Jake boilies?

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Jake boilies?

 • Toto téma obsahuje celkem 13 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Fit a poslední změna proběhla před 13 roky a 8 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 14 příspěvků - 1. až 14. (celkem z 14)
 • Autor
  Zápisy
 • #255854
  Weider
  Účastník

   caute, potrebuji poradit, chci vyrazit na 5-6 dni na berounku 1 a nevim kolik a jake boili si koupit…jak krmit atd. potrebuji boilie ucinne ale ne moc drahe. poradte, diky moc 🙂

   #255857
   Fit
   Správce

    No já bych vzal asi něco na masové bázi a průměr 20mm. Značka a množství záleží na tobě. Někdo zkrmí třeba 2kg, jiný i 10kg. Taky záleží na tom, jak to bude brát, pokud moc nebudou žrát, tak bych určitě nekrmil moc. Na řeku bych to moc neprožíval, žerou to tam tloušti atd…, pokud máš možnost, tak bych ještě pořádně krmil kukuřicí k tomu, mně se to osvědčilo. Kukuřice dělá divy a přitáhne to kapry, do toho nahodíš na větší boilie a vyselektuješ tím menší ryby.

    Já chytám na Václavíka, tak třeba příchuť Losos-sardinka, to funguje celoročně a rychle to na to bere. Ale mezi nejlevnější to nepatří. Nebál bych se vzít i cokoliv levnějšího + kukuřici 😉 . Jinak ještě můžeš taky občas zkusit halibut pelety, mohlo by to fungovat.

    #255858
    Weider
    Účastník

     [quote=”Fit”]No já bych vzal asi něco na masové bázi a průměr 20mm. Značka a množství záleží na tobě. Někdo zkrmí třeba 2kg, jiný i 10kg. Taky záleží na tom, jak to bude brát, pokud moc nebudou žrát, tak bych určitě nekrmil moc. Na řeku bych to moc neprožíval, žerou to tam tloušti atd…, pokud máš možnost, tak bych ještě pořádně krmil kukuřicí k tomu, mně se to osvědčilo. Kukuřice dělá divy a přitáhne to kapry, do toho nahodíš na větší boilie a vyselektuješ tím menší ryby.

     Já chytám na Václavíka, tak třeba příchuť Losos-sardinka, to funguje celoročně a rychle to na to bere. Ale mezi nejlevnější to nepatří. Nebál bych se vzít i cokoliv levnějšího + kukuřici 😉 . Jinak ještě můžeš taky občas zkusit halibut pelety, mohlo by to fungovat.

     a jakým způsobem mám krmit ?kolik koulí ráno/večer ?poraď jak správně na to…díky 🙂

     #255859
     Fit
     Správce

      No když já nevím, jak je tam ta řeka velká a kolik ryb tam je. Co se týká kukuřice, tak bych dával klidně hodně, klidně 10 l kýbl denně (nebo i dva, když budou záběry). Prostě aby jsi tam ty ryby udržel. No a to boilies podle tvých možností, když to srovnám třeba s Lužnicí, což je taky menší řeka, tak většinou není velkej rozdíl jestli krmíme hodně nebo málo boiliesem. Jak jsem psal, tak kukuřice je přiláká. Bylo by super, kdyby jsi krmil třeba 1 kg boilies denně (za začátku třeba víc a ke konci výpravy už jenom přikrmovat po záběrech). Ale pokud se ti nechce kupovat cca. 5 kg na tu výpravu, tak si můžeš klidně vystačit s těma 2kg na celý chytání. Místo boilies můžeš dávat víc kukuřice a na boilie jenom chytat + něco dávat na PVA či občas cobrou nastřílet do vody trochu.

      Jestli ti jde jenom o ty největší ryby, tak můžeš krmit třeba jenom boiliesem a kukuřici vynechat, ale mě se to na řekách zatím nikdy nevyplatilo, protože boilie můžou vyžrat jelci a spousta malých ryb a potom tam nemáš nic. Ta kukuřice dobře zasytí a kapři ji mají navíc rádi. Dle mého to nevadí a mají to rádi i větší kusy. Ale chytal bych asi na boilie nebo na řetízek kuku na vlasu a třeba to pěnou nadlehčit tak 1-2 cm nade dno.

