Dotaz

  • Toto téma obsahuje celkem 19 odpovědí. Do diskuze (6 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Fit a poslední změna proběhla před 14 roky a 8 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (celkem z 20)
  • Autor
    Zápisy
  • #252291
    Bobr
    Účastník

      Jaký je rozdíl mezi volnoběžnou a bojovou brzdou??? a pro jaký zbůsob rybolovu je vhodný?
      Děkuji všem za odpověď

      Bobr

      #252293
      Fit
      Správce

        [quote=”Bobr”]Jaký je rozdíl mezi volnoběžnou a bojovou brzdou??? a pro jaký zbůsob rybolovu je vhodný?
        Děkuji všem za odpověď

        Bobr

        Ahoj, to je docela častý dotaz, proto jsem na toto téma už kdysi napsal článek, nemá cenu to sem znova psát. Tady máš odkaz: Baitrunner nebo bojová brzda?

        Když budeš mít nějaký dotaz, tak se klidně tady ptej 😉 .

        #252294
        Bobr
        Účastník

          Super článek.
          Děkuji

          #252295
          Bobr
          Účastník

            Jakou značku naviáku s bojovou brzdou by jste mi doporučil,nebo konkrétní typ.
            Chodím převážně na řeku nebo menší nádrže.Cenová relace cca 1000Kč.
            Děkuji za odpověď

            Bobr

            #252296
            Fit
            Správce

              Neodvažuji se doporučit. Myslím si, že v této ceně jsou na tom ty navijáky hodně podobně. Určitě bych se vyvaroval akcím, kdy za cenu 1000Kč/ks je ještě jeden stejný naviják zdarma. Kvalita je opravdu špatná. Ale zase za cenu 1000Kč se jeden solidní naviják s baitrunnerem dá sehnat. Na běžné chytání to určitě bude stačit.

              Možná bych doporučil něco takového třeba (ale osobní zkušenosti nemám): OKUMA naviják Long Bow – http://www.parys.cz/okuma-okuma-navijak-long-bow.php?_ShopSearch. Zvol si velikost cívky jakou potřebuješ, záleží, kde budeš chytat.

              Okumy (jiný typ samozřejmě) jsem používal dříve na přívlač a neměl jsem nikdy problémy, ještě dnes je mám a jsou v pořádku.

              #252308
              Bobr
              Účastník

                Děkuji za odpověď.Chtěl jsem naviáky s bojovou brzdou a mě se zdá,že odkaz je na baitrunner.
                Omlouvám se že požaduji znovu radu.Předem děkuji
                Bobr

                #252309
                Fit
                Správce

                  Aha,
                  omlouvám se, to jsem špatně četl 🙄 . Na navijáky s bojovou brzdou nechytám, takže v tomhle asi neporadím. Pro lov kaprů preferuji jednoznačně baitrunner.

                  #252310
                  Black pepe
                  Účastník

                    Rád by som hodil radu ale ja používam a tiež kámoši navijáky s prednou brzdou 😉 ale ak by som niečo našiel dám link!!!

                    #252503
                    Petr Koch
                    Účastník

                      bobr: nemyslím si, že je bojovka potřeba, podle mě je to jedna z vymožeností co akorát nachyluje naviják k vyšší ceně a poruchovosti. Jednoznačně doporučuji přední brzdu. Každému sice vyhovuje něco jiného, ale naviják s dobrou přední brzdou je dostatečné řešení. Jestliže se bavíme o kaprařině, zajímal bych se předně o kvalitu jednoho hlavního ložiska, silnou osku, kvalitní přední brzdu a potom ukládání vlasce a ostatní chujovinky. Za 1000,- Kč bych si asi vzal nějakou Okumu nebo pohledal někde v bazaru kvalitnější jetej naviják. Řešením jsou i E-shopy, kde jsou ceny logicky o dost nižší než v kamenných obchodech. Já upřednostňuju Shimana a to ne ze snobství, ale hlavně kvůli tomu, že mám potom na pár let pokoj. Když si člověk spočítá kolik odvaří levných šmejdů dá se jednoznačně říci, že nejme tak bohatí, aby jsme si mohli pořizovat levné věci 😉

