Děličky, jedna do 2 tisíc

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Pruty a navijáky Děličky, jedna do 2 tisíc

  • Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Fit a poslední změna proběhla před 8 roky a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
  • Autor
    Zápisy
  • #262980
    BrianCZ
    Účastník

      Dobrý den, prosím o radu jaké 3 dílné děličky byste mi doporučili?? Mám Mivardi triton karp 3,60 2,75lbs. Nebyli nikdy u vody,ale přijdou mi dost aušus. Kdyz jsem je doma složil a nasadil naviják a s prutem zamaval tak jsem cítil jak se to hýbe i v sedle navijáku ze to pruzi cele ani se mi je nechce zkoušet u vody. Kupoval mi je známý na jejich dnech tak jsem si je sám neosahal..nemám z nich dobrý pocit. Navijáky mam Shimano baitrunner 10000 tu novější řadu. Pruty bych chtěl nějaké abych si užil boj takže spíše měkčí. Diky za rady.

      Sent from my iPhone using Tapatalk

      #262981
      Fit
      Správce

        Ahoj,
        za sebe bych Ti doporučil tyhle dva modely od Delphinu:

        Pokud chceš měkčí, jak píšeš, tak Delphin ETNA CORK limited edition, ve 3 dílu se dá sehnat i pod 1.700,- Kč / kus, odkaz zde: http://www.moss.sk/?moss=produkt&oc=121201460

        Pokud se Ti nelíbí ta vínová barva a chceš něco nenápadnějšího, tak Impala Carp (korková Etna je o trochu měkčí) viz.: http://www.moss.sk/?moss=produkt&oc=121205360 (dá se sehnat kolem 2.000,- Kč v pohodě).

        Letos jsem používal dvoudílné Impaly skoro celý rok a jsou to fajn pruty v poměru cena/kvalita. O těch Etnách toho na netu taky najdeš dost 😉 .

        #262982
        BrianCZ
        Účastník

          A nebude u těchto prutů problém s tím, že to zase ucítím při až u navijáku, že se ten prut hýbe? Nevím jak jinak to lépe popsat. Složil jsem pruty, nasadil navijáky a pohyboval jsem s ním dopředu a dozadu a cítil mírné vyklání v místech kde jsem držel prut. Volal jsem do Mivardi a tam mi řekli, že by to mělo být normální. Abych to uvedl do obrazu, vracím se po 8 letech k rybařině, takže nakupuju vše nové. Jedna ta dělička stála necelých 1300,-, ale i za tuhle cenu jsem čekal nějakou kvalitu. U druhého prutu je zase mírné vrzání či praskání nevím jak to popsat někde u prvního dílu a prvního očka, zhruba v místech napojení… První největší očko, už jde vidět, že je tam prasácky nalepený vnitřek očka.. Jinak pruty hezké a lehké, ale jak jsem psal u prvního příspěvku nechci je brát ani k vodě… Myslím si, že není normální když člověk vezme prut do ruky aby se cokoliv byt o trochu hýbalo u navijáku, natož jak se pak bude chovat až budu tahat nějakou rybu nebo nahazovat… Celkem mě odrazuje nákup po internetu, abych potom nemusel řešit další věci s druhými pruty.. Co myslíte Vy? Děkuji za odpověď.

          #262983
          BrianCZ
          Účastník

            Našel jsem tyhle, mají je u nás v Havířově a bylo by to nejlepší si něco koupit přímo v kamenné prodejně.

            http://www.rybarskepotreby-shop.cz/prut-delphin-etna-366-cm-3-0-lbs-3-dily-9567.html#

            A tu Impalu tu mají za 1855,-

            Co Vy na to?

            #262984
            BrianCZ
            Účastník

              Tak byl jsem v rybářských potřebách a osahal jsem si tu Impalu, mají ji za 1700,-. Je ta už minimální vůle, sice trošičku něco jo, ale určitě ne tak moc jako u těch Mivardi. Příjdou mi více tuhší než ty 2,75 lbs, ale to si myslím až tak moc nevadí.

              Chtěl jsem se zeptat na co se zaměřit při koupi děličky, co všechno zkontrolovat?

              #262985
              Fit
              Správce

                Určitě je nejlepší, když si na to sáhneš někde v obchodě a vezmi si s sebou i naviják. Vůle by tam být žádná neměla, pokud se naviják dobře utáhne do sedla. Impala je oproti Etně lepší v tom, že má Fuji sedlo.

                Každýmu sedí něco jiného, proto si to vyzkoušej na obchodě a rozhodni se podle sebe, podle citu. Osobně bych se zaměřil hlavně na očka, jestli nejsou někde prasknuté nebo křivě navázané, případně pokapané lakem. No a zkontroluj si to sedlo a jestli někde prut nemá narušený blank. Můžeš si prut zkusit ohnout, abys věděl, jakou má akci. A podle toho se rozhodni, myslím si, že neuděláš chybu ani s Etnou ani s Impalou. Znám ty pruty dobře a jsou prověřené. Za ty peníze je to určitě dobrá volba.

                Takže doporučuji kamenný obchod 😉.

              Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
              • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.