Jak navléct boilies na PVA šňůrku

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Jak navléct boilies na PVA šňůrku

 • Toto téma obsahuje celkem 11 odpovědí. Do diskuze (7 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Qvíč a poslední změna proběhla před 12 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 12 příspěvků - 1. až 12. (celkem z 12)
 • Autor
  Zápisy
 • #255334

  Zdravím, chtěl bych se zeptat, jakym zpusobem navlect boilies na pva snuru a pripevnit k hacku tak, aby to drzelo. Ja sem se pokousel to dat nejak dohromady, ale vetsinou se mi pri nahozu kulicky rozleti po hladine. Nikde nemuzu najit zadnej navod. Predem diky za rady.

  #255335
  Fit
  Správce

  Ahoj,
  no, je to jednoduché 😉 . Stačí navléct kuličky na PVA šňůrku a potom normálně na uzel zavázat (oba konce). Takže ty kuličky máš jakoby dokola svázaný. Nesvážeš to úplně těsně, aby jsi měl možnost obtočit to kolem obloučku háčku. Já s tím běžně házím přes 80 m a ještě nikdy se mi to nepřetrhlo.

  Přidávám fotku, aby jsi viděl, jak to dávám:

  Přílohy:
  #255336
  Luba
  Účastník

  Jednoduché navlečení z boilie jehly. Dvojité (přehnuté) PVA pověsíš na háček a koulí jemně přitáhneš, ne moc jinak se PVA blbě rozpouští a zůstane na háčku. Vždy musí být kousek PVA vidět i mezi boilískama aby k němu mohla voda. Kdyby koule padaly, což je zpravidla tenkým PVA nebo tlustou jehlou, přidej dolu uzel nebo nasliněným prstem konce „zašoulej“. Omlouvám se za nekvalitní foto – je jen z mobilu.

  #255339
  simor
  Účastník

  Zdar…

  Já takto udělaný korále,jak maj klucí nademnou na obrázcích,volnými konci zavážu na obratlík nad návazcem.
  Pokud jsou boilie vlhké,pomůže jen šňůra s delším rozpoštěcím časem.
  Proto se někdy stane že při náhozu se šňůrka roztrhne,už nemá tu pevnost a s přibývajícím časem než nahodíš,stále klesá.
  Tak jak píše Fit,s tímhle šlehnu tak jako normálně,akorát ta vzdálenost se samozřejmě zkrátí,zas tak dobře to nelítá.

  Osobně používám raději šňůrku než pytlíky nebo punčochy(co se týče boilie)

  Petrův zdar
  simi

  #255349
  Mike
  Účastník

  Já mam nejoblíbenější způsob navázání 4 kuliček na PVA šnůrku a háček to nich jakoby schovám..Onehdá jsem tehle způsob viděl na fotce v časopisu Kapr a je pravda, že jsem nikdy háčkem neuvázl….

  #255387
  Qvíč
  Účastník

  Prosím, co je to PVA materiál ?!

  #255388
  CT Sazan
  Účastník

  PVA – poly vinil alkohol, materiál pomocí kterýho dostaneš návnadu do vody k blzkosti háčku…. Existuje páska, šňůra, punčocha a sáček, šňůru vidíš na obrázku, hodíš to do vody, šňůra se rozpustí a míš kolem háčku nakrmeno . . .

  #255389
  Qvíč
  Účastník

  Hustě 😎 A kde to seženu 😎

  #255390
  Fit
  Správce

  Kdyby jsi se chtěl podívat, jak to to funguje, tak se můžeš podívat např na tyto videa, kde vidíš, jak se rozpouštějí PVA sáčky: Rozpustnost PVA sáčku ve vodě – video. Já rád používám šńůrku, která mi bohatě stačí a jsem s ní spokojen.

  Jinak seženeš ji v skoro v každé prodejně s ryb. potřebami. Případně se můžeš podívat v rybářských e-shopech. Je to dobrá věc, protože si zakrmíš pěkně přímo u montáže a nemusíš pužívat krmítko, které láka menší ryby 😉 .

  #255392
  Qvíč
  Účastník

  Jjj, právě, že jsme řešili, jak to udělat, abychom se trefili na zakrmené místo 😆 A tohle všechno vysvětluje 😎

  #255393
  Fit
  Správce

  [quote=“Qvíč“]Jjj, právě, že jsme řešili, jak to udělat, abychom se trefili na zakrmené místo 😆 A tohle všechno vysvětluje 😎

  Jasně, tohle je úplně přesné. Zvýšíš tím i pravděpodobnost záběru.

  #255395
  Qvíč
  Účastník

  Do tý šňůry půjdu … Okouknu ceny věcí, které bych chtěl nakoupit v prodejně a pak kouknu na kolik by to vyšlo z netu …. A je to docela i snadný 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 12 příspěvků - 1. až 12. (celkem z 12)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.