Cizrna a hrách-zkušenosti

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Partikly Cizrna a hrách-zkušenosti

Aktuálně je na stránce zobrazeno 12 příspěvků - 1. až 12. (celkem z 12)
 • Autor
  Zápisy
 • #255024

  Zdravím,

  jaké máte kdo zkušenosti s chytáním a zakrmováním vařeným hrachem a cizrnou?

  děkuji

  #255146
  Fit
  Správce

   [quote=”Marek”]Zdravím,

   jaké máte kdo zkušenosti s chytáním a zakrmováním vařeným hrachem a cizrnou?

   děkuji

   Koukám, že ti tu nikdo ještě neodpověděl. No, co se týká mě, tak mám docela dobré zkušenosti s chytáním na sterilovaný hrášek z plechovky. Zkrátka prokrmit a pak chytat, nastražit to vlasovou metodou + krmítko. Na krátkodobé chytání kaprů všech velikostí je to dobré. I když ještě raději mám kukuřici…

   Jinak si myslím, že platí pravidlo, že na co si kapry naučíš, na to je budeš taky chytat. Jenom pozor, když budeš hrách vařit, tak aby byl dobře uvařený, protože jinak hrozí újma kaprům, kdyby jsi krmil tvrdým. V kaprovi to pak může nabobtnat a v krajním případě může i zemřít.

   #255151
   Black pepe
   Účastník

    Jáááááj veru že žiadny 😥 😥 😥 😥 ale čo viem dávno sa hrach používal na lov kaprov s úspechom čiže nevylučujem že tento partikel má niečo do seba 😉 🙂 😀

    #255160

    Ja som to dosť používal pri love amurov, hlavne ten hrách 🙂

    #256829
    zadar
    Účastník

     Hrách je u mě číslo 1, když se s ním pravidelně krmí, nemá konkurenci. Poradím mojí přípravu hrachu : 2 hrnky hrachu, 1 hr. řepky, na den namočit přidat 1 kostičku masoxu a rozdrcený stroužek česneku a pořádně do měkka uvařit. Kapři propadají žracímu šílenství 🙂

     #256840

     Vím že hrách lidi používají, ale sám jsem ho nikdy nezkoušel osobně nejvíc preferuju řepku a někdy kukuřici. Letos budu skoušet i tygří ořech tak uvidím.
     Jinak na cizrnu jsem dříve chytával i na vlas, ale jenom na tu z rybářství navoněnou sám sem si jí doma nepřipravoval. Úspěchy nějaké byli. Myslím si že to není špatná nástraha a je dobré že vydrží i dlouho na háčku nebo na vlasu.

     #257583
     zulu
     Účastník

      S cícerom mám veľmi dobré skúsenosti. Nemám vo zvyku predkrmovať ničím, ani partiklom. Hneď po príchode k vode si nahádžem partikel buď krm. raketou alebo rukou ak nechytám ďaleko rozložím vercajk a chytám. Snažím sa ryby hľadať, nie skrmovať na jedno miesto. Hrach som ešte nikdy nepoužil, ale cícer používam často. Posledný víkend som mal záber kapra na cícer cca. 20 min. po nahodení a chytal som približne 8 až 10 m od brehu. Výsledok bol pár kaprov do 60 cm za dve hodiny. Možno by ich bolo aj viac, no vyhnala ma búrka. 😉

      #257600
      superweb
      Účastník

       Cizrna od bonduelle mi dobre fungovala na Zaplavach, jinde jsem s ni uspech nemel. Uz asi 2 roky mam ve sklepe 30kg krmne cizrny, ale presto ze jsme ji krmili fleky na naekolika revirech predem(v kombinaci s kuku), neprisel na ni ani zaber, zatimco na kuku to slo lepe..

       #259220
       pavel.kozik
       Účastník

        Klasika, cizrna se musi nechat odmočit aspon přes noc a pak uvařit, a zkoušet. Nesmí se rozvařit!!! Je lepši si misto ale tímto 2 až 3 dny předkrmit at se naučí. Ale doporučuji spíše řepku a kuku…je to klasika ktera je nejúspěšnější. Ale fantazii se meze nekladou. Muže se to ještě nadipovat, osladit, obarvit, adt.
        Zkušenost je dobra =)

        #259239
        Pavel10
        Účastník

         Já cizrnu namáčím, ale nevařím. Kapři berou velice dobře.

         #259244
         valuta
         Účastník

          Cizrna se může jen namočit, ale lepší je jí uvařit ( asi 30 min.)
          Nevýhodou je, že přijímá pachy , …do bahna nedoporučuji.

          #259522

          HRÁCH 24HODIN NAMOČIT.POTOM DO PLATĚNÉHO PYTLÍKU A DO PAPENOVÉHO HRNCE POLOŽIT NA PAŘÁČEK NA KNEDLÍKY.VODY SE DÁ ASI 2CM,ABY PYTLÍK S HRACHEM NEBYL VE VODĚ.VAŘÍ SE VLASTNĚ NA PÁŘE ,NEPOPRASKÁ A NEROZVAŘÍ SE.KDYŽ HO TAM NENECHÁTE 1/2HODINY.STAČÍ 10MIN.ZÁLEŽÍ ,JESTLI CHYTÁTE U BŘEHU NA SPLÁVEK,TAK MŮŽE BÝT MĚKČÍ.PŘI CHYTÁNÍ POD HÁKEM NAOPAK TVRDŠÍ.MUSÍTE SAMI VYZKOUŠET DOBU POKUD SE MÁ HRÁCH VAŘIT ,ABY VÁM TO VYHOVOVALO.DO VODY SE DAJÍ PŘIDAT RŮZNÉ INGREDIENCE.NA KRMENÍ MŮŽE BÝT ROZVAŘENÝ ,PĚKNĚ VONÍ A CHUTNÁ ,DEJTE SI POZOR ATˇVÁM ZBUDE NĚCO NA CHYTÁNÍ.HRÁCH MŮŽE BÝT ŽLUTÝ I ZELENÝ V BRANÍ ROZDÍL NENÍ .ŽLUTÝ JE SAMOZŘEJMĚ LÉPE VIDĚT VE VODĚ.
          😆 🙂 😈 KDYŽ BUDETE KRMIT HRACHEM A CHYTAT NA NĚJ, OSTATNÍ BUDOU ZÁVIDĚT.POKUD NEZJISTĚJ NA CO CHYTÁTE VY.

         Aktuálně je na stránce zobrazeno 12 příspěvků - 1. až 12. (celkem z 12)
         • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.