Halibut pelety a nugety?

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Halibut pelety a nugety?

 • Toto téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (4 diskutující) se naposledy zapojil uživatel marduk a poslední změna proběhla před 14 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
 • Autor
  Zápisy
 • #251950
  Fit
  Správce

   Ahoj,
   chtěl bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s těmito peletami od firmy Carpservis Václavík. Něco jsem si objednal na vyzkoušení a zajímaly by mě vaše úspěchy a poznatky. Máte někdo na tyto nástrahy úspěchy? Myslím si, že by to mohlo být poměrně účinné 😉 … Už aby bylo jaro 🙄 .

   Díky…

   #251966
   uhlir.standa
   Účastník

    Konkrétně na tyto pelety chytá kamarád a je nadmíru spokojen. Já osobně používám Halibut pelety 20mm a nemůžu si je vynachválit. Zatím mně nikdy nezklamaly, kromě menších rybníků (okolo 1-2ha). Na těch mi začaly kapříci brát po asi týdnu prokrmování. Pod výrazem prokrmování v tomto případě mám na mysli cca 10-15 pelet denně přibližně do stejného místa. Víc jsem si nikdy netroufl hodit, vzhledem k poměrně velkému tlaku rybářů používající krmítka a z obavy, že bude místo překrmené. (možná hloupost,ale když se k hektarovýmu rybníku přivalí děda s 10l kyblíkem uvařený kukuřice…….). Jinak pelety používám metodou “na vlas” a mezeru mezi háčkem a peletou cca 1,5cm.Abych docílil delší dobu rozpustnosti,dávám do dírky v peletě kousek klacíku,který beru většinou nakraji ve vodě.Někdo zakapává voskem,ale myslím si,že s tím klacíkem jdou od pelety vůně,pachy obdobné jako ve vodě a není přimícháván pach vosku.Na přehradě mám většinou záběr do 30 minut na místech které znám,ale je pravdou,že jsou na pelety kapři zvyklí.Zde zakrmuji maximálně 2 x za 12 hodin při dlouhodobějším pobytu a v podstatě tak 3 – 4 hrsti pelet.

    #251967
    Fit
    Správce

     Díky za pěknou odpověď. Vidím to tak, že budu ty klacíky do dírky používat taky, vosk je podle mě taky ne moc dobré řešení a hlavně to je i víc pracný. Dobrý nápad s tím klacíkem, ještě jsem uvažoval, že bych to nějak vyplnil krmítkovou směsí, ale ten klacík bude určitě lepší 😉 . Ještě jednou díky 😉 .

     #251971
     uhlir.standa
     Účastník

      Nemáš za co, každá rada je dobrá a je to jen o tom vyzkoušení.Ještě bych doplnil,že ten klacík dobře drží a je to taková rychlá “blbůstka”.Mně se osvědčila. Jinak když přikrmuji peletami a mám jen větší průměr,tak si jich pár doma naklepu kladivem tak na 4 části a rozpouští se rychleji. Občas jsem používal dipování v halibuťáckým oleji,ale nezpozoroval jsem výraznější počet záběrů. Zapomněl jsem ještě minule napsat,že pelety kupuji dražší (bohužel z hlavy nevím výrobce), obecně v cenové relaci 160kč/kg,nebo 0,9kg. V cenové relaci 90-100kč/kg jsou taky dobré,ale jsou méně “mastné” a pach dříve vyprchá a občas mají tendenci praskat.Někdo může mít jinou zkušenost.

      #252287

      Poslední dobou se vyrojila spousta pelet “rádobyhalibut”. Je to v podstatě podvod a stačí na to libovolné pelety i staré a vyčichlé a trocha oleje vylisovaného z halibut pelet. Je sice možné na ně i něco chytit, ale vyčichnou během pár minut. Cena kolem 100,-Kč i víc. Poznáte je jednoduše – po škrábnutí do pelety se objeví světlý vryp. Nikdy se nenasají moc hluboko. Pravé halibutky jsou stejnobarevné v celé hloubce pelety a vryp je vždy tmavý. Cena ovšem i ve velkém balení zpravidla přesáhne 130,-Kč. Jenže kvalita je naprosto jinde a proč živit podvodníky že?

      #252878
      Fit
      Správce

       Letos chytám na halibut pelety od Carpservisu a mám dobré výsledky. Záběry jsou většinou jen od větších ryb, u nás na malé řece mám na to několik kaprů přes 60cm a na Vranově kapra 76 cm a 8,5 kg.

       Zrovna včera jsem na řece měl po setmění brutální jízdu na peletu, bohužel kapr se mi po cca. 3 min vypnul 😥 . To mě hodně mrzí, protože měl podle mě kolem 10kg a na naší malé řece by to byla super velká ryba 🙄 . No nic, budu to ještě zkoušet…

       #253233
       marduk
       Účastník

        Mate niekto skusenosti s halibut peletami od J.Tesinskeho?Zaujimala by ma hlavne doba rozpadu vo vode

       Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
       • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.