Dělený prut

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Fit a poslední změna proběhla před 13 roky a 8 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
 • Autor
  Zápisy
 • #256122
  dvorka
  Účastník

   Ahoj chlapi.Mám klasickej problém 🙂 .chtěl bych znát názor tedy pokud někdo má zkušenost s prutem Cormoran Speciland Speciment/Carp3-SEC 3,6/.chtěl bych si udělat radost k Vánocům,ale nemůžu nějak najít na netu podrobnější info nebo recenzi.Popřípadě navrhnout nějaký jiný vámi zkušenějšími vyzkoušený dělený prut v cenové relaci cca 1300-1600Kč.Díky za info

   #256123
   Fit
   Správce

    Ahoj,
    co jsem se díval na internetu, tak tento prut je určen spíše pro lov bílých ryb a dravců… I když jsem našel i tu 3,6m a 40-100g, tak to by asi na kapry šlo. No nevím, osobní zkušenosti s tímto prutem nemám, ale asi bych vybíral raději z těchto modelů (ověřenější značky a v této ceně jsem na ně slyšel poslední dobou celkem pozitiva). Myslím si, že za ty peníze celkem solidní:

    Shimano Alivio Specimen (asi 1 200 Kč/ks)
    Daiwa BLACK WIDOW Carp (asi kolem 1 300 Kč/ks)
    Chub Snooper (momentálně běží na netu akce, kdy jsou 2 ks za 3.000 Kč)

    Délku prutu, počet dílů a lbs si urči podle svých požadavků, případně rozepiš, kde a jak hodláš chytat. Ideální by bylo, kdyby jsi si mohl ty pruty někde osahat naživo a rozhodnout se podle toho, který ti bude líp sedět.

    Já osobně na krátkodobé vycházky používám obyčejné pruty Mivardi 3lbs (jinak mám Shimana) a zrovna jsem si říkal, jestli je neprodat a nekoupit raději nějaké jemnější 2,5 lbs jenom, a možná půjdu ještě do Shimano Alivio 2,5 lbs, ale zatím ještě nevím 🙂, protože jsem si je nikde nestihl osahat. Píše se o nich často, že to jsou docela “žvejkačky”, ale ono by na zdolávačku a na chytání v blízkosti břehu asi stačily.

    #256139
    dvorka
    Účastník

     Ahoj.Tak jsem si nechal poradit 😉 a objednal jsem si pruty Daiwa Black Window3,6m 3lb třídílný.A na ně jsem byl už předem rozhodnutej na navijáky Okuma Longbow LB50.Takže ted už jen počkat na lepší počadí 🙁 a vyrazit.Každopádně díky za tip.

     #256140
     Fit
     Správce

      [quote=”dvorka”]Ahoj.Tak jsem si nechal poradit 😉 a objednal jsem si pruty Daiwa Black Window3,6m 3lb třídílný.A na ně jsem byl už předem rozhodnutej na navijáky Okuma Longbow LB50.Takže ted už jen počkat na lepší počadí 🙁 a vyrazit.Každopádně díky za tip.

      Ahoj, fajn, tak doufám, že budeš spokojen 😉 . Ještě to počasí, už teď si přeju zase teplejší období 😥

     Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
     • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.