Bouřka

  • Toto téma obsahuje celkem 19 odpovědí. Do diskuze (9 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Supina-P a poslední změna proběhla před 9 roky a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (celkem z 20)
  • Autor
    Zápisy
  • #260496
    supinna
    Účastník

      Tak dnes u nás přišla první významější bouřka. Zajímalo by mně, jestli jsem strašpytel jenom já, nebo taky při bouřce pelášíte do auta, nehledě na vercajk 😆 Jak se vám za bouřky chytá

      #260498
      Fit
      Správce

        No, což o to, samotná bouřka mi tolik nevadí, ale vždycky se v duchu modlím, abych neměl záběr. Zdolávat bych měl uprostřed blesků docela strach 🙂 . Jinak bouřka v bivaku taky není nic příjemnýho, ale dá se to přežít…

        #260499
        tatnda
        Účastník

          strach z bouřky nemám,ale zdolávat s grafitovým prutem v bouřce ano,asi bych se na záběr vykvajznul nebo bych přivíjel s prutem pod vodou.Jako dítě jsme pouštěli s klukama letadlo na vysílačku na velké louce,přišla bouřka tak rychle,že jsme nestačili utíkat a k tomu švihlo kousek od nás do železničního mostu,který to vzal na sebe protože byl kovový.Při bouřce jeden neví,kde švihne.Auto působí jako Faradayova klec,bouchne sice do něho,ale elektřina sjede do země po povrchu.

          #260500
          Xylo
          Účastník

            Ja za burky sa len schovam a nemoknem.a keby bol zaber?urcite by som zasekol,aj ked s obavou,ale zdolaval bych.raz za burky som tahal sumca,ale to som mal este stare lipno,laminatku,ten neni vodivy,tak som sa nebal.

            #260502
            Fosgen
            Účastník

              zažil jsem u vody už mraky bouřek a musím uznat, že daleko větší strach než z blesků mám ze stromů kolem, nejhorší jsou topoly, jelikož nikdy nevíte co a kam spadne ty jsou jak sirky 😮 😉 .

              Co se týče zdolávání ,tak se vždy snažím držet prut směrem dolů, aby ze mě nebyl živej hromosvod a zatím to vychází 😉 . Na druhou stranu jsem měl vždy kliku v tom, že záběr přišel před a nebo po bouřce nikdy, když byla bouřka přímo nademnou. 👿

              #260506
              V.S.
              Účastník

                Ja sice mam respetk pred burkou ale ked mam zaber ani ta najsilnejsia ma nemoze zastavit. V minulej sezone som zrovna chytil jednu paradnu prietrz mraciem. Sedim v bivaku a cakam kedy mi ho vietor zoberie a v tom padne swinger dolu ako keby mi niekto vlasec prestrihol. S velkou nevolou som isiel k prutu pozriet co sa deje ale oplatilo sa. Sice som bol navzdori tomu ze som mal prsiplast mokry do doslednej nitky ale vytiahol som krasneho asi 13kg lysca. Neviem preco ale ja pri burke alebo dazdi na rybach vzdy zmoknem jak somar. Proste mam stastie na zabery pocas dazda.

                #260507
                supinna
                Účastník

                  Tak to máte vesměs můj respekt Já si při bouřce připadám , jak nahej v trní 🙁 , připadá mi, že to musí prásknout přímo do mně 😉 Když je bouřka hodně blízko, tak mám fakt blbej pocit a když je auto po ruce, tak to přečkám v něm. Jinak mám osobní zkušenost, když nám přímo do auta uhodilo a opravdu funguje jako ta faradayova klec 😉

