Háromfa (Maďarsko) – závod Green Hell

Úvod Diskuze Revíry Zahraniční revíry Háromfa (Maďarsko) – závod Green Hell

 • Toto téma obsahuje celkem 10 odpovědí. Do diskuze (4 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Fit a poslední změna proběhla před 13 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 příspěvků - 1. až 11. (celkem z 11)
 • Autor
  Zápisy
 • #252880
  Fit
  Správce

   Podle fotek a videí to vypadá na hodně zajímavý revír. Asi nebude tak lehké zde chytat. Právě se tam konají kaprařské závody, viz. http://www.greenhell.cz/. Koho tipujete na vítězství 🙂 ? Je tam tolik Čehů a Slováků, že by někdo mohl… 😉

   Už jste zde někdo lovil nebo máte zkušenosti?

   #252881
   basnak
   Účastník

    No ještě jsem zde nelovil a myslím, že ani v brzké době nebudu 🙂 Je to revír proslulý svým hustým porostem stulíku, takže zdolávačka ryby ze břehu je tu z jedné strany prakticky nemožná. Konec konců finální část podebírání v leknínovém poli by byla velmi obtížná (jak pro podběrák tak i pro lovce) s klasickým podběrákem. Nejvíc se pro tohle hodí podběrák s kovovou konstrukcí, který je bitelnější a dokáže prorazit stulíky a úspěšně se dostat pod rybu.
    Koho tak typuji na vítěze? Tak fy. maxcarp je tu defakto doma – takže má velké ambice na slušné umístění, jenže jak to tak bývá je spíše los tím strůjcem úspěchu či neúspěchu. Pak jsu zvědavý na kluky z LK baits a od Nikla, kteří to mají slušně rozjeté a na imperialisty jak se poperou s revírem, protože mají zatím jednu bodovanou rybu.
    Jinak startovné bude svědčit asi o kvalitě a medializaci těchto závodů, taže se máme na co těšit. 😈

    #252885

    Háromfa, je zajisté zajímavý revir, ale podobný najdete i v Polsku, necelých 50km od hranice – Debowa. S klasickou rybařinou už to příliš mnoho společného nemá. Pokud kapra chcete ulovit, musíte mít člun, ze kterého zmapujete reliéf dna, do ok v travinách, všeho druhu, umístíte nástrahu a poté, v případě záběru, si pro kapra zajedete. Kapři nad dvacet kilo, zde nejsou zvláštností, si musíte vysedět. Mezi místními jdou zvěsti i o 30kg. Zatím jsem žádného, který by se tomu bližil, neviděl. Možná je to pravda, možná je to jen rybářská latina. Když se podíváte na startovní pole na Háromfě, dojde Vám, že je to účast prominentních kaprařů, z nichž většina tento kaprařský revír zná a už při vylosování místa předpokládají své šance na úspěch. Ryba příliš své zvyky nemění a proto je to o reliéfu dna a vylosovaném sektoru, náhodě a štěstí. Spíše si položte otázku, kolik magických kuliček a jiného krmení dopadlo na dno, kolik toho tam zůstane, aniž by se toho ryba dotkla. Plisen, rozklad a dokonalé přihnojení, už tak zarostlého ravíru a v důsledku úbytek kyslíku. Nechci vůbec domyslet, že bych nějakým nedopatřením, měl nevědomky domluvený týden rybařiny na tomto revíru, po těchto závodech. To ty peníze asi raději hodit do kanálu. V konečném důsledku však na dalších rybářských výstavách budete číst o úspěších té a té značky boilisů při těchto závodech, kde proběhlo jejich testování a které jsou zaručeně ty nejlepší. Přeji všem hezké podzimní lovy a spoustu krásných ůlovků.

    #253583

    ty jsi tam někdy chytal? 😯 Pár let už tam jezdím a to i po závodech…..to co si tu napsal,absolutně není pravda,je to revír sice náročnější,ale o to víc mě osobně přitahuje víc než nějaká vana v podobě merenye,kde zapíchneš bojku do bahna,nakrmíš a čekáš až ryby najedou…to je totiž jediný co tam tak můžeš udělat Háromfa je nádherná voda,dobře zarybněná více druhy ryb,takže se tam asi nestane aby tam ležela hromada krmení která hnije,navíc dle mého tam jezdí už víceméně zkušenější rybáři.Další věc je správce revíru který se vyzná,ohledně zarybňování ,i s místy tam není problém…prostě si objednáš flek a na něm chytáš….nestane se,aby tě někdo křížil nebo omezoval v lovu,je tam tuším 18 míst na 40h.A to co si napsal o green hellu,raději nechám bez komentáře. 😕

    #253687

    -pro Honza.- Vážený pane. Kdybych zde nechytal a neznal, tak nesrovnávám, ani bych si nedovolil to okomentovat. Vyslovil jsem svůj názor a totˇ vše. To samé jste učinil i Vy a já, zda s Vašim názorem souhlasím, či nikoliv, jej respektuji. Vše další,co bych zde uvedl, by s největší pravděpodobností bylo přijato negativně a na tyto diskusní hrátky toto forum zajisté založeno nebylo. Přeji Vám krásné zážitky a úlovky v tomto roce.

    #253714

    Proč tak ostře kolego,jen sem napsal své zkušenosti s tímto revírem,no a na Váš poněkud alergický názor na green hell jsem raději nekomentoval…jen co vím tak nějak na Vaše slova nedošlo,chytalo se většinou na tygřák

    #255957

    Rok se sešel s rokem a je tu od neděle nové klání. Sledoval jsme přípravy jednoho nejmenovaného týmu a při pohledu na skoro padesátikilový pytel tygřáků, tak to jsem jen nevěřícně kroutil hlavou. Domnívám se, že v případě opětovné velké aktivity sumečků, bude třeba použít úplně jinou, neokoukanou nástrahu. Za týden budeme chytřejší.

    #255958
    Fit
    Správce

     Taky jsem zvědav 😉

     dedekk: Nevím, zda jsi to ty, ale na fóru je už registrovaný uživatel se jménem “dedek”, pokud to jsi ty a chceš se zde přihlašovat, aby jsi nemusel opisovat bezpečnostní kódy při přispívání, tak se přihlaš. Pokud jsi zapomněl svoje heslo, tak si ho můžeš nechat obnovit zde: http://www.lovkapra.com/kaprarske-forum/ucp.php?mode=sendpassword

     To jen tak pro informaci 😉. V případě nějakých problémů mi klidně napiš e-mail a účet ti zprovozním (je-li to tvůj účet).

     #255964
     Fit
     Správce

      Výsledky letošního závodu jsou zde 😉 : http://www.greenhell.cz/green-hell-2010-2/vysledky

      #255965
      Pepin
      Účastník

       zdravím pánové.
       Koukám, že čecháčci se neztratili a to je dobře. 😆 😆
       A jak tak na to koukám, tak průměr ulovených ryb je něco kolem 7.3 kg.to je slušné

       #255966
       Fit
       Správce

        [quote=”Pepin”]zdravím pánové.
        Koukám, že čecháčci se neztratili a to je dobře. 😆 😆
        A jak tak na to koukám, tak průměr ulovených ryb je něco kolem 7.3 kg.to je slušné

        Jo, to máš pravdu. První, druhé a čtvrté místo, to je hodně slušný 😎 . Do toho Kapří pohoda 2. místo na WCC Zkrátka jsme národ top kaprařů 😎 😉 .

       Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 příspěvků - 1. až 11. (celkem z 11)
       • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.