Ahoj,
vzhledem k tomu, že už jsme si psali včera přes Facebook, tak začnu hned psát, protože mám od Tebe více info. Pokud chceš vyloženě 3,9m a 3 díl v poměru cena/kvalita, tak určitě můžu doporučit tyhle dva modely od Delphinu, a to Etnu nebo Armadu v 3,9m a 3,5 lbs:
https://www.chytapust.cz/Kaprove-delene/Delphin-Prut-ETNA-II-Next-generation-3-dil-390cm-3-50lbs
nebo:
https://www.chytapust.cz/Kaprove-delene/Delphin-Prut-Armada-3-9m-3-5lb-3dil
Oba pruty jsou 3,5 lbs, ale netřeba se toho bát, hlavně ta Etna je pocitově jako některé jiné pruty s označením 3 lbs. Rozdíly u těch prutů jsou hlavně v tom, že Etna má 50mm naváděcí očko, Armada 40mm. Etna bude oproti té Armadě trošku měkčí.
Ale hlavní otázka na Tebe, proč vlastně chceš prut o délce 3,9m? Včera jsi psal, že chytáš obvykle jen s 50g olovem a že nepotřebuješ daleko házet. Tak kvůli čemu ten 3,9m prut? Podle mě by Ti určitě stačil bohatě 3,6m prut o libráži 2,75 – 3 lbs, bez problémů i 2,5 lbs prut, pokud si rád užíváš zdolávačku a chytáš při břehu.
A jako tip na závěr, osobně na takovéhle chytání rád používám 10 ft (3m) dvoudílné pruty (dá se sehnat obvykle v rozmezí 2,5 – 3 lbs). Výhoda je v tom, že se s těmi pruty velmi dobře manipuluje a můžeš chytat i z méně přístupných míst (pod stromy atd.). A za další máš pruty dvoudílé, takže lépe pracují než ty třídílné. Transport je nějakých 150-160 cm, což není nic hroznýho a na naprostou většinu situací tyhle pruty bohatě stačí. S těmito pruty lze házet i 100m a je spousta rybářů, kteří už přešli na 3m pruty a delší už ani nepoužívají. Kdyžtak bych Ti pak napsal i tipy na konkrétní modely.
Takže kdyžtak napiš, na jakých revírech nejčastěji chytáš, jestli nahazování nebo zavážka a co preferuješ. Podle toho, co jsi mi včera napsal přes FB, tak bych Ti 3,9m pruty nedoporučil. Ale třeba mě přesvědčíš o opaku 😉