dotaz na převážení prutů

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Pruty a navijáky dotaz na převážení prutů

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
 • Autor
  Zápisy
 • #263785
  miras.87
  Účastník

   zdravím lidi, chci se zeptat jak převážíte třídílné pruty v pouzdře (batohu) na pruty (mám tříkomorové na dva pruty a ve třetí mam nějakou výbavu)? Zda navázané a díly přiložené k sobě a třeba spojené gumičkama (bojím se o poškrábání) ? nebo po každé výpravě návazce odstříhnete, sundáte navijáky atd? takto velkou výbavu mam letos poprvé, jeden dvoudílný prut na přívlač, krabička třpytek ve vestě a podběrák za pasem bylo něco trochu jiného. Nechci dojít k vodě a hodinu vše chystat, když ne vždy budou výpravy kratší jak pár hodin 😉

   #263786
   Fit
   Správce

    Ahoj,
    v ideálním případě je samozřejmě nejlepší, když vše odstřihneš a uložíš k transportu. Nicméně hodně lidí pruty převáží v navázaném stavu. Ideální jsou na to takové ty silné měkké gumičky, co používají ženské do vlasů 😉. Já to používám hlavně na feedery a na krátké dvoudílné 3m pruty, které používám na krátké vycházky. Je to super, nepoškozuj to vlasec a hlavně to dobře drží a nepraskne to jako obyčejné gumičky. Každopádně, vždy je třeba sundat z montáže olovo (jinak to může klepat do blanku prutu během transportu a průšvih je na světě).

    Určitě bych doporučoval používat raději polstrované obaly a ideálně jenom na pruty a nedávat do pouzdra moc jiných věcí, max třeba podběrák, ale tak, aby to o sebe nemohlo klepat. Je třeba si uvědomit, že uhlík je velmi pevný, ale zároveň křehký materiál a jak se s tím někde klepne, tak pak stačí ke zlomení už mnohdy velmi málo. Jsem přesvědčen, že valná většina zlomených prutů je právě kvůli takovému „klepnutí“, kdy na to lidi nedávají pozor, ať už při transportu a nebo i během rybolovu, že s tím bouchnou o zem, hranu lodi apod. Pak už stačí jenom lehce mávnout prutem ve vzduchu a křupne to. V naprosté většině případů si za to lidi mohou sami, výjimečně je to pak chyba materiálu.

    Takže doporučuji polstrovaný obal(y) na pruty + nějaký batoh nebo velkou tašku na ostatní potřebné harampádí a dávat na pruty pozor. A jak jsem psal, ty gumičky do vlasů jsou ideální a když se to naučíš opatrně skládat, tak to bude v pohodě. Samozřejmě dvoudílné pruty jsou na tohle jednodušší, čím méně dílů, tím líp. Já takhle ale skládám i třídílné feedery a není s tím problém 😉.

    #263787
    miras.87
    Účastník

     Diky moc za rychlou a vecnou odpoved. Pouzdro mam 3 komorove. Takze kazdy prut v jedne komore zvlast. Ve treti komore nejake pytle s krmenim. Bizuterie atd. Vidlicky a podberak v bocni kapse. Ty olova urcite sundam. Mam je prubezne ale pres karabinku tak v pohode. Tak poridim nejake pasky na suchac nebo pritelkyni capnu gumicky a bude 🙂

    Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
    • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.