Délka vlasu

 • Toto téma obsahuje celkem 12 odpovědí. Do diskuze (6 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Radim Houška a poslední změna proběhla před 9 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 příspěvků - 1. až 13. (celkem z 13)
 • Autor
  Zápisy
 • #253133
  CT Sazan
  Účastník

   Byl bych velice rád, kdyby jste se se mnou podělili o vaše skušenosti co se týče délky vlasu . Jak daleko dáváte nástrahu od háčku?
   Mě se zatím nejvíce osvědčilo dávat nástrahu těsně pod háček ale aby se nedotýkala obloučku.. Rád bych věděl jak vy ostatní a co vám nejlépe funguje..

   #253134
   Fit
   Správce

    Jsem stejného názoru. Když to volně spustím, tak nástraha musí být pod obloučkem, aby to neomezovalo háček. Osobně to dávám většinou přibližně asi 1 cm od obloučku. Mám ale vyzkoušené (v případě boilie), že to může být klidně i 2-3 cm a kapři s tím nemají problém. Třeba se mi někdy stalo, že jsem dal na delší vlas menší boilie a ničemu to nevadilo. Akorát je lepší mít trošku delší návazec, tím myslím, aby neměl třeba 10 cm.

    Nejlepší je, když si to každý vyzkouší, co mu funguje. Stačí sledovat, jak je kapr zaseknutej a dá se z toho vyvodit spousta věcí a experimentovat potom 😉 .

    #253135
    CT Sazan
    Účastník

     díky

     #253137
     dasty carp
     Účastník

      Osobně dávám koule vždy dále od háčku,,klidně i více jak 2cm,,.Jelikož používám menší háčky 6,7,8..A klidně za to dám i 3Omm kouli,,ale musí to být samozřejmě dál..Ale i menší pruměry dávám dál,,A zatím se mi nestalo,,abych ztrácel ryby,,Ba menší háček vydrží delší dobu ostřejší,,než větší,,kord na Labi.. 😉 😉 😉 😉

      Přílohy:
      #253138
      basnak
      Účastník

       Zatím jsem nedospěl k nějakému extrémnímu zkoušení co se týče tohoto tématu. Ale můžu říci, že se od vašich příspěvků lišit nebudu. Čím menší háček a větší nástraha tím dalej od háčku. A za přibližných podmínek v poměru háček – nástraha se vzdálenost pohybuje v rozmezí 1 – 2cm.
       Samozřejmě že přijde doba, kdy se budu celý rok téhle záležitosti věnovat intenzivněji a troufám si říct, že hranice 5cm bude jenom začátek. 😈

       #254193

       [quote=”Fit”]Jsem stejného názoru. Když to volně spustím, tak nástraha musí být pod obloučkem, aby to neomezovalo háček. Osobně to dávám většinou přibližně asi 1 cm od obloučku. Mám ale vyzkoušené (v případě boilie), že to může být klidně i 2-3 cm a kapři s tím nemají problém. Třeba se mi někdy stalo, že jsem dal na delší vlas menší boilie a ničemu to nevadilo. Akorát je lepší mít trošku delší návazec, tím myslím, aby neměl třeba 10 cm.

       Nejlepší je, když si to každý vyzkouší, co mu funguje. Stačí sledovat, jak je kapr zaseknutej a dá se z toho vyvodit spousta věcí a experimentovat potom 😉 .

       tak napísal si to ako za mna:D ja som na tom podobne 😉

       #254206
       CT Sazan
       Účastník

        Ted zkoušim dávat kouli dál , začal sem používat menší háčky a funguje to dobře..

        #254212

        [quote=”CT Sazan”]Ted zkoušim dávat kouli dál , začal sem používat menší háčky a funguje to dobře..

        to je kolko ,,dál”???? máš nejaké foto??

        #254221
        CT Sazan
        Účastník

         cca 1 – 2 cm, ve čtvertek jdu na ryby tak to tam nafotim jo?

         #254226

         [quote=”CT Sazan”]cca 1 – 2 cm, ve čtvertek jdu na ryby tak to tam nafotim jo?

         Ok,diky moc budem rád! 😉 a držim palce nech sa niečo podarí :ugeek:

         #254574
         CT Sazan
         Účastník

          Sorry Martin já na to zapoměl jao na smrt…

          #254589

          No jo ved aj ja so bol na rybách a používal som najviac velkosť čislo 6a potom 8 😉

          #262607
          Radim Houška
          Účastník

           Ahoj,
           obecným pravidlem, kterým se řídím, je čím větší nástraha, tím větší vlas. V praxi tedy dávám nástrahy u normálních typů háčků od 1,5 do 2,5cm. U 20mm koule těch 1,5cm a u dvou 24mm 2,5cm. Zvláštním případem je pop-up, kde nechávám vlas pouze několik milimetrů, takže pop skoro naléhá na háček.

           Potom používám háčky typu banánek (Longshank) a u nich mám vyzkoušeno dávat mnohem delší vlas, než u normálních háčků. Při nastražení 20mm kuličky volím vlas 3,5cm+ a při 2x24mm klidně 5cm+. Po nastražení sice taková mezera vypadá dost zvláštně, ale chce to překonat prvotní nedůvěru 🙂 Po pár zdolaných rybách začnete věřit i v takto dlouhé vlasy 😉

          Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 příspěvků - 1. až 13. (celkem z 13)
          • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.