                      #252599

                      zdarec muzu se zeptat jestli sem objednal dobry prut i navijak Prut Shakespeare Cypry Telescopic Carp 3,6m/3lb
                      Naviják Konger Imperiál Pro-Carp 960 diky za odpoved

                      #252600
                      Fit
                      Správce

                        [quote=”jirka”]zdarec muzu se zeptat jestli sem objednal dobry prut i navijak Prut Shakespeare Cypry Telescopic Carp 3,6m/3lb
                        Naviják Konger Imperiál Pro-Carp 960 diky za odpoved

                        Ahoj,
                        zkouknul jsem to a myslím si, že jsi objednal dobře. Pokud potřebuješ skladnost a nechceš jít do děliček, tak je to podle mě dobrá volba. Určitě na to vytáhneš bez problémů i větší kapry 😉 . Co se týká navijáku, tak klasika. Není to úplně nejlevnější šmejd, který se ti hned rozbije. Taková střední třída řekl bych, záruku máš, takže bych se nebál. Uvidíš sám, dle mého názoru by to mělo být dobrý 😉 .

                        #252601

                        Dík za odpověd právě sem si nebil jistý tou značkou prutu protože sem na jedne strance četl že je to šmejd tak to snad nebude pravda

                        #252773

                        Ahoj,pěkně mě všichni štvete 😈
                        Po patnácti letech začínám znova,nemám nic a už asi týden ležim v eshopech,diskuzích a jde mi z toho hlava kolem.
                        Naviják už jsem jakž ta pobral,bude to baitrunner,ale pruty,to je teprve peklíčko 😆 Myslel jsem,že vezmu teleskopy kvůli skladnosti,chvála se pěje na děličky..Když už si najdu nějakej(např d.a.m tele carp),tak ho hned někde zdrbnou 😮 Jestli já radši nebudu dál chytat na dědkovejch klackách,který zatim držej,v sobotu jeden z nich utáh 65tku kapra a ani se nezapotil..
                        Kdyby někdo zakop o nějakej pěknej teleskop na kapra,třeba 3,60 nebo 3,90,2,5/3lbs,černej,šedej, s příznivou cenovkou (cca 1500) a dal mi link,poděkuju mu 😉

                        #252775
                        Fit
                        Správce

                          [quote=”kubánec”]Ahoj,pěkně mě všichni štvete 😈
                          Po patnácti letech začínám znova,nemám nic a už asi týden ležim v eshopech,diskuzích a jde mi z toho hlava kolem.
                          Naviják už jsem jakž ta pobral,bude to baitrunner,ale pruty,to je teprve peklíčko 😆 Myslel jsem,že vezmu teleskopy kvůli skladnosti,chvála se pěje na děličky..Když už si najdu nějakej(např d.a.m tele carp),tak ho hned někde zdrbnou 😮 Jestli já radši nebudu dál chytat na dědkovejch klackách,který zatim držej,v sobotu jeden z nich utáh 65tku kapra a ani se nezapotil..
                          Kdyby někdo zakop o nějakej pěknej teleskop na kapra,třeba 3,60 nebo 3,90,2,5/3lbs,černej,šedej, s příznivou cenovkou (cca 1500) a dal mi link,poděkuju mu 😉

                          Ahoj,
                          jo, to ti věřím, že to dneska není tak snadné. Ale i na staré pruty se dá chytat, ne že ne. Pokud uvažuješ o nějakých lepších teleskopech, tak bych doporučoval něco takového:

                          http://rybashop.cz/old/docs/pd1178866723.htm
                          nebo tady:
                          http://www.fish-pro.cz/productdetail.aspx?id=MIV-ITC390SH&AspxAutoDetectCookieSupport=1

                          Vlastní zkušenosti s těmito modely nemám. Osobně bych možná doporučil koupit si raději trojděličky (kvůli té skladnosti), a to v nějaké podobné ceně. Do 2000Kč se dá už sehnat solidní prut, na který vytáhneš i velké kapry. Samozřejmě ale nevydrží třeba tak dlouho jako některé dražší pruty, které člověku vydrží více let. Záleží na tom, jak chytáš, kde chytáš, co chytáš a jak často… 😉

                          Neříkám ale, že se nedá chytat na teleskop, určitě ano, ale pocit ze zdolávání je vždycky lepší na děličce a je to citlivější. Tolik můj názor.