      #255860
      Fit
      Správce

       Jo, pokud by jsi chtěl krmit jenom boiliesem, tak tady by byla asi nejlepší taktika taková, kdyby jsi tam mohl jezdit už více dní předem a vždycky si to někde prohodit jenom kuličkama. Klidně i v menším množství, ale kapry by jsi na to naučil a měli by v to důvěru. Tady by se to mohlo určitě vyplatit. Ale chce to mít blízko vodu a taky čas, aby jsi se tam dostal atd…, taky ti tam pak může sednout někdo jinej 🙂

       #255861
       Weider
       Účastník

        [quote=”Fit”]No když já nevím, jak je tam ta řeka velká a kolik ryb tam je. Co se týká kukuřice, tak bych dával klidně hodně, klidně 10 l kýbl denně (nebo i dva, když budou záběry). Prostě aby jsi tam ty ryby udržel. No a to boilies podle tvých možností, když to srovnám třeba s Lužnicí, což je taky menší řeka, tak většinou není velkej rozdíl jestli krmíme hodně nebo málo boiliesem. Jak jsem psal, tak kukuřice je přiláká. Bylo by super, kdyby jsi krmil třeba 1 kg boilies denně (za začátku třeba víc a ke konci výpravy už jenom přikrmovat po záběrech). Ale pokud se ti nechce kupovat cca. 5 kg na tu výpravu, tak si můžeš klidně vystačit s těma 2kg na celý chytání. Místo boilies můžeš dávat víc kukuřice a na boilie jenom chytat + něco dávat na PVA či občas cobrou nastřílet do vody trochu.

        Jestli ti jde jenom o ty největší ryby, tak můžeš krmit třeba jenom boiliesem a kukuřici vynechat, ale mě se to na řekách zatím nikdy nevyplatilo, protože boilie můžou vyžrat jelci a spousta malých ryb a potom tam nemáš nic. Ta kukuřice dobře zasytí a kapři ji mají navíc rádi. Dle mého to nevadí a mají to rádi i větší kusy. Ale chytal bych asi na boilie nebo na řetízek kuku na vlasu a třeba to pěnou nadlehčit tak 1-2 cm nade dno.

        ja jsem slysel, ze existuje druh boilies ktery tu velkou rybu vyselektuje, jako ze ta mala ryba to nebere. neosvedcili se ti nejaky takovy boilies ?kukurici nevim ani kde koupit a jak ji pripravit nebo tak 😀 …nevim jak se posila soukroma zprava zde na foru a rad bych se te zeptal co rikas na tendle bivak http://aukro.cz/item1218870296_rybarsky_stan_pristresek_3x3m_rychle_rozlozeni.html#gallery a na todle lehatko http://www.ukaprika.cz/lehatka/cormoran–lehatko-cormoran-pro-carp.html#galerie …diky 😉

        #255863
        Weider
        Účastník

         [quote=”Fit”]Jo, pokud by jsi chtěl krmit jenom boiliesem, tak tady by byla asi nejlepší taktika taková, kdyby jsi tam mohl jezdit už více dní předem a vždycky si to někde prohodit jenom kuličkama. Klidně i v menším množství, ale kapry by jsi na to naučil a měli by v to důvěru. Tady by se to mohlo určitě vyplatit. Ale chce to mít blízko vodu a taky čas, aby jsi se tam dostal atd…, taky ti tam pak může sednout někdo jinej 🙂

         mam to v planu…chodit par dni dopredu nahazet 20-30 kulicek k veceru…

         #255865
         Fit
         Správce

          [quote=”Weider”]
          mam to v planu…chodit par dni dopredu nahazet 20-30 kulicek k veceru…

          Pokud máš tu možnost, tak bych to asi určitě udělal, určitě tím nic nezkazíš. Ale tu kukuřici bych asi použil potom během lovu tak jako tak 😉 .

          #255870
          Fit
          Správce

           Ohledně toho lehátka, mně se líbí. Rozhodně neber model jen se 4 nohama, protože to se pak často sklápí a není to dobré. 6 je určitě lepší. Toto co odkazuješ se mi moc líbí, má i pěkně pod hlavu, nevidím v něm problém 😉 .

           #255871
           Fit
           Správce

            Co se týká soukromých zpráv, tak zatím nejsou tady na fóru povolené, ta funkce tady je, ale zatím jsem to neaktivoval, protože nevím, jestli by to mělo smysl. Možná časem to uvedu do provozu…

            A ještě k tomu boilies, osobně si myslím, že takové boilie neexistuje. Nějaké druhy určitě budou lepší na větší ryby, ale že by to bylo 100%, to asi ne, tomu nevěřím.