                  #260509
                  tatnda
                  Účastník

                    prosím tě ja dopadlo auto a hlavně vy? Museli jste být hluší…

                    #260510
                    supinna
                    Účastník

                      No už je to pěkných pár let, byli jsme na vojenským cvičení a tábořili jsme někde vlese poblíž Humpolce. Nebyl to osobák , ale nákladní V3eska osazená telefonní ústřednou. Sedělo nás tam pár záložákú, poslouchali rádio, na který jsme si na střechu namontovali provizorní anténu z měděného lanka 🙂 , někdo se zrovna holil el. strojkem. V pravý poledne přišla teda příšerná bouřka, kdy uhodilo snad osmkrát těsně v blískosti. No a potom to bouchlo přímo do tý antény 😯 Viděli to chudáci vojáci, co v tom museli šlapat venku na stráži. Jeden přiletěl s očima navrch hlavy 😯 , že do nás prý uhodil kulový blesk. Spíš ale viděl, jak to sjelo z kabiny auta přez uzemňovací kůl do země a tam asi vznikla ta ohnivá koule. Nám se kromě leknutí nestalo vůbec nic, jen z rádia lítaly troch jiskry, ten co se holil praštil strojkem na zem 😀 a vypadly jističe, poněvadž jsme měli nahozenej agregát, který nějak napájel tu ústřednu. 😉 Takže jsme jen nahodili jističe schovali tu anténu, aby to gumákům nepřišlo podezřelý a to bylo vše. Jinak na autě nic. Vrchol to mělo ale až druhý den, kdy se četly ty cancy na konci dne-“rozkaz”. Posádka ústředny byla kladně hodnocena když ” zvýšeným úsilím odstranila škody po zásahu stanice kulovým bleskem” No prostě zlatý časy 😆 😆 😆

                      #260511
                      Fit
                      Správce

                        supinna: Tak to je hodně hustej zážitek 🙂 . To se vůbec nedivím, že se od té doby bojíš bouřky 🙄 . Hlavně, že se nikomu nic nestalo, to je hlavní…

                        #260513
                        supinna
                        Účastník

                          Fit, no asi to je jedna z příčin 😕 Ale v autě to ze mně okamžitě spadne. Asi by to chtělo na ryby nějaký plechový brolíčko na kolečkách 😆 😆 😆

                          #260515
                          Fit
                          Správce

                            Na kolečkách 😆 . Aby s tím pak člověk nezajel při lijáku rovnou až do vody 😆 . No tak snad bude štěstí a nic do mě neuhodí 🙂 .

                            #260516
                            supinna
                            Účastník

                              Podmínka je, aby byly ty kola gumový, kvůli odizolování 💡

                              #261121
                              supinna
                              Účastník

                                Tak jsem po třech nedělích zase u PC 😉 Celkem by mně zajímalo, jestli byl někdo z Vás u vody, když se asi před čtrnácti dny strhlo to větrný peklo. 😮 Jak jste případně přežili?

                                #261122
                                Supina-P
                                Účastník

                                  Byl jsem na Labi a v pohodě 🙂.Byl jsem krytej kopcem,tak jsem vítr neřešil,jen jak ty blesky šily do toho kopce,tak mi vypnutý hlásiče řvali jak při záběru.Měl jsem sebou naší čubinu a ta s tý bouřky byla hotová,kdybych ji neměl přivázanou k noze postele, tak mi zdrhla strachy.

                                  #261133
                                  Mick
                                  Účastník

                                    Já byl zrovna na Dešný, sice byli vlny jak u Atlantiku ale jinak bivak i vercajk v pohodě 😀

                                    #261823
                                    supinna
                                    Účastník

                                      Tak letošní první bouřka přišla u nás o deset dní dříve než loni. Ale zatím to byl jen takovej náznak, navíc se sněhem 🙂

                                      #261824
                                      Fit
                                      Správce

                                        supinna: To jo, tady padaly zase kroupy 🙂 .

                                        #262223
                                        PetraVilikova
                                        Účastník

                                          [quote=”Supina-P”]Byl jsem na Labi a v pohodě 🙂.Byl jsem krytej kopcem,tak jsem vítr neřešil,jen jak ty blesky šily do toho kopce,tak mi vypnutý hlásiče řvali jak při záběru.Měl jsem sebou naší čubinu a ta s tý bouřky byla hotová,kdybych ji neměl přivázanou k noze postele, tak mi zdrhla strachy.Naše čubina měla minulý víkend zážitek s nízko letícím balonem. Když se vyhoupl zpoza domu, stáhla ocas a zajela do kolny 🙂

                                          #262227
                                          Supina-P
                                          Účastník

                                            PetraVilikova- 😀 někdy jsou ,,hrdinky”.Se psem na rybách (ne jen na rybách) se člověk nenudí 😉

                                          Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (celkem z 20)
                                          • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.