Fox Prut EOS Abbreviated Handle 3,66 m (12 ft) 3 lb

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Pruty a navijáky Fox Prut EOS Abbreviated Handle 3,66 m (12 ft) 3 lb

  • Toto téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Fit a poslední změna proběhla před 6 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 8)
  • Autor
    Zápisy
  • #264096

    Zdravím. Máte někdo zkušenosti s těmito proutky od Foxe? Popřípadě poraďte nějaké v podobné cenové třídě, ale spíš by mě zajímaly názory na tyhle … Beru jen 3díl kvůli transportu …

    #264099
    Fit
    Správce

      Ahoj,
      no, jedná se o základní řadu Foxe, která je určená pro začátečníky. Osobně jsem je nikdy nezkoušel, být Tebou, tak si zajdu do nějakého lepšího kamenného obchodu a porovnám si to oproti ostatním prutům. A sám uvidíš, zda Ti budou sedět.

      Níže máš video k těmto prutům:

      n-UcNOISpyk“>http://www.youtube.com/watch?v=n-UcNOISpyk

      #264100

      Díky. Spíš ale asi nikde poblíž žádnou kamennou prodejnu nemám 😂 Začátečník už taky nebudu, ale spíš mám dost omezené finance … Když nepočítám moji dobu teleskopů, tak chytám už 6 let s Mivardi Alcon Carp a nemůžu na ně říct ani jedno špatné slovo a nějaké 15kg kapry už na ně mám, i proto budu asi zvyklý na tvrdší prut. Jen už prostě uvažuju o obměně za nějakou “lepší” značku a přemýšlím buď o těchto, nebo Shimano Alivio taky 3,6m 3lb a 3díl, protože to jsou proutky z té cenové kategorie, které si můžu dovolit a doufám, že aspoň těch 5 let taky vydrží a zvládnou třeba i 20cku. Ale tak snad se dostanu někam dál do obchodu kde budou mít ty Foxe, protože z obrázku se mi ten design asi líbí více. Každopádně díky za video.

      #264101
      Fit
      Správce

        Ok, jasně… Jestli chceš tip ode mě, tak v této cenové relaci bych se spíš podíval na pruty od Delphinu, a to tyhle dva modely:

        Delphin ETNA II Next generation 3 díl 360cm 3,00lbs

        Delphin Armada Carp BlackWay 3,66 m (12 ft) 3 lbs

        Delphin má výborné pruty v poměru cena/kvalita. Když vezmeš základní řadu Foxe nebo Shimana (to Alivio je v podstatě taky), tak to obvykle nebývají nejlepší dostupné pruty v téhle ceně, protože tady obvykle připlácíš za značku. Osobně bych pruty od Foxe nebo Shimana volil až od cca 3.000,- Kč / kus a více, kde už v tom vidím větší smysl. V levnějších řadách si myslím, že pochodíš lépe jinde (nejen u značky Delphin). Doporučuji neukvapit se a někde si to fakt zkusit porovnat naživo a sám uvídíš 😉.

        #264145

        Zdar. Tak dám na tebe a koupím tu Armadu. Jsem rozhodnutý na 90%. Jen dotaz, protože jsem to nenašel. Má to první očko 40 nebo50? Nijak rozhodující to není, jen bych to rád věděl … 
        Jinak moc děkuji za Radu!

        #264146
        Fit
        Správce

          M1r: Armada Black Way má 50mm očko (pruty s korkovou rukojetí). Verze Armady s dělenou rukojetí ale 50mm očko nemá, na to kdyžtak pozor. Prodává se obojí.

          Pokud nechceš korkové rukojeti, tak můžeš jít do Etny 2. generace, ty mají 50mm očko u prutů od 3 lbs nahoru včetně.

          #264148

          Super. Děkuju. Přesně ty 360cm 3lb 3díl v korku jsem si vybral.
          Tak už je tedy beru na 100%.
          Ještě jednou moc děkuji a ať to jezdí!

          Ps; Je příjemné taky někdy opravdu s někým normálním pokecat o prutech do 2000 aniž by se ti nesmál, že pod 10000 by to koupil jenom blbec 😉

          #264149
          Fit
          Správce

            Nemáš vůbec zač, věřím že budeš spokojen.

            Jasný…, osobně mi prošlo rukama opravdu hodně prutů a vlastním i ty za 10 tis. kus a ono v tom zase až tak brutální rozdíly nejsou, když se budeme bavit o běžné kaprařině, kterou provozuje dejme tomu 95% rybářů. Používám jak dražší, tak levnější vybavení. Dovolím si tvrdit, že dnešní pruty v ceně okolo 2 tis. se ještě před 10-15 lety prodávaly za mnohem, opravdu několikanásobně větší částky. V některých případech se taky platí za značku apod. Takže asi tak, hlavně aby to člověku vyhovovalo a byl spokojený. 😉

          Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 8)
          • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.