Carp rod casting Lednice 2009

Úvod Diskuze Ostatní fóra Akce, závody a výstavy Carp rod casting Lednice 2009

Aktuálně je na stránce zobrazeno 17 příspěvků - 1. až 17. (celkem z 17)
 • Autor
  Zápisy
 • #252371
  Petr Koch
  Účastník

   Tak kdo z Vás směřuje pozítří na závody v házení do dálky a na cíl? Počasí se celkem vydařilo a já jsem zvědavej jak daleko to bude závodníkům lítat. Myslím si, že s použitým vybavením, kmenem, olovem a nástrahou se hranice 150m nepřehodí. ze začátku jsem byl velkej optimista a dle různých výstřelů o tom jak daleko lidi háží o této hranici vůbec nešpekuloval a byl přesvědčenej, že to nad 150m poletí, ale jsme tou teorií trochu doblblí a osobně si myslím, že valná většina bude házet cca 110m…
   No jsem zvědavej co ukáže realita. 😎

   #252389
   basnak
   Účastník

    Sice nemám šanci se téhle akci zůčastnit, ale tak dočetl jsem se, že lze za zvláštních okolností dosáhnout vzdáleností přes hlavu(desítkou vlascem, olovem 90g) i za 220m, otočkou přesahovat hranici 250m. Sám Petr Bydžovský uvádí svůj rekord 270m.
    Petr Koch, jestli už si někdy byl na takových závodech, nevíš jestli každý závodník má své “náčíní”, nebo je prostě jedno a to samé, se kterým odhází každý přihlášený závodník? Protože každému sedí jiný prut. S jakou tloušťkou vlasce se teď hází ? (samo beru že tam pají odpalovku, bez ní by to nešlo 😀 )

    #252392
    dasty carp
    Účastník

     [quote=”basnak”]Sice nemám šanci se téhle akci zůčastnit, ale tak dočetl jsem se, že lze za zvláštních okolností dosáhnout vzdáleností přes hlavu(desítkou vlascem, olovem 90g) i za 220m, otočkou přesahovat hranici 250m. Sám Petr Bydžovský uvádí svůj rekord 270m.
     Petr Koch, jestli už si někdy byl na takových závodech, nevíš jestli každý závodník má své “náčíní”, nebo je prostě jedno a to samé, se kterým odhází každý přihlášený závodník? Protože každému sedí jiný prut. S jakou tloušťkou vlasce se teď hází ? (samo beru že tam pají odpalovku, bez ní by to nešlo 😀 )

     Myslím že na hod do dálky se bude házet stejným klackem,navijákem,zátěží–Prut od Nolerta,,Ale na hod na terč muže mít snad každý svuj prut a zátěž též svojí 😉 😉 😉 Myslím???

     #252417
     Petr Koch
     Účastník

      Tak jsem se vrátil v sobotu večer z akce. před chvílí jsem dosmolil článek, ale tabulky s výsledky jsou už teď na stránkách spolku. Nejdelší hod do dálky Baran Sportcarp 141,6m
      Házelo se prutem od Maxe Nolerta, kmen 0,20 Tritanium, odpalovka Sufix, prut byl 12ft dlouhý a 2,75lb. Navijáky nové Ultegry, olovo 90g. Pruty dostaly neuvěřitelnou sadu a vydržely všechno. Třeba Blažena musel opakovat asi 6x hod kvůli tomu, že při razantním hodu několikrát vyrval kuličku z montáže i se zarážkou a asi dvakrát to tuším upálil. Tři závodníci se hodně odchylovali od průměru zbytek házel cca kolem 120m. V exhibici se házelo čím kdo chtěl a jak chtěl, takže do dálky to mrskl tuším nejdál zase Baran z otočky cca 170-180m Hodně daleko házel i Tomáš Blažek a Jirka Pacovský s Petrem Bydžovským. V hodu na cíl vyhrál Tomáš Blažek. Nejpřesnější hod na cíl vzdálený 70m byl něco kolem 60cm od středu.

      Akce super. Stavili se Jarda Těšínský, Michal Kučera, Vápeník, Nikl,….. a sousta dalších. Závodu se účastnili i známější tváře a i neznámí závodníci.

      #252419

      Díky za informace.

      #252537
      Petr Koch
      Účastník

       Na stránkách spolku je k shlédnutí video z akce:
       mrkněte na to 😉 http://www.kaprarskyspolek.cz/spolek/26-VIDEA

       #252539
       Fit
       Správce

        Díky za odkaz, jsem se už podíval . Zajímavý, hlavně ta technika hodu z otočky (předpokládám, že to byl A. Baran).

        #252540
        Petr Koch
        Účastník

         Fit: jj, byl a všimni si, že při jedný tý otočce brnknul olovem o ten keř směrem ke kameře. Ale říkal, že to při otočce nikdy neurval směrem mimo výseč… Bylo to docela nepříjemný, ale nemyslím si, že by to dalo nějak víc. Kluci co házeli přes hlavu to dávali do podobných vzdáleností.

