                    #263916
                    Fit
                    Správce

                      Zipper od Delphinu je určitě v pohodě a v této cenové relaci dobrá volba. Hlavní výhodu vidím v tom, že má po postavení rovné stěny, takže se nemusí dávat lehátka “hlavama” k sobě, ale lze je dát pěkně ke každému kraji. Ideální je pro jednu osobu, ale ve dvou se v tom dá spát taky viz. fotky tohoto bivaku.

                      #263920
                      Dodo677
                      Účastník

                        No vzhledem k tomu že na ryby budu chodit v podstatě jenom při lepším počasí (na rybách si chci odpočinout a ne se tam huntovat :mrgreen: ) tak je otázka jestli brát i přehoz. Vydrží jedna vrstva na těch bivacích i větší déšť kdyby náhodou? Mám zkušnosti jenom z levných dvouplášťových stanů tak tomu moc nevěřím 😆

                        #263921
                        Fit
                        Správce

                          Určitě to vydrží jakýkoliv déšť, co si dovedeš představit, nemusíš se bát 😉. Přehoz slouží hlavně k tomu, že se Ti nebude tvořit uvnitř bivaku rosa a taky v něm nebude takové vedro např. v parném létě a zase mírně tepleji, když je zima. Ale to je tak vše, na nepromokavost to v podstatě nemá vliv, respektive není to třeba.

                          #263925
                          Dodo677
                          Účastník

                            Otázka je jestli má smysl pokukovat kvůli pár vycházkám (max víkend) ve dvou po něčem větším ala new dynasty nebo dokonce XL. 😐 Jaký je v nich vůbec rozdíl kromě rozměrů. Ať koukám jak koukám příjdou mi v podstatě stejné.

                            #263928
                            Fit
                            Správce

                              Je to podobné, New Dynasty má navíc kšilt nad vchodem + tam je trochu jiný typ použité látky. Je to ale v podstatě jen detail, protože oba dva bivaky jsou nepromokavé.

                              #264659
                              Hanss
                              Účastník

                                Ahoj, jsem tady nový a nevím jestli se to tady řešilo.Sháním bivak cca 200×200 do 5000Kč.Zaujal mě tenhle, má někdo zkušenost s Anaconda – Bivak Hisider I ?Děkuji

                                #264660
                                Fit
                                Správce

                                  Hanss: Ahoj, osobní zkušenost nemám, ale co jsem tak na něj koukal na netu, tak bych asi neviděl žádnou zásadní chybu. Je to takovej základní bivak na garážové konstrukci, mělo by to být materiálově v pohodě, dokonce to má i větrací okno vzadu, což je fajn. Takže bych se asi nebál… 😉 Anaconda je u nás v bivacích spíše okrajová značka, tak tady asi spíš nebude nikdo, kdo by ho měl a napsal osobní zkušenost… Ale jak říkám, problém bych v něm neviděl…

                                  #264661
                                  Hanss
                                  Účastník

                                    Fit, moc děkuji za reakci a odpověď.
                                    jak jsem psal, jsem v tomhle nováček, Bivak Hisider I jsem si našel pod pět tisíc https://www.alza.cz…/bivaky/18861147.htm a byl jsem rád, po tvé odpovědi zase zvažuji. Pokud se u nás moc nepoužívá,tak se bojím že to má důvod. Nemám na to abych si koupil nějaký drahý, ale taky nechci koupit něco co bude k ničemu. CHěl bych ještě poprosit jestli by jste byl někdo ochotný, měl vlastní zkušenost ¨s levnějšími bivaky a podíval se jestli není nějaký jiný v nabídce do 5000Kč. pokud vadí odkaz omlouvám se, nechci vyhodit peníze jen tak, proto prosím o radu a moc děkuji.
                                    A prosím platí ještě že má obecně rybář nárok na “ochranu proti dešti a větru”, takže bivak bez podlážky by neměl být problém? Samozřejmě ne v CHKO.

                                    #264662
                                    M1r08
                                    Účastník

                                      Zdar. Už jsem ti psal asi na FB. Mám Hisider 2 už 7 let. Někdy se orosí asi jako snad každý a když za mnou spadly 2 stromy, tak se ani nehnul 😉

                                      #264663
                                      Fit
                                      Správce

                                        Hanss: Ohledně té Anacondy jsem to myslel tak, že tato značka není v ČR tolik rozšířená, ne že je špatná. Např. v Německu se prodává hodně. Proto bych se toho bivaku nebál.

                                        Jinak za sebe můžu doporučit už výběhový model Delphin Ziper Zone, zrovna na té Alze mají ještě koukám poslední 3ks za cenu nějakých 5300 Kč. Znám lidi, co tento bivak mají a je naprosto v pohodě.

                                        Jak už ale napsal M1r08 výše, neměl bych strach s tou Anacondou. Je to dneska všechno podobné v dané cenové relaci. 😉

                                        Ohledně toho dotazu na bivakování je to složitější viz. třeba tento článek (dost záleží na tom, kdo vlastní pozemek a taky na místních vyhláškách, někde problémy jsou, někde ne): https://www.inrybar.cz/rybarske-rady/rybarska-legislativa/zakaz-bivakovani-zakon-hovori-jasne-rybari-u-vody-bivakovat-nesmeji/

                                        #264694
                                        Janec
                                        Účastník

                                          Ahoj , já jen k tomu zimnímu přehozu . Používám ho pokaždé , je to super věc , drží uvnitř stabilní teplotu ( v létě chladněji ,v zimně tepleji ) ale hlavně odpadá nepříjemná vnitřní vlhkost (kondenzát) . Také většinou zvětší vnitřní prostor .

                                        Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (celkem z 20)
                                        • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.