            Spíš je obecně dobrý dávat větší průměry 20mm +. Klidně třeba 30mm průměr a nebo třeba rovnou 2 kuličky na vlas. Viz. podívej se do Tohtorocne ryby, jak tam Black pepe tahá na velký průměry po 2 kuličkách 😎 🙂 . Zrovna se tam tady o tom psalo 😉 .

            #255872
            Weider
            Účastník

             ok, diky, nejspis vemu 2x3kg od Václavíka, snad budou mít losos/sradinka 🙂

             #255873
             Fit
             Správce

              [quote=”Weider”]ok, diky, nejspis vemu 2x3kg od Václavíka, snad budou mít losos/sradinka 🙂

              Jo, tak klidně můžeš třeba vzít 2 druhy, aby jsi mohl vyzkoušet. Jinak ještě jsem zapomněl dodat k té sardince, je to výborné boilies, které funguje velice rychle. Mám na to spoustu kaprů i bez jakéhokoliv krmení. Akorát možná jedna malá nevýhoda (na krátké chytání spíš výhoda), po vhození do vody se na kuličce udělá takovej jakoby slizkej voňavej obal a docela rychle toto boilies měkne. Pokud ti do toho bude najíždět bílá ryba a nebo bude velký proud na řece, tak se z kuličky 20 mm může časem stát úplně malinká a nebo to i strhnou z vlasu. Ale toto se děje převážně tehdy, když na to chytáš hned po rozbalení. Pokud to pověsíš někde na vzduch, aby boilies trochu vytvrdlo, tak už je to potom dobré.

              Jestli jsi ještě neobjednal, tak zkust ještě i něco jiného, dobrá a hodně podobná je taky příchuť Losos-oliheň. Potom jsem taky nachytal něco na Mrtvý korýš. V jarních měsících dost dobře jde Scopex, ale možná taky záleží na revíru a čím člověk krmí. Každopádně na Scopex mám suvereně největší ryby vůbec. Nevím proč, ale asi moje top boilies 🙂 😎 .

              Ještě jsem zapomněl dodat, že vždy chytám na zakázkovou výrobu, jenom aby bylo jasno. Nevím jestli ti to stihnou vyrobit rychle, já většinou objednávám tak 14 dní dopředu. Konkrétně objednávám zde: http://www.carpservis.cz/1/?tree=4

              Jo a ještě jeden tip na levné boilie, nachytali jsme i něco na hotovky Carp Zoom a to i na ty levný Weekend varianty, viz. zde dole na stránce: http://www.carpservis.cz/1/?tree=19, konkrétně brácha na příchuť GLM má letos 12kg kapra přes 80cm. Takže myslím, že za ty peníze i dobrý boilies, i to pěkně voní, takže bych se to nebál použít 😉 .

              #255884
              Weider
              Účastník

               bohužel tvou poslední zprávu jsem přečetl až teď po té co jsem přišel z rybářství kde jsem koupil od Václavíka příchuť ořech, který nám udajně dost dobře na berounce půjde tak nevím. losos-sardinka nebyl, jen losos-kreveta nebo tak neco cervene barvy ale jen v 1kg balení. snad je ořech (oranžová barva, 20mm) dobrou volbou 🙂 co myslis ? ještě k tomu přidáme tu kukuřici a snad půjdou 🙂

               #255885
               Fit
               Správce

                Jo, to nevadí. Já si myslím, že pokud člověk nevybere takové boilies, které by těm rybám nějak vyloženě vadilo, tak že je to celkem jedno, na co chytá, když jede na týden chytat. Teď na podzim je dobré období a když dobře trefíš flek, tak určitě něco chytneš.

                Tak držím palce a pak dej vědět, jestli se něco povedlo. Já teď chodím občas na řeku a chytám na kukuřici a halibut pelety, občas nějaké boilie a jdou na všechno. Sice tady u nás menší (protože velký ani nejsou 🙂 ), ale to nevadí. Člověk si zachytá. Na Berounce to budeš mít určitě dobré, ještě aby počasí vydrželo a nezvedla se ti voda, jak je to letos zvykem 🙄

               Aktuálně je na stránce zobrazeno 14 příspěvků - 1. až 14. (celkem z 14)
               • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.