         #252541
         Fit
         Správce

          [quote=”Petr Koch”]Fit: jj, byl a všimni si, že při jedný tý otočce brnknul olovem o ten keř směrem ke kameře. Ale říkal, že to při otočce nikdy neurval směrem mimo výseč… Bylo to docela nepříjemný, ale nemyslím si, že by to dalo nějak víc. Kluci co házeli přes hlavu to dávali do podobných vzdáleností.

          Jo, to je pravda. Ale myslím, že jsem jednou někde četl, že nejdelší hody lze dosáhnout právě hodem z takové otočky. Mám pocit, že tam někdo uváděl dokonce přes 200m 😯 , ale nejsem si jistej. Ale osobně mě to zase tak nepálí, myslím si, že je užitečné umět nahodit na vzdálenost kolem těch 100m. Na delší vzdálenosti je podle mě stejně mnohem lepší a efektivněšjí vyvážet (klidně i na menší vzdálenosti 💡 ). Ale samozřejmě klobouk dolů před pány, že dokážou takto házet

          #252543
          Petr Koch
          Účastník

           Je to Casting a jde o rekordy. No speciálním prutem se z otočky jistě nad 200m hodit dá. Mě třeba víc než to házení do dálky zajímalo to házení na cíl. Nakonec se ukázalo, že hodit na 70m do kruhu o průměru 1m se netrefil nikdo a to tam byli kluci co evidentně házet umí. Ale asi je to jiné do vody než na trávě.trochu to mátlo a šlo spíš o využití posledního hodu, kdy se člověk zastřílel. Třeba Fishky měl první dva hody úplně děsný a poslední hodil tuším nejlíp ze všech nebo aspoň byl jeden ze tří nejpřesnějších. 😀
           Jak říkáš, pro rybařinu nám stačí přesnost na kratší vzdálenosti a do dálky stačí těch 100m, ale tady šlo spíš o zborcení představ rybářů. Na netu háže každej minimálně 150m a to i s montáží. Ve skutečnosti to na 150m dostane sespeciálním vybavením jen pár nejlepších. Bavíme se o hodu s montáží, olovem 90g a kmenem 0,28.

           #252544
           Fit
           Správce

            Jasný no, souhlas. Kolikrát se taky směju, jak někteří machrují, kolik hází 😆 . Možná by nebylo od věci něco podobného vyzkoušet taky na vodě, ta tráva by mě asi taky znervózňovala 🙂 .

            #252545
            Petr Koch
            Účastník

             Fit: ta voda by měla smysl při hodu na cíl, ale hod do dálky je pořád o síle a technice, tam je to jedno. Možná by nebylo marný začlenit na druhý ročník i hod na cíl cobrou či vrhačkou. Jsem zvědavej kam se posune ročník další.

             #252546
             Fit
             Správce

              Jo, já jsem myslel hod na cíl samozřejmě. S tou cobrou by to taky mohlo být zajímavý, chce to taky trénink 🙂

              #252547
              Petr Koch
              Účastník

               Fit: já jsem na házení cobrou hrozný jelito, vždycky mi z toho vyjde spíš plošný krmení… 😀 Proto raději hážu spodem a krmení rukou 😀

               #252548
               Fit
               Správce

                [quote=”Petr Koch”]Fit: já jsem na házení cobrou hrozný jelito, vždycky mi z toho vyjde spíš plošný krmení… 😀 Proto raději hážu spodem a krmení rukou 😀

                Já už jsem se to s cobrou celkem dobře naučil, ale občas mi to taky ještě ulítne 🙂 . Ono plošné krmení taky není k zahození 😀 . Hlavně z toho ale pak pěkně bolí ruce, když je toho větší množství. Není nad klidové prohození rukou a hod spodem je taky dobrý a hlavně velmi přesný 😎

                #252550

                pro Fit -Někde jsem si přečetl, že nejdelší hody se zátěží 15Og a 175g se pohybovaly okolo 270-275m. Značku prutu neuvádím, aby tu neměl někdo bezplatnou inzerci. pro Petr Koch – Jste trochu nedůvěřivý, ale vyjadřil jste svůj názor, to ctím, ale proč hned druhým dechem uvádíte technické parametry, za kterých se domníváte, že by to nešlo? Vyjadřuji však souhlas s Fitovým názorem, že ve větší vzdálenosti s láskou položená montáž je to nejlepší. Já osobně se toho držím i když mnohokrát to nejde, protože pravidla platí pro každého, tedy i pro mě a tak si o vyvážení mohu nechat jen zdát.

                #252551
                Petr Koch
                Účastník

                 Dedek: asi jsem to blbě napsal, uvedl jsem pouze parametry toho s čím se házelo na akci.

                Aktuálně je na stránce zobrazeno 17 příspěvků - 1. až 17. (celkem z 17)
                • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.