                          #252778

                          Ten berkley nevypadá vůbec zle,si ho dojdu zítra ošahat.
                          Jak chytám atp…No,povolenku určitě letos dělat nebudu,začal jsem chodit na soukromý.Frekvenci bych viděl tak jednou za týden na celej den,dva.Podle fotek atd jsou tam hovada,ale ty s mejma nástrahama asi nepotkám,ted jsem vytáh kapra 65 a na prázdný krmítko mi při vytahování skočila štika 52cm 😀
                          Prostě beru to jako relax,určitě to pro mě nebude koníček č.1 😳 Takže hledám něco,co nebude hrůza,ale top nepotřebuju,to ani náhodou,ale zas aby to nějakej pátek vydrželo 😉
                          Naviják jsem si zatim vyhlíd Okuma Power Liner Baitfeeder 865,to by mi mělo na to moje žvýkání stačit,což?
                          Nemám páru,je toho moc,tak dík za každou radu a postřeh 😉

                          #252780
                          Fit
                          Správce

                            Ok,
                            já myslím, že pro tvoje potřeby je to ideální. Osobně bych to tak nehrotil a spíš chodil na ryby a získával zkušenosti, vybavení ti stačit bude. Časem zjistíš sám, co budeš potřebovat a co pro tebe bude nejlepší. Taky se dívej, jak chytají ostatní. Je to o praxi, asi jako všechno.

                            Takže přeju hodně úspěchů 😉 Kdyby byly nějaký dotazy, není problém se tu ptát, od toho je tu toto fórum 😉 .

                            #252783
                            vlki16
                            Účastník

                              [quote=”Bobr”]Jaký je rozdíl mezi volnoběžnou a bojovou brzdou??? a pro jaký zbůsob rybolovu je vhodný?
                              Děkuji všem za odpověď

                              Bobr

                              Ahoj prosim vas jak mam dat vlasec na navijak

                              #252787
                              Fit
                              Správce

                                Ahoj,
                                stačí překlopit překlapěč navijáku, přivázat šňůru, provléct vlasec očkama nějakého prutu a natočit. Ideální je, když ti někdo pomůže a bude ti špulku vlasce držet třeba na šroubováku a mírně bude brzdit vlasec, aby byl alespoň trochu napnutý. Pokud budeš natáčet sám, tak je dobrý dát si špulku třeba do kýble a začít navíjet 😉 .

                                #252793

                                [quote=”Fit”]Ok,
                                já myslím, že pro tvoje potřeby je to ideální. Osobně bych to tak nehrotil a spíš chodil na ryby a získával zkušenosti, vybavení ti stačit bude. Časem zjistíš sám, co budeš potřebovat a co pro tebe bude nejlepší. Taky se dívej, jak chytají ostatní. Je to o praxi, asi jako všechno.

                                Takže přeju hodně úspěchů 😉 Kdyby byly nějaký dotazy, není problém se tu ptát, od toho je tu toto fórum 😉 .
                                Díky…
                                Tak jsem se nechal ukecat a koupil děličky od shimana(alivio,3,90 a 2,75lbs) a ticy sportery gr6007.Těch prutů se trošku bojim jak jsou hubený proti těm starejm násadám co máme doma,ale pokrok nezastavíš,tak snad vědí co dělaj a nerozštípu je hned zítra při testování 😆 Ale mám z obojího radost,moje první nádobíčko,do dneška jsem si jen půjčoval.
                                Příště už budu dotazy směřovat na návazce a návnady,zatim pořád jedu klasiku,i na tu se něco chytí 😉

                                #252795
                                Fit
                                Správce

                                  Myslím si, že jsi vybral dobře. Mám zkušenosti se staršími modely prutů Shimano (Hyperloop) a byl jsem spokojen. Ty Alivia jsou určitě lepší, podle mě se nemusíš bát, budeš vidět, co vydrží a jak pěkně se ti bude zdolávat 😉 . Přeju hodně štěstí 😎 .

                                Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (celkem z 20)
                                • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.