Bivakování na svazových vodách

Úvod Diskuze Revíry České a slovenské revíry Bivakování na svazových vodách

 • Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (5 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Anonymous a poslední změna proběhla před 8 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
 • Autor
  Zápisy
 • #262439
  Miris
  Účastník

   Zdravím nevíte jak to je s bivakovanim na svazových vodách? Díky za odpovědi.

   #262441
   Radim Houška
   Účastník

    Ahoj,
    je dost těžké na tvůj dotaz uspokojivě odpovědět, ale pokusím se o to…

    Bivakování je jedno z nejvíce probíraných témat ohledně porušování/neporušování rybářského řádu. Obecně má rybář nárok na “ochranu proti dešti a větru”, takže bivak bez podlážky by neměl být problém. Na druhou stranu ale pokud chytáš např. v CHKO, tak tě můžou zpokutovat i za deštník. Hodně záleží na osobě, co tě kontroluje… Někdy například RS ani nemrkne, když máš i podlážku. Hlavní podle mě je mít okolo sebe pořádek a uklizeno 😉

    #262446
    Fit
    Správce

     Ahoj, přesně tak, jak to psal Radim nade mnou. Obecně by neměl vadit bivak bez podlážky, ale veliký pozor na CHKO a tak podobně. Taky na některých revírech je přímo napsáno v rybářským řádu, že je zákaz bivakování. Rybářská stráž nemá pravomoc kontrolovat Ti bivak a nebo Tě za to nějak trestat. Může ale zavolat policii, a ta už to může řešit.

     Asi nejlepší zjistit si dopředu, jak to na daném revíru funguje a co se tam toleruje. Poznáš od ostatních rybářů… Je to často i o porybném… A jak psal Radim, pořádek na lovném místě by měla být samozřejmost, jinak můžeš naštvat i jinak tolerantní rybářskou stráž. 😉

     #262447

     Jsem rád že okolo sebe slyším vicero názorů ohledně bivakování, Jsem ješrě pamětník kdy se mohlo skoro vše a všude,neříkám ,že to nebylo hezké ale je pravda ,že za hodně věcí si můžeme sami.Když k tomu připočteme pronajmuté a prodané pozemky a počet zákazů které každý rok schvalují krajské konference (někdo může namítat že si je volíme sami) ale třebe u nás volíme jen dva. je to na počet členů v organizaci kteří jednou za rok přijedou na konferenci kde je věkový průměr 150 let. nedivme se že nebudem brzo nikde bivakovat protože oni nemůžou,nebudem nikde krmit protožo oni tam nedohodí,zavážet a zanášet nástrahu , návnadu to už nám na letošek taky zatrhli, nebudem nikde chytat nonstop ani na sumce i když se přemnožuje ,protože oni v noci na ryby chodit nechtějí a bůh ví jestli vůbec někdy na rybách byli.A to jejich slavný chko platí taky jenom pro někoho.Proto jsem rád, že vy mladší se snažíte o tom diskutovat po internetu a do budoucna něco s toho zachánit. Hezké chvíle u vody přeje Rehák Pavel.

     #262837
     karbi32
     Účastník

      Zaujal mě příspěvek Pana Reháka
      To co jste napsal je jedna velká pravda a pokud se to neomladí tak to bude čím dál tím horší a skončíme u chytací doby 6-21:00 celoročně.
      Z osobní zkušenosti z bivakováním jsem usoudil že to pro mě nemá smysl a 2 rokem nekupuju žádnou povolenku a jezdím jen soukromé revíry, je to finančně náročnější ale zas mám klid že mě nikdo nevyhodí od vody kvůli bivaku. Osobně jsem navštívil Labe a předchozím zjišťování se mi dostalo odpovědí že není na tom úseku problém s bivaky bez podlahy, ale skutečnost byla jinde, po příjezdu jsem vše vybalil a postavil, připravil lovná místa a nahodil po 30 minutách jsem vytáhl desetikiláče a o dalších 10 min později 14kg a to nenechalo chladnýho souseda rybáře (děda tak 65let) a vidím jak má telefon u ucha a slyším Franto přijeď to není možný než Franta porybný přijel dědula hodil do kufru dva sotva mírový kapříky.
      Ale po příjezdu porybného jsem se nestačil divit okamžitě mě začal urážet co jsem za naplaveninu a co si to tady dovuluju že je to místo karla kterej za hodinu přijde, za 10 minut po tom přijely policisté a aniž by musely něco říkat znechuceně jsem zabalil a odjel na nedaleký soukromý revír.
      Po návratu jsem šel na svou organizaci vrátil jsem povelenku se slovy už mě tu neuvidíte dokud se něco nezačne měnit v tý přestárlý rybářský radě ČRS. Tak mě těší že i starší rybáři mají jinej názor.

      #263197

      z tohohle důvodu právě přemýšlím o svazovce zleva i zprava…

     Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
     • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.