Galerie úlovků zrušena

Úvod Diskuze Ostatní fóra Vše o tomto serveru Galerie úlovků zrušena

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Fit a poslední změna proběhla před 8 roky a 4 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
 • Autor
  Zápisy
 • #261901
  Fit
  Správce

  Ahoj všem návštěvníkům,
  dnes byla z portálu LovKapra.com odstraněna galerie úlovků, která zde byla několik let. Důvodů pro odstranění bylo hned několik. Hlavním důvodem však byla problematická technická údržba této galerie, která byla celkově zastaralá a špatně aktualizovatelná. Kromě toho galerii aktivně využívalo minimum lidí a nemělo cenu ji zde složitě udržovat kvůli několika jedincům.

  Dnes je zase jiná doba (na netu jde vše rychle dopředu) a stejně většina z vás své úlovky prezentuje někde na sociálních sítích (Facebook, Google+). Pro vkládání aktuálních fotek od vody můžete samozřejmě i nadále využívat sekci Zprávy od vody, která zůstává zachována 😉 .

  V případě nějakých problémů se na mě klidně obraťte a rád poradím 😉 . Díky.

  PS: Pokud byste si někdo chtěl stáhnout své fotky z původní galerie úlovků, tak si je můžete vyhledat zde (jsou tam všechny fotky archivované): https://plus.google.com/u/0/photos/113683405107819368130/albums/6014423155329045761

  #261922
  basnak
  Účastník

  Jako jeden z nejstarších uživatelů této galerie, bych si dovolil reagovat na tuto pro mne poněkud nepotěšitelnou zprávu.
  S galerií jsem pracoval od doby starých tváří tohoto webu a některé úlovky rostly s jeho přibývajícím rokem.
  Starou galerii chápu, že je čím dál tím složitější technicky udržovat, taky chápu trendy zveřejňování úlovků na různých sociálních sítí.
  Zas na druhou stranu si ale myslím, že do starých zpráv od vody z předchozích roků se lidé nevrací. Možná se mýlím. Ale za sebe můžu říci, že je pro mne příjemnější si najít uživatele, který mne zajímá a prohlídnout si jeho VIP galerii úlovků, než se proklikávat stovkami fotek z minulých roků.
  Některé věci se dají vylepšit. Tady je mi jasné, že galerie neprosperovala podle představ administrátora.
  Nicméně jsem si dal tu práci proklikat se tou hromadou fotek a stáhl si některé své staré fota, které jsem už ani v PC neměl.
  Možná, že by se našel způsob osobní galerie, který by měl každý uživatel pod svojí kartou, tak jak je to na ostatních fórech. Kdo ví? Možná. 🙂

  #261923
  Fit
  Správce

  basnak: Ahoj kamaráde, vím, že zrovna Ty jsi měl tu galerii rád. A musím říct, že rozumím Tvému argumentu a v podstatě s Tebou plně souhlasím. Hlavní problém byl v tom, co jsem napsal. Určitě bych nerušil něco jen tak zbytečně.

  Co se týká těch zazálohovaných fotek na tom odkazu, tak Ty tam budou už napořád pro všechny dostupné ke stažení. Je tam úplně všechno, co kdyby bylo do staré galerie nahráno.

  Určitě nevylučuji, že v budoucnu bude nějaká možnost osobní galerie opět vytvořena, ale zatím mě bohužel nenapadá, jak to technicky vhodně vyřešit, aby to mělo logiku a mohlo to dobře fungovat i do budoucna. Jeden menší nápad mám, ale musím to promyslet, zda by to fungovalo. Musí to být co nejvíce jednoduché pro všechny uživatele a funkční napořád i po bezpečnostní stránce (aktualizace systému fóra na nové verze atd.). Musí se totiž myslet taky na bezpečnost, ta je na dnešním netu čím dál tím více důležitější.

  Ještě mě taky napadá, že by galerie mohly být někde externě a v profilu každého uživatele by se dal přidat volitelně odkaz, který by směřoval na tu galerii s fotkami, kterou by si každý libovolně vytvářel a doplňoval. Zkusím se nad tím zamyslet, zda by to šlo nějak rozumně udělat.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.