Jaké preferujete háčky pro lov kaprů?

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Kaprařská bižuterie Jaké preferujete háčky pro lov kaprů?

 • Toto téma obsahuje celkem 134 odpovědí. Do diskuze (41 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Fit a poslední změna proběhla před 4 roky a 11 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (celkem z 135)
 • Autor
  Zápisy
 • #251956
  Fit
  Správce

   Chtěl bych založit diskuzi o háčcích, zajímalo by mě, které preferujete a které považujete za nejlepší. Samozřejmě myslím háčky pro chytání vlasovou metodou, nezapomeňte napsat také to, zda používáte vlasové rovnátko či nikoliv, protože to může často ovlivnit úspěch 😉 .

   Mým favoritem jsou háčky Owner 50355 vel. 2/0 (pro větší nástrahy a bez rovnátka). Jinak používám taky úplně stejné, jenom menších velikostí. Přidávám fotku.

   Používám ještě některé další typy, ale s těmito jsem zatím zaznamenal největší úspěchy a asi jim i nejvíce věřím. Tak snad se diskuze rozjede a doporučíte mi třeba i nějaké jiné háčky, které jsou vaše oblíbené. Ještě třeba časem přidám nějaké moje… 😉

   #251962
   alda
   Účastník

    Ownery používám tak v 90%. letos chci zkusit tyto.

    Přílohy:
    #251963
    Fit
    Správce

     Vypadají moc pěkně, akorát jsou (koukám) bez protihrotu. Osobně bych radši ty s protihrotem. Nikdy jsem ale bez protihrotu nechytal, tak nevím… 🙄

     #251964
     alda
     Účastník

      Asi je to nazvyku, ale osobně mám lepší pocit, když tam mám protihrot 😉

      #251965
      Luba
      Účastník

       Používám Wide Gape ve velikosti 4 už několik let a jsem spokojen. Když jsem na ně začínal chytat jako na vlastně první poteflonované háčky u nás, používal jsem je s protihrotem (ostatně ani jiné nebyly k mání), ale tak už asi 2 roky preferuji řadu B (bez protihrotu). A divte se, z béček mi zatím nespadla ryba, což připisuji zpočátku obavě, takže jsem hlídal aby byl vlasec vždy v tahu, ale časem jsem zjistil že to není vůbec nutné a klidně prut odložím zpět do stojanu když přijde dabljízda a béčko drží. Patrně jde o jev vpichu kdy se ranka zbytečně nezvětší průnikem zpětného hrotu a vlastně se kolem kuželového vpichu tkáň stáhne a háček sedí v obloučku. Při zdolávání taky protihrot nerajtuje v místě vpichu a už dávno jsem nezažil nějaké velké krvácení nebo moncl který se občas rybě udělá po háku s protihrotem. Přitom vytažení háčku z tlamky je naprostá pohoda. Takže jedině bez! 🙄

       #251969
       Black pepe
       Účastník

        Od owneru používam typ C8 (bez vl.rovnátka)vrelo odporúčam!!dalej su to háky od Gamakatsu SPECIALIST(camouflage) č.4 a SUPER HOOK č.2 dalej Starbaits SB 100,700 tiež výborné háky!!Niečo menej som používal kačiky Hayabusa typ.K-1 asi preto že som vsadil na horeuvedené tipy ale myslím že sa im budem viacej venovať v teréne… 😉

        #252362
        Petr Koch
        Účastník

         jednoznačně Carp system ( Maruto s očkem), jsou to levné háčky a nikdy jsem s něma neměl problém. Velikosti 2-6 a různé tvary. Okrajově ještě Fox Armapoint, ale za moc peněz málo muziky.

         #252390
         basnak
         Účastník

          Tak já mám v oblibě Ashimy C-420 – vel. 4; 6, C-887 vel.8, pak ještě mám v testování C-310 vel. 4;6 – ale zde nemůžu přijít nachuť, jestli lépe pracuje při ztuženém, nebo měkém návazci – nejlépe se ale osvědčila s FC. No pak jsem dostal ještě Fox Arma point LSC vel. 6 tak zde budu experimentovat též. Jinak všechno bez použití vlas.rovnátka.

