DELPHIN Armada 3,6m 3,00lb 3díl nebo DELPHIN Etna next generation -//-?

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Pruty a navijáky DELPHIN Armada 3,6m 3,00lb 3díl nebo DELPHIN Etna next generation -//-?

 • Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel ešd a poslední změna proběhla před 4 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)
 • Autor
  Zápisy
 • #264331
  ešd
  Účastník

   Potřebuju poradit s výběrem prutu. Jestli máte někdo zkušenosti s jedním z nich, tak prosím poraďte. 🙂

   #264333
   Fit
   Správce

    Ahoj,
    znám ty pruty velmi dobře (všechny modely). Dá se říci, že jsou tyhle pruty v podstatě téměř identické a liší se hlavně designem. U prutu Armada jen pozor na to, že verze Armada Black Way (korková rukojeť) má 50mm naváděcí očko, Armada s dělenou rukojetí má menší 40mm.

    Osobně se mi asi nejvíce líbí ta Armada s 40mm očkem ve dvoudílné verzi: https://www.chytapust.cz/Kaprove-delene/Delphin-Prut-Armada-3-6m-3lb

    Když ale vezmu v potaz pořizovací cenu těch prutů, tak chybu neuděláš, ať se rozhodneš, jak se rozhodneš (Etny jsou jedny z nejprodávanějších kaprových prutů na trhu). Ideálně si to někde vyzkoušej v obchodě, abys věděl, co Ti bude nejvíce sedět. 😉

    #264334
    ešd
    Účastník

     No, já se asi do žádného obchodu nedostanu abych se na ně mohl podívat 😐, tak se ptám abych věděl který vzít. Etna ll je prý měkčí a bojím se, že kdybych jel např. na Labe, tak aby nebyl problém hodit s větším olovem. Na YouTube jsem koukal že tam máte video s Etnou. Co myslíte?

     #264335
     Fit
     Správce

      Můžeme si určitě tykat, pokud souhlasíš 😉. To video na Etnu je už opravdu hodně staré 🙄 😆 a je to ještě ta původní Etna 1. generace. Etna II má ale v podstatě jen trochu jiný design a od 3lbs nahoru se dávají automaticky 50mm očka.

      Co se týká Labe, tak určitě můžeš použít i ty Etny. Oproti té Armadě (mluvím teď pouze o té verzi s dělenou rukojetí) jsou ale Etny opravdu o něco měkčí (korková Armada s 50mm očkem je v podstatě stejně měkká jako ta Etna II). Rozdíl je právě v těch jiných očkách, kdy ty verze s 50mm očkama ten blank více zatíží a tím prut „vyměkne“. Paradoxně potom dost možná nahodíš dál s 40mm očkem, kdy je ten prut o něco tužší a rychlejší.

      Takže bych to shrnul tak, že s Etnou II 3 lbs můžeš na Labe a používat i těžká olova (při opatrném nahazování), ale bude to o něco měkčí než v případě Armady 3lbs 40mm očko. Osobně nemám moc rád měkké kaprové pruty, a tak se mi více líbí vlastnostmi ta Armada s 40mm očkem 😉

      A ještě mě napadlo, pokud bys chtěl 3 dílný prut, tak můžeš zvolit Etna II 3,25 lbs (dělá se ale jen v trojdílu). V této verzi je to už o něco tužší, ale pořád se mi určitě pocitově víc líbí ta Armada 3lbs 40mm očko dvojudíl 😉 .

      #264338
      ešd
      Účastník

       Tak díky 😉 , zvážím to.

      Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)
      • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.