          #252520
          Comity
          Účastník

           Nejčastěj používám Ashimu a to velikosti 4-6. Co se typů týče tak jsou to 887, 310 a v poslední době jsem si dost oblíbil 410 a Long shanky (ty používám od foxu),ale na značce určitě nezáleží. Taky okrajově používám háčky bez protihrotu od Owneru. Pro mě je na prvním místě ostrost, měním klidně i po 2 vytažených rybách.Pokud bych někdy našel levnější variantu těchto typů, tak bych se nebál do nich jít. Nepoužívám vlas.rovnátko (smršťovačka, červík), zatím si vystačím ze stuženkama, případně měkká pletenka + FC.

           #252521
           Supina-P
           Účastník

            Já osobně jsem si oblíbil C15 Ashimy 2 a 4,Chytám na ně několik sezon a jsem s nima spokojenej.Loni jsem měl nějaký divný období a pár kaprů mi spadlo,tak jsem skoro celou loňskou sezonu odchytal na banánky od Carp’n’Us k absolutní spokojenosti. Kapři byli krásně seklí do spodního pysku(velikost háčku č. 6)Ale určitě to chce zkoušet velikost a tip podle vlastních podmínek.

            #252622
            Fit
            Správce

             Máte někdo zkušenosti s tímto typem háčku (viz. obrázek). Už jsem na něj několik kaprů chytil, ale nevím proč, nemám v něj takovou tu správnou důvěru… 😉. Mám jich ještě dost a nevím, jestli je mám používat 🙂 . Tátovi z něj jednou při zdolávání spadl slušnej kapr a od té doby ho tam také nedá, ale těžko říct, jestli to bylo kvůli tomu 🙂 . Případně jestli použít rovnáko, nebo tak jak ho mám navázanej tady? Co myslíte?

             háčky

             #252623
             Fit
             Správce

              Jedná se o tento háček, je tam i popis: http://www.sbsbaits.cz/hayabusa-m-1-124

              Koukám, že mi ukradli 😮 fotku, protože to je moje ruka na tom obrázku a mají to v shopu. Ale nechám to být 🙂

              #252624
              Supina-P
              Účastník

               Fit-dříve jsem chytal na originály Z13 Patrige,později C13Ashimy.Tento typ hačků není ke kaprům vůbec šetrný,kapři mají natržený od háčků tlamky.Ohledně padání kaprů z těchto háčků(2z5),tak mě se to taky stávalo,ale nemůžu objektivně říc jestli to bylo kvůli háčkům 😕 .Když byl haček dobře seklý,tak to bylo takovým způsobem,že nešel vytáhnout.Takže je už nepoužívám jsou lepší háčky….. 😐

               #252625
               Black pepe
               Účastník

                tento typ háku som ešte neskusil ale niečo som našiel na tomto fore..http://www.slovenskyrybar.sk/forum/index.php?topic=11.30

                #252628
                Fit
                Správce

                 Díky za Vaše názory. Ještě bych se chtěl zeptat, jestli máte zkušenosti s tímto háčkem OWNER CARP AYA, teď jsem si je koupil, docela se mi líbí jejich tvar, že nebude třeba rovnátko. Ale zase mám jiný druh owneru, který mám oblíbený a zdá se mi, že má ostřejší špičku, než tyhle. Ale třeba jsem na to jenom moc úchyl 😆 a jsou ostrý dostatečně:

                 Jaký na ně máte názor? Jedu v sobotu na Lužnici a váhám, jestli je použít. Asi na jeden prut jo…

                 #252631
                 basnak
                 Účastník

                  No nevím. Těžko říct, když jsem je nikdy neviděl. Osobně rád používám háčky s rovným hrotem, než se zahnutým. Připadámi že se rychleji zapichávají. Tyhle typy ownerů bych použil s klasickou metodou – partiklem na obloučku.

                  #252632
                  Fit
                  Správce

                   [quote=”basnak”]No nevím. Těžko říct, když jsem je nikdy neviděl. Osobně rád používám háčky s rovným hrotem, než se zahnutým. Připadámi že se rychleji zapichávají. Tyhle typy ownerů bych použil s klasickou metodou – partiklem na obloučku.

                   Dík za názor, já zase naopak. Když jsem použil rovný hrot, tak mi často ryby padaly, záběry jsem měl krásný jízdy, ale ryba mi spadla při zdolávání. A stalo se mi to několikrát, tak nevím, co dělám špatně. Vše vázáno bez rovnátka, na zahnutý hrot se mi to na 95% nestane. U těch zahnutých háčků se mi zdá, že mají takovou víc lepkavou špičku jakoby 🙂 . Jinak teď jsem se díval na mrk.cz a někteří lidé tam psali, že mají s tímto háčkem dobré zkušenosti a že ho používají často, tak nevím.

                   #252633
                   basnak
                   Účastník

                    Těžko říct v čem byl problém ve proměňování záběrů. Já třeba od počátku své kaprařiny mám odpor k ownerům. Známému se lámaly v oblouku při brždění ryby. Nevím co to měl za typy, ale od té doby jsem na tuhle značku zanevřel, aniž bych je sám osobně vyzkoušel. K té rovné špičce ještě. Myslím si, že rovná špička má větší šanci, nebo spíše větší tendenci se zapichovat už k vůli tomu, že nepotřebuje tak velký úhel postavení háčku k zapichnutí. Je to trošku krkolomně vysvětleno, nevím jak to mám popsat. Nejlepší by bylo kdyby sis to zkusil na ruce. Ještě rád používám typy, které nemají vyúhlení čpičky od osy háčku. Zas je tu šance 50/50 že špička k zapichnutí má stejné možnosti, než vyúhlený háček, který to má spíše 80/20.

                    #252634
                    Fit
                    Správce

                     [quote=”basnak”]Těžko říct v čem byl problém ve proměňování záběrů. Já třeba od počátku své kaprařiny mám odpor k ownerům. Známému se lámaly v oblouku při brždění ryby. Nevím co to měl za typy, ale od té doby jsem na tuhle značku zanevřel, aniž bych je sám osobně vyzkoušel. K té rovné špičce ještě. Myslím si, že rovná špička má větší šanci, nebo spíše větší tendenci se zapichovat už k vůli tomu, že nepotřebuje tak velký úhel postavení háčku k zapichnutí. Je to trošku krkolomně vysvětleno, nevím jak to mám popsat. Nejlepší by bylo kdyby sis to zkusil na ruce. Ještě rád používám typy, které nemají vyúhlení čpičky od osy háčku. Zas je tu šance 50/50 že špička k zapichnutí má stejné možnosti, než vyúhlený háček, který to má spíše 80/20.

                     Jo, já to chápu, jak to myslíš. I mně to tak přijde logický s tou špičkou. Ale jak píšeš, já jsem měl ze začátku neúspěchy s rovnou špičkou, ale třeba jsem to neměl tenkrát dobře navázaný. Už prostě léta používám tento typ Owneru a velice výjimečně dávám jiný háček, nikdy jsem ho nezlomil, jenom párkrát lehce ohnul, a to když to měl kapr ve své tvrdší části a zřejmě to nějak páčil… Všechny ryby měly max 80cm a do 11kg.

                     Na tyhle jsem už chytil stovky kaprů vlasovou metodou a velice výjimečně jsem o rybu přišel, někdy dávám rovnátko, někdy ne:

                     háčky

                     Nevím no, asi to budu ještě zkoušet i s jinýma háčkama. Třeba se mi ta rovná špička osvědčí ještě. Ale ona se ta špička asi stejně zasekne tak jako tak, podle mě se ten háček stočí často hodně dolů a přijde mi, že u těch zahnutých je taková ostřejší zase… Těžko říct, každopádně, každý si musí najít to své, čemu důvěřuje. Ale určitě budu občas zkoušet něco jiného 😉

                     #252635
                     Fit
                     Správce

                      Stejně je ale na Lužnici beru ty Ownery zase, nemám důvod měnit. Letos na Vranově jsem na tyto háčky opět bez problémů vytáhl kapra 76cm, 8,5kg. Proč mě ty háčky poslední dobou tak hlodaj To fakt nevím 🙄 😕 . Přitom vlastně nemám důvod 🙂. Asi víc přemejšlím, než chytám.

                     Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (celkem z 135)
